Loading

Ubytování na Klatovsku

(31 objektů)

Penzion St. Leonhard

Nýrsko, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Penzion pro klidnou dovolenou na Šumavě

Penzion Dobrá Voda

Hartmanice (okres Klatovy), na okraji obce / města, u lesa...
Romantický penzion v zámeckém stylu

Apartmány PrimaByt

Sušice (okres Klatovy), v obci / ve městě, v centru města
Príjemné apartmány na Šumavě-super cena

Chalupa Opolenec

Kašperské Hory - Opolenec, mimo obce / města, na horách
Moderní apartmán, výhodná cena, klid

Pension Hájenka Nebe

Kašperské Hory, na samotě, v lese
Výhled na vrcholky šumavských kopců!

Penzion Pod Ždánovem

Nezdice na Šumavě, v obci / ve městě
Rodinný penzion v čisté přírodě Šumavy

Apartmán Beata

Nezdice na Šumavě, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Příjemné ubytování v krásném prostředí

Apartmány ,,U Františka" Pod Zelenou Horou

Srní, mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Krásné apartmány, se saunou, se sklípkem

Penzion 103

Železná Ruda, v obci / ve městě
Skvělá aktivní dovolená na Šumavě

Apartmány Fialka

Kašperské Hory, na okraji obce / města, u lyžařského střediska
Apartmá 4-8 lůžek 1-3 ložnice 47/62/77m2
1 - 31 / 31

Klatovsko

Klatovsko 1

Klatovsko je region tvaru lehce nepravidelného čtverce, který je součástí Plzeňského kraje. Nachází se na jihozápadě České republiky a jeho jižní strana kopíruje hranici s Německem. Zde se také nachází část národního parku Šumava. Východní hranice Klatovska prochází od německých hranic přes Kašperské hory a HoražďoviceBlatenské pahorkatině. Severní hranice míří od Chanovic až ke Švihovu a Švihovské vrchovině a nakonec západní hranice Klatovska spojuje právě Švihovskou vrchovinu se Všerubskou vrchovinou a německými hranicemi. Na poměrně velké ploše si svůj pobyt užijete jak v přírodě, tak objevíte lidovou kulturu a kulturní památky. Díky své lokalitě Klatovsko také láká k výletům za hranice, a ty také stojí za to.

Šumava a Bavorský les

Chráněná krajinná oblast národní park Šumava je naším největším národním parkem, ve kterém najdete nádhernou a čistou přírodu, hluboké lesy, místy nedotčenou přírodu pralesovitého typu, pramen řeky Vltavy i počátek zrodu řeky Otavy. Je to místo plné zajímavých jezer i rašelinišť, které můžete při toulkách přírodou zajisté navštívit. To dokazuje i fakt, že Šumava a Bavorský les jsou největší souvislou lesní plochou střední Evropy. Na Šumavě je nespočetné množství přírodních památek a rezervací. Tak například rozsáhlá přírodní rezervace Prameniště se rozděluje do čtyř částí, a to Prameniště Řezné, Nový Brunst, Šmauzy a Zadní Pancíř. Přírodní rezervace Zhůřská pláň je také rozdělená na tři části a v ní najdete jak mokřady, tak prameniště i rašeliniště. Okolo řeky Křemelná najdete mokřadní Zhůřské louky. Šumava v sobě skrývá opravdové poklady.

Šumavská jezera se pyšní hned několika „nej“. Jezero Laka blízko hory Debrník, známé i jako hora Plesná (1 336 m n. m.) je nejvýše položeným jezerem u nás. Najdete ho v nadmořské výšce 1 096 metrů. Toto jezero je zároveň nejmenším jezerem na Šumavě. K jezeru se dostanete například z obce Prášily po zelené a žluté turistické trase. V Prášilech jsou ale také zajímavosti. Zastavte se třeba v nejvýše položené botanické zahradě. V místní horské botanické zahradě totiž uvidíte několik stovek narcisů, původní šumavské rostliny a trvalky. Zahrada je volně přístupná a přes plot uvidíte i americké bizony. Kostru si protáhnete i v lanovém parku a o zábavu se postará také archeopark.

Poblíž Špičáku a Železné Rudy jsou hned dvě velká jezera. Tím prvním je Černé jezero, které je zároveň největším i nejhlubším jezerem u nás. Má plochu přes 18 hektarů a jeho maximální hloubka je 41 metrů. Tím druhým jezerem je Čertovo jezero o rozloze více než 10 hektarů s hloubkou místy až 37 metrů. Obě jezera jsou součástí národní přírodní rezervace a spojuje je žlutá a červená turistická trasa. Tato trasa také prochází přírodní památkou Královský hvozd, který již ve 13. století sloužil v podobě pralesu jako ochrana proti nepřátelům. A svoji tour po jezerech zakončete nejprve výstupem na Velký Javor (1 456 m n. m.) za českými hranicemi v Bavorském lese a pak procházkou okolo rašelinové jezera Groβer Arbersee.

Nejen po klatovských hradech

Klatovsko je region plný tvrzí, zřícenin hradů i zachovalých hradů. A tak sbalte batůžky a vydejte se po stopách historie. První zastávka může být u vodního hradu Švihov. Pro návštěvníky jsou připraveny dvě prohlídkové trasy, které připomínají historii našeho jednoho z nejmladších hradů. Uvidíte kapli, taneční sál i zbrojnici. Popřípadě gotický sál, hradní kuchyni i strážnici. Pak to vezměte jižně na Velhartice. V městské památkové rezervaci je historické jádro s židovským hřbitovem, kostelem Narození Panny Marie i kašnou. Kousek od centra se na kopci skrývá hrad Velhartice. Jeho dominantou je gotický Rajský palác i obranná věž Putna. Ty spojuje kamenný most. Při prohlídkových okruzích uvidíte interiéry hradu, sklepy i skanzen lidové architektury, který se nachází v předhradí.

Klatovsko 2

Asi necelých 30 kilometrů jihovýchodně se od Velhartic nachází Kašperské hory. Historické centrum Kašperských hor je také označeno za městskou památkovou zónu. V centru ochutnáte dobré pivo z místního minipivovaru, uvidíte renesanční radnici i kostel sv. Markéty nebo sv. Mikuláše a na náměstí spatříte historické zděné domy. Historii si přiblížíte v muzeu historických motocyklů nebo v muzeu Šumavy. Asi tříkilometrová procházka po zelené turistické trase Vás provede přírodním parkem Kašperská vrchovina až na hrad Kašperk. Ten se tyčí uprostřed lesů na kopci a díky tomu je i nejvýše položeným královským hradem v Čechách. Z hradní věže v pátém patře se Vám naskytne nádherná vyhlídka na Šumavu. Hrad si prohlédnete díky několika prohlídkovým okruhům.

Asi 20 kilometrů severně od Kašperských hor je obec Rabí. V centru obce navštivte muzeum starých řemesel. Nedaleko centra je velmi zachovalá rozsáhlá zřícenina hradu Rabí. Jedná se o největší hradní zříceninu v Čechách. Hrad si prohlédnete na dvou prohlídkových okruzích.

Městská památková zóna Horažďovice má zachované městské opevnění, kostel sv. Petra a Pavla, masné krámy i areál zámku. Původní gotická tvrz se časem změnila na renesanční zámek. Interiéry zámku si prohlédnete v rámci návštěvy muzea. Prohlídku města zakončete procházkou podél Mlýnského potokamlýnském muzeu.

Kromě hradů se můžete zastavit i ve vesnické památkové zóně Chanovice. Součástí této zóny je barokní zámek, v němž se nachází expozice lidových řemesel. Lidovou architekturu najdete i ve skanzenu lidové architektury. V něm uvidíte roubené stavby, sušárnu na ovoce, dřevorubecký srub, stodolu a další. Od skanzenu Vás zavede naučná stezka Příroda a lesy Pošumaví na kopec Chlum. Na něm stojí kamenná rozhledna, která z výšky 30 metrů poskytuje daleký výhled na Český les, Šumavu, Klatovsko, Prachaticko i Brdy.

Nakonec co by to bylo za výlet na Klatovsko bez návštěvy města Klatovy. Centrum města se čtvercovým náměstím také tvoří městskou památkovou zónu. Součástí této zóny jsou historické domy, středověké opevnění, Černá a Bílá věž i kostely. V centru na náměstí Míru navštivte barokní lékárnu z roku 1773. Interiér lékárny si prohlédnete návštěvou lékárnického muzea. Nedaleko od lékárny se zase o mumifikaci a pohřbívání dozvíte v místních katakombách. České hračky, sklo i ukázky historie regionu uvidíte ve vlastivědném muzeu. Ve stejném areálu se nachází také Pavilon skla, kde si prohlédnete expozici šumavského skla.

Aktivní dovolená i s dětmi

Muzeum Skašovského hračkářství představí nejen dětem soubor dřevěných hraček a akční odpoledne strávíte ve westernovém ranči Podolí. Mezi oblíbené sporty kromě aktivní pěší turistiky a cykloturisticky patří paragliding, jízda na kole v bikeparcích a na single trailech, zdolávání překážek v lanových centrech. Díky sjízdnosti řek je to také místo oblíbené vodáky.

Klatovsko 3

Klatovsko je také velmi oblíbeným místem pro zimní sporty. Díky bohaté sněhové nadílce zde najdete mnoho lyžařských areálů, jako například Pancíř, Železná Ruda, Hartmanice, Nýrsko či Kašperské Hory. Mnoho cest je také protkáno trasami pro běžecké lyžování. A zkušení lyžaři si troufnou třeba i na nejprudší sjezdovku u nás. Černá sjezdovka Šancelyžařském areálu Špičák má v určitém úseku (asi na 400 metrech) sklon 45 stupňů.

Jak se ubytujete na Klatovsku

Klatovsko je velmi oblíbeným turistickým regionem, a to v jakémkoliv ročním období. V létě jsou oblíbené kempy a tábořiště, které nabízejí klasickou táborákovou pohodu. Levné ubytování také najdete v hostelech a ubytovnách. Luxusní ubytování nabízejí hotely vyšší kvality, které mnohdy poskytují i možnost wellness. K dispozici je také mnoho penzionů a pro rodinnou dovolenou jsou vhodné apartmány. U lyžařských center se lze ubytovat v horských chatách. Přestože je možností mnoho, jistě najdete i ubytování v soukromí, které nabízí zase trochu jiný pohled na moderní možnosti ubytování.

Klatovsko je region plný krásné a divoké přírody, lidové architektury i kulturních památek. Krátkodobý pobyt Vám zde stačit určitě nebude. Svoji dovolenou si rozvrhněte do několika dní, jen tak dokážete naplno ocenit krásy národního parku Šumava, historii rozsáhlých hradů i lidovou architekturu.