Loading

Ubytování v Nýrsku

(1 objekt + 9 objektů v okolí 25 km)

Penzion St. Leonhard

Nýrsko, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Penzion pro klidnou dovolenou na Šumavě

Chata Na Papírně

Hamry (okres Klatovy) (Nýrsko 8,8 km vzdušně), na okraji obc...
Chata v srdci Šumavy

Chata pod skálou

Hamry (okres Klatovy) (Nýrsko 8,9 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraj...
Chata pro velké skupiny u lesa na Šumavě

Penzion U Hejtmana

Klatovy (Nýrsko 15,6 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Klid přímo na náměstí, výhodná cena

Hotel Stella

Železná Ruda - Špičák (Nýrsko 15,6 km vzdušně), v rekreační...
Komfortný hotel u lyžařského areálu

Hotel Kolibřík

Železná Ruda - Špičák (Nýrsko 15,8 km vzdušně), v rekreační...
Nadstandardní ubytování blízko lanovek

Apartmány Čertova chata

Železná Ruda - Špičák (Nýrsko 15,9 km vzdušně), na samotě, u...
Pohodlné apartmány v blízkosti skiareálu

Apartmány Brevant

Železná Ruda - Špičák (Nýrsko 16,0 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vleku
Apartmány jen 250 metrů od lanovek!

Apartmán u Řežábků

Kolinec (Nýrsko 16,2 km vzdušně), na okraji obce / města
Apartmán s bazénem na předhůří Šumavy

Penzion 103

Železná Ruda (Nýrsko 18,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Skvělá aktivní dovolená na Šumavě
1 - 10 / 10

Nýrsko

Nýrsko 1

Nedaleko od hranic s Německem na Šumavě najdete město Nýrsko, které má turisticky co nabídnout a rozhodně stojí za vidění. Nýrsko je západočeské město v Pošumaví, které leží v Plzeňském krajiokrese Klatovy. Nachází se jen přibližně 10 km od hranic s Německem. Protéká jím řeka Úhlava. Ať už Vás zajímá opravdu úchvatná příroda nebo mnohé historické stavby, je Nýrsko tím pravým místem pro Vás. Přímo ve městě je vždy co podnikat, ale můžete se z něho vydávat i na výlety po okolí.

Přírodní a historické krásy, které Nýrsko nabízí

První písmenná zmínka o obci pochází z roku 1327. Nejstarší památkou v Nýrsku je zřícenina hradu Pajrek, z něhož se do dnešní doby zachovala zřícenina paláce a věž. Další starobylou a pro město tradiční stavbou je jednolodní gotický kostel svatého Tomáše s valenou klenbou a s lunetami z první poloviny 14. století. Kostel se nachází na kopci nad řekou a je odtud hezký výhled do okolí.

Pokud patříte mezi milovníky historie, pak Vás zaujme také starý židovský hřbitov s více než 350 náhrobky, z nichž nejstarší označený datem pochází z roku 1715. Mezi pomníky můžete vidět například pomník a hrob obětí okupace. Další významnou památkou v Nýrsku je jednoznačně architektonicky zajímavá radnice na náměstí nebo fara. Určitě Vás zaujme také lesní divadlo Nýrsko nebo Muzeum královského hvozdu.

Nýrsko 2

Mnoho hezkých míst pak uvidíte i v přiléhajících vesničkách jako je Bystřice nad Úhlavoukaplí Nejsvětější Trojice, souborem soch světců a zámkem Bystřice nad Úhlavou. Zajímavá je Zelená Lhota, ve které se nachází kostel svatého Wolfganga. Mezi přírodními místy, která stojí za vidění, pak v blízkém okolí obce najdete mnoho luk, jezy na řece, Pocinovické jezírko a zejména Nýrskou přehradu.

Tipy na aktivity, které Vás budou v Nýrsku bavit

Hlavním lákadlem Nýrska je jednoznačně unikátní šumavská příroda, jako je například blízké Černé jezero. Úzké okolí města má výborné podmínky nejen k turistice, ale také k cyklistickým výletům. Během Vaší dovolené pak samozřejmě využijete ke koupání nedalekou řeku a jezero. Krajinu můžete pozorovat z rozhledny Nová Ves u Kdyně a z rozhledny Svatá Markéta.

V zimě na Vás čeká mnoho lyžařských areálů, jako je skiareál Špičák či skiareály v Železné Rudě – Nad nádražím a Belveder, skvělých na lyžování a další sporty na sněhu. Všechny jsou plně vybaveny a odpovídají nejvyšším standardům.

Mezi atraktivní a často navštěvované turistické cíle v přilehlém okolí patří například hrad Velhartice, zřícenina hradu a zámek Klenová a unikátní Chodský hrad – Domažlice. Také Vás zajisté nadchne dřevěná kaple sv. Britty v Datelově, dřevěná kapleMěstišti nebo Šumavský Orloj, kam si můžete během volných dnů udělat pěkný výlet.

Arboretum Americká zahrada a zámecký park Lázeň jsou skvělým tipem, kam mohou vyrazit nejen milovníci flory, kteří chtějí obdivovat rozličné druhy dřevin, ale také rodiny s dětmi. Díky krátké vzdálenosti od hranic je Nýrsko tou správnou lokalitou, odkud podnikat výlety do Německa s přespáváním na české straně.

Nýrsko 3

Ubytování v Nýrsku od hotelu až po kemp u vody

V Nýrsku se nabízí opravdu široká nabídka ubytování a to jak přímo ve městě, tak v jeho nejbližším okolí. Najdete zde mnoho hotelů, apartmánů a penzionů. Nechybí ani levnější ubytovny. Pro Šumavu jsou typické zejména chatky a chalupy v tradičním a pro turisty atraktivním stylu. Můžete si je pronajmout na víkend nebo i na celé prázdniny. V okolí řeky a přehrady se zase nacházejí kempy s hezkým zařízením i možností přespat ve stanu nebo karavanu.

Nýrsko je díky široké nabídce zajímavostí a bohaté nabídce ubytovacích kapacit skvělým místem, kam můžete vyrazit na dovolenou v létě i v zimě. Čekají na Vás krásy šumavské přírody i mnohé historické a kulturní památky a zajímavosti. V Nýrsku a jeho nejbližším okolí není nouze o aktivity pro sportovce, rodiny s dětmi i pro ty, kdo si chtějí užít pohodovou dovolenou nebo poznat nová místa. Přijeďte do Nýrska na nezapomenutelný výlet.

Názory a doporučení

Anna Ďurková (starší pár - návštěvník) 23.6.2019
Obec jsem nestihla projít.