Loading

Ubytování v Nových