Loading

Ubytování na Horské Kvildě

(1 objekt + 33 objektů v okolí 25 km)

Lovecká chata

Horská Kvilda, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Luxusní penzion s wellness - pro rodiny

Hotel Zadov

Stachy (Horská Kvilda 4,9 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Komfort, kvalitní služby, 200 m od vleku

Penzion Kvilda - Luční

Kvilda (Horská Kvilda 5,0 km vzdušně), v obci / ve městě, na horách
Designový penzion přímo v centru Kvildy

Hotel Churáňov

Stachy (Horská Kvilda 5,1 km vzdušně), v rekreační oblasti,...
Horský hotel v srdci Šumavy, blízko vlek

Chata na Losenici

Nicov (Horská Kvilda 5,7 km vzdušně), na samotě, v lese
Snídaně a tří chodová večeře v ceně.

Apartmán Srní 121

Srní (Horská Kvilda 6,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Prostorný, slunný apartmán s výhledem

Penzion Tetřívek

Nové Hutě (Horská Kvilda 6,7 km vzdušně), na okraji obce / m...
Útulný penzion na Šumavě, 100 m od vleku

Apartmány Maruška

Stachy - Zadov (Horská Kvilda 6,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na...
Šumava - Zadov - turistika, kola, lyže

Apartmány Vydrýsek

Srní (Horská Kvilda 7,0 km vzdušně), mimo obce / města, u le...
Apartmány 3+KK a 3+1/45-90m2

Apartmán U Marušky

Stachy (Horská Kvilda 7,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Stylově a komfortně zařízený apartmán
1 - 34 / 34

Horská Kvilda

Horská Kvilda 1

Prázdniny v divokém srdci Šumavy

Toužíte po možnosti prozkoumávat Šumavu pěkně zblízka? V tom případě věřte, že nejlepší volbou je pro Vás dovolená v Horské Kvildě. Ta je součástí Plzeňského kraje a po stránce administrativy spadá do okresu Klatovy.

Důvodem, proč je Horská Kvilda tak výjimečná je skutečnost, že leží přímo uprostřed národního parku Šumava. Lze se tedy potěšit přítomností všech významných památek, které se skrývají v temných příhraničních lesích. V těsné blízkosti Horské Kvildy je přírodní rezervace Povydří a Tříjezerní slať.

V případě, že se vydáte ještě o kus dál, stanete u Modravských slatí a vyhlídkové věže Poledník. Kdo ale nechce putovat tak daleko, může se vydat směrem na sousední Kvildu, u které je Jezerní slať. Co se týče dojezdové vzdálenosti do některých větších měst, s tou je to trochu složitější. Během chvíle se ale dostanete do Kašperských Hor, Modravy a Vimperka.

Život v příhraničním pralese

První dochovaná zmínka o Horské Kvildě přichází až z relativně pozdního období 2. poloviny 16. století. Velkou měrou se na tom podílela nepřístupnost terénu, který byl po několik staletí zarostlý těžko prostupným příhraničním pralesem. Samotná kolonizace proto trvala podstatně déle než v jiných částech království.

Prales sloužil hlavně k obranným účelům. Dopravovala se jím ale i sůl a zlato ze zlatonosných řek. Výjimkou nebyly ani nejrůznější železné rudy, které se těžily na úpatí hor. Z umístění Horské Kvildy je taktéž patrné, že život lidí nebyl vůbec nijak snadný. Nedalo se tu nic pěstovat, takže se zabývali hlavně pastvou a lesnictvím.

V pozdějším období se přidala i sklářská výroba. Z historie víme, že jednu z posledních ran představoval i odsun německy hovořících obyvatel, kteří byli zvyklí udržovat obce a jejich okolí v provozuschopném stavu. Naštěstí pro nás se podařilo Horskou Kvildu zachránit, takže se můžeme kochat dechberoucími scenériemi, které každoročně přilákají tisíce turistů.

Co krásného je tu k vidění?

Horská Kvilda 2

V Horské Kvildě nejsou žádné známé památky. Pouze několik roubených stavení a socha Rankl Seppa, který byl vyhlášeným silákem. Pokud máte auto, určitě se jeďte podívat do Rejštejnu. Tomu vévodí lesní kaple Panny Marie Pomocné, která na něj shlíží z hustého porostu jednoho z kopců.

Hned vedle jsou Kašperské Hory, ve kterých je velmi atraktivní hrad Kašperk, ze kterého je úžasný výhled do širokého okolí. Pod hradem je také Muzeum historických motocyklů. Zajímat by Vás mohl i Vimperk, ve kterém je monumentální zámek. Asi půl hodiny daleko je také zřícenina hradu Velhartice.

V sousedním Srní je vlčí výběh, ve kterém se seznámíte s životem těchto divokých a obávaných šelem. Než se k němu vydáte, myslete na to, že tento výlet není vhodný absolvovat se psem. V obci je také bývalý dvorec Antýgl. I když dnes slouží k ubytovacím účelům, můžete obdivovat jeho propracovanou architekturu. Nakonec zavítejte k Hauswaldské kapli. Nadšenci do techniky by neměli vynechat ani prohlídku malé vodní elektrárny Vydra.

Sportovní aktivity v Horské Kvildě a okolí

K národnímu parku Šumava je potřeba mít respekt. Proto Vám doporučujeme pěší turistiku a jízdu na kole po vyznačených trasách. V Prášilech je fotbalové hřiště, hřiště s umělým povrchem a atletický ovál. Kdo by se rád vykoupal, toho vyšleme na koupaliště Vimperk. Dobrou volbou je i cesta do Aquaparku Horažďovice. V případě, že si troufáte, zamiřte do Zadova, ve kterém na Vás čekají překážky lanového parku.

Podle očekávání Vám Horská Kvilda nabídne větší množství zimních aktivit. Dobře dostupná je Vám sjezdovka v Kvildě. Bavit Vás bude i lyžování ve Skiareálu Zadov či na některé ze sjezdovek, které provozují Kašperské Hory. Také neprohloupíte, když si na dovolenou v Horské Kvildě přiberete běžky a sáňky.

Horská Kvilda 3

Dostupné ubytování v Horské Kvildě

Horská Kvilda je frekventovaným turistickým střediskem. To se odráží na zvýšené dostupnosti různých ubytovacích kapacit. Mimo hotely tu fungují i tradiční horské penziony. Velmi oblíbené je také ubytování v horských chalupách a chatách.

Není ale výjimkou, že tu narazíte na cenově dostupné apartmány a priváty. Okolní obce a osady pak nabízejí ubytování v kempech, ve srubech a na romantických samotách.

Horská Kvilda je úžasné místo, které na Vás rozhodně udělá dojem. Vy se tak možná zamyslíte nad tím, jaký mohl být dřívější život v takto odlehlých a drsných končinách. Kromě toho, v Horské Kvildě je krásně po celý rok. S plánováním dovolené tedy nemusíte spěchat.

Názory a doporučení

Helena S (skupina - návštěvník) 3.9.2019
Borůvky :).