Loading

Ubytování na Klatovsku

(32 objektů)

Apartmány Čertova chata

Železná Ruda - Špičák, na samotě, u lyžařského střediska
Pohodlné apartmány v blízkosti skiareálu

Penzion St. Leonhard

Nýrsko, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Penzion pro klidnou dovolenou na Šumavě

Pension Hájenka Nebe

Kašperské Hory, na samotě, v lese
Výhled na vrcholky šumavských kopců!

Chalupa Opolenec

Kašperské Hory - Opolenec, mimo obce / města, na horách
Moderní apartmán, výhodná cena, klid

Lovecká chata

Horská Kvilda, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Luxusní penzion s wellness - pro rodiny

Černá Růže - restaurace a penzion

Rejštejn, v obci / ve městě, u řeky
Nové moderní pokoje, venkovní bazén

Penzion 103

Železná Ruda, v obci / ve městě
Skvělá aktivní dovolená na Šumavě

Usedlost Humpolec na Šumavě

Sušice (okres Klatovy), v rekreační oblasti
Usedlost v klidném prostředí

Penzion Chata Kačerov

Kašperské Hory, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Penzion uprostřed šumavských lesů!

Penzion Dobrá Voda

Hartmanice (okres Klatovy), na okraji obce / města, u lesa...
Romantický penzion v zámeckém stylu
1 - 32 / 32

Klatovsko

Klatovsko 1

Klatovsko je region tvaru lehce nepravidelného čtverce, který je součástí Plzeňského kraje. Nachází se na jihozápadě České republiky a jeho jižní strana kopíruje hranici s Německem. Zde se také nachází část národního parku Šumava. Východní hranice Klatovska prochází od německých hranic přes Kašperské hory a HoražďoviceBlatenské pahorkatině. Severní hranice míří od Chanovic až ke Švihovu a Švihovské vrchovině a nakonec západní hranice Klatovska spojuje právě Švihovskou vrchovinu se Všerubskou vrchovinou a německými hranicemi. Na poměrně velké ploše si svůj pobyt užijete jak v přírodě, tak objevíte lidovou kulturu a kulturní památky. Díky své lokalitě Klatovsko také láká k výletům za hranice, a ty také stojí za to.

Šumava a Bavorský les

Chráněná krajinná oblast národní park Šumava je naším největším národním parkem, ve kterém najdete nádhernou a čistou přírodu, hluboké lesy, místy nedotčenou přírodu pralesovitého typu, pramen řeky Vltavy i počátek zrodu řeky Otavy. Je to místo plné zajímavých jezer i rašelinišť, které můžete při toulkách přírodou zajisté navštívit. To dokazuje i fakt, že Šumava a Bavorský les jsou největší souvislou lesní plochou střední Evropy. Na Šumavě je nespočetné množství přírodních památek a rezervací. Tak například rozsáhlá přírodní rezervace Prameniště se rozděluje do čtyř částí, a to Prameniště Řezné, Nový Brunst, Šmauzy a Zadní Pancíř. Přírodní rezervace Zhůřská pláň je také rozdělená na tři části a v ní najdete jak mokřady, tak prameniště i rašeliniště. Okolo řeky Křemelná najdete mokřadní Zhůřské louky. Šumava v sobě skrývá opravdové poklady.

Šumavská jezera se pyšní hned několika „nej“. Jezero Laka blízko hory Debrník, známé i jako hora Plesná (1 336 m n. m.) je nejvýše položeným jezerem u nás. Najdete ho v nadmořské výšce 1 096 metrů. Toto jezero je zároveň nejmenším jezerem na Šumavě. K jezeru se dostanete například z obce Prášily po zelené a žluté turistické trase. V Prášilech jsou ale také zajímavosti. Zastavte se třeba v nejvýše položené botanické zahradě. V místní horské botanické zahradě totiž uvidíte několik stovek narcisů, původní šumavské rostliny a trvalky. Zahrada je volně přístupná a přes plot uvidíte i americké bizony. Kostru si protáhnete i v lanovém parku a o zábavu se postará také archeopark.

Poblíž Špičáku a Železné Rudy jsou hned dvě velká jezera. Tím prvním je Černé jezero, které je zároveň největším i nejhlubším jezerem u nás. Má plochu přes 18 hektarů a jeho maximální hloubka je 41 metrů. Tím druhým jezerem je Čertovo jezero o rozloze více než 10 hektarů s hloubkou místy až 37 metrů. Obě jezera jsou součástí národní přírodní rezervace a spojuje je žlutá a červená turistická trasa. Tato trasa také prochází přírodní památkou Královský hvozd, který již ve 13. století sloužil v podobě pralesu jako ochrana proti nepřátelům. A svoji tour po jezerech zakončete nejprve výstupem na Velký Javor (1 456 m n. m.) za českými hranicemi v Bavorském lese a pak procházkou okolo rašelinové jezera Groβer Arbersee.

Nejen po klatovských hradech

Klatovsko je region plný tvrzí, zřícenin hradů i zachovalých hradů. A tak sbalte batůžky a vydejte se po stopách historie. První zastávka může být u vodního hradu Švihov. Pro návštěvníky jsou připraveny dvě prohlídkové trasy, které připomínají historii našeho jednoho z nejmladších hradů. Uvidíte kapli, taneční sál i zbrojnici. Popřípadě gotický sál, hradní kuchyni i strážnici. Pak to vezměte jižně na Velhartice. V městské památkové rezervaci je historické jádro s židovským hřbitovem, kostelem Narození Panny Marie i kašnou. Kousek od centra se na kopci skrývá hrad Velhartice. Jeho dominantou je gotický Rajský palác i obranná věž Putna. Ty spojuje kamenný most. Při prohlídkových okruzích uvidíte interiéry hradu, sklepy i skanzen lidové architektury, který se nachází v předhradí.

Klatovsko 2

Asi necelých 30 kilometrů jihovýchodně se od Velhartic nachází Kašperské hory. Historické centrum Kašperských hor je také označeno za městskou památkovou zónu. V centru ochutnáte dobré pivo z místního minipivovaru, uvidíte renesanční radnici i kostel sv. Markéty nebo sv. Mikuláše a na náměstí spatříte historické zděné domy. Historii si přiblížíte v muzeu historických motocyklů nebo v muzeu Šumavy. Asi tříkilometrová procházka po zelené turistické trase Vás provede přírodním parkem Kašperská vrchovina až na hrad Kašperk. Ten se tyčí uprostřed lesů na kopci a díky tomu je i nejvýše položeným královským hradem v Čechách. Z hradní věže v pátém patře se Vám naskytne nádherná vyhlídka na Šumavu. Hrad si prohlédnete díky několika prohlídkovým okruhům.

Asi 20 kilometrů severně od Kašperských hor je obec Rabí. V centru obce navštivte muzeum starých řemesel. Nedaleko centra je velmi zachovalá rozsáhlá zřícenina hradu Rabí. Jedná se o největší hradní zříceninu v Čechách. Hrad si prohlédnete na dvou prohlídkových okruzích.

Městská památková zóna Horažďovice má zachované městské opevnění, kostel sv. Petra a Pavla, masné krámy i areál zámku. Původní gotická tvrz se časem změnila na renesanční zámek. Interiéry zámku si prohlédnete v rámci návštěvy muzea. Prohlídku města zakončete procházkou podél Mlýnského potokamlýnském muzeu.

Kromě hradů se můžete zastavit i ve vesnické památkové zóně Chanovice. Součástí této zóny je barokní zámek, v němž se nachází expozice lidových řemesel. Lidovou architekturu najdete i ve skanzenu lidové architektury. V něm uvidíte roubené stavby, sušárnu na ovoce, dřevorubecký srub, stodolu a další. Od skanzenu Vás zavede naučná stezka Příroda a lesy Pošumaví na kopec Chlum. Na něm stojí kamenná rozhledna, která z výšky 30 metrů poskytuje daleký výhled na Český les, Šumavu, Klatovsko, Prachaticko i Brdy.

Nakonec co by to bylo za výlet na Klatovsko bez návštěvy města Klatovy. Centrum města se čtvercovým náměstím také tvoří městskou památkovou zónu. Součástí této zóny jsou historické domy, středověké opevnění, Černá a Bílá věž i kostely. V centru na náměstí Míru navštivte barokní lékárnu z roku 1773. Interiér lékárny si prohlédnete návštěvou lékárnického muzea. Nedaleko od lékárny se zase o mumifikaci a pohřbívání dozvíte v místních katakombách. České hračky, sklo i ukázky historie regionu uvidíte ve vlastivědném muzeu. Ve stejném areálu se nachází také Pavilon skla, kde si prohlédnete expozici šumavského skla.

Aktivní dovolená i s dětmi

Muzeum Skašovského hračkářství představí nejen dětem soubor dřevěných hraček a akční odpoledne strávíte ve westernovém ranči Podolí. Mezi oblíbené sporty kromě aktivní pěší turistiky a cykloturisticky patří paragliding, jízda na kole v bikeparcích a na single trailech, zdolávání překážek v lanových centrech. Díky sjízdnosti řek je to také místo oblíbené vodáky.

Klatovsko 3

Klatovsko je také velmi oblíbeným místem pro zimní sporty. Díky bohaté sněhové nadílce zde najdete mnoho lyžařských areálů, jako například Pancíř, Železná Ruda, Hartmanice, Nýrsko či Kašperské Hory. Mnoho cest je také protkáno trasami pro běžecké lyžování. A zkušení lyžaři si troufnou třeba i na nejprudší sjezdovku u nás. Černá sjezdovka Šancelyžařském areálu Špičák má v určitém úseku (asi na 400 metrech) sklon 45 stupňů.

Jak se ubytujete na Klatovsku

Klatovsko je velmi oblíbeným turistickým regionem, a to v jakémkoliv ročním období. V létě jsou oblíbené kempy a tábořiště, které nabízejí klasickou táborákovou pohodu. Levné ubytování také najdete v hostelech a ubytovnách. Luxusní ubytování nabízejí hotely vyšší kvality, které mnohdy poskytují i možnost wellness. K dispozici je také mnoho penzionů a pro rodinnou dovolenou jsou vhodné apartmány. U lyžařských center se lze ubytovat v horských chatách. Přestože je možností mnoho, jistě najdete i ubytování v soukromí, které nabízí zase trochu jiný pohled na moderní možnosti ubytování.

Klatovsko je region plný krásné a divoké přírody, lidové architektury i kulturních památek. Krátkodobý pobyt Vám zde stačit určitě nebude. Svoji dovolenou si rozvrhněte do několika dní, jen tak dokážete naplno ocenit krásy národního parku Šumava, historii rozsáhlých hradů i lidovou architekturu.

Názory a doporučení

Alexandra Růžičková (ubytovatel) 2.4.2020
Národní park Šumava. Vlci na Srní. Řeky: Vydra, Otava. Keltská hostorie: Obří hrad, Sedlo. Sklářská historie. Města: Kašperské Hory, Sušice. Hrady: Kašperk, Velhartice.
Jitka Kováříková (ubytovatel) 1.4.2020
Bezesporu jedna z nejkrásnějších oblastí Česka, která stojí za zažití. Každý, kdo miluje přírodu si najde něco, co ho silně osloví a způsobí, že Šumava je láska na celý život.
Zdeněk Sedlák (ubytovatel) 30.3.2020
Sušice leží v těsném sousedství Šumavského Národního parku - je zde nespočet možností pro letní i zimní turistiku. Namátkou jmenujme alespoň nějaké lokality - Annín, Kvilda, Horská Kvilda, Čeňkova Pila, Srní, Prášily, Antýgl, Modrava, Železná Ruda a spousta dalších...
Lucie Brozman (rodina s malými dětmi - návštěvník) 7.3.2020
Pohádková krajina.
Lenka Volfová (ubytovatel) 5.3.2020
Region se vyznačuje typickou šumavskou přírodou, lesy, louky, kopečky až kopce. Sousedíme s Českým lesem (Domažlicko), který též nabízí svá kouzla.
Libuše Hofmanová (ubytovatel) 21.2.2020
Kašperk - nejvýše položený královský hrad v Česku (886 m n. m.), Amálino údolí - přírodní rezervace s biotopy skalisek, mokřadů, pramenišť a porostů, Mrázové stěny - skalní útvary vzniklé mrázovým zvětráváním, Javorník - rozhledna, Pustý hrádek - zřícenina naproti hradu Kašpek, Sedlo u Albrechtic - druhé nejvýše položené laténské hradiště v Čechách, Národní park Šumava - vznikl v roce 1991 z části území původní Chráněné krajinné oblasti Šumava. Účelem jeho vzniku bylo ochránit pestrou mozaiku unikátních rozsáhlých rašelinišť, smrkových i bukových pralesů, horských luk, nespoutaných řek a ledovcových jezer. Jako jeden z největších souvislých komplexů lesa ve střední Evropě je nazýván Zeleným srdcem Evropy, města: Sušice - aquapark, offpark, Kašperské Hory - muzeum Šumavy, komentované prohlídky, šumavské bylinné lázně
Alexandra Růžičková (ubytovatel) 21.2.2020
Šumava je nádherná a stojí za to ji poznat.
Zdenek Zavičák (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 6.2.2020
Jezera, Bílá strž
Lukáš Blecha (sólo host - návštěvník) 2.12.2019
Hrad Kasperk, Rozhledna Javornik, Poledník plus krásná příroda na Šumavě.
Jaroslav Lebeda (ubytovatel) 19.11.2019
Šumava Chráněná krajinná oblast, Národní park, výběhy s vlky a jeleny, rašeliniště, lesy, zvěř, koně, Policie Modrava.
Miroslav Mikeš (skupina - návštěvník) 29.10.2019
Černé, Čertovo, Prášilské jezero Klatovy - katakomby, barokní lékárna na náměstí
Josef Pospíšil (starší pár - návštěvník) 25.9.2019
negativa . parkoviště pro auta prašné, nezpevněný povrch SENÍ - .MODRAVA. Když se platí parkovné, tak by mělo být čisto
Miloš Jílek (starší pár - návštěvník) 24.9.2019
Hrad Kašperk, naučné stezky kolem Kašperských hor
patrik Tittl (mladý pár - návštěvník) 18.9.2019
Každý si zde najde svoje od sportovních aktivit až po historii.
Jana Němečková (rodina s malými dětmi - návštěvník) 12.9.2019
Krásná příroda Modravy.
Irena a Stanislav Sedláčkovi (starší pár - návštěvník) 9.9.2019
Šumava je naše srdeční záležitost. Oblíbenou máme např. tůru z Modravy na Březník. Jako automobilisté oceňujeme péči, kterou region věnuje údržbě komunikací. U dočasných objížděk bychom možná ocenili jejich výraznější značení po celou délku objízdné trasy, zejména na kříženích.
Ivana Kopáčková (rodina s malými dětmi - návštěvník) 4.9.2019
Krásna příroda a okolí. Tipy na výlety třeba na Čenkovu pilu,nebo vodní elektrárnu. Já s rodinou jsem byla na rozhledně Poledník. VŠECHNY VÝLETY VŘELE DOPORUČUJEME.
Helena S (skupina - návštěvník) 3.9.2019
Vlci , jeleni, příroda ..
Radka Koutská (starší pár - návštěvník) 27.8.2019
Region plný krásné přírody, určitě se sem ještě vrátíme.
Jaroslav Šístek (starší pár - návštěvník) 20.8.2019
No, co říct k Šumavě...
hana vinterová (starší pár - návštěvník) 3.8.2019
Doporučujeme jízdu Šumavláčkem k Černému jezeru, odtud na další výlety v okolí, Čertovo jezero, Bílá Strž - vodopády, Ostrý a pod. Je zde vidět i část pralesa. Další pěkné výšlapy jsou na Špičák, kde je i rozhledna, Pancíř. tam je taky rozhledna, vede tam i sedačková lanovka. Je v okolí spoustu míst, kde je krásně.
Marie Holá (starší pár - návštěvník) 28.7.2019
Rozhledny a příroda.
Veronika Tomanova (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 26.7.2019
Nádhera
Renata Janišová (starší pár - návštěvník) 15.7.2019
Vše se nám líbilo
Anna Ďurková (starší pár - návštěvník) 23.6.2019
V okolí je spoustu hradů, zámků ,rozhleden a turistických i cyklistických tras . Příroda je v okolí nádherná. Kdo má rád šumavské kopečky musí být spokojen.
Hana Dostálová (skupina - návštěvník) 6.3.2019
Šumavu máme velice rádi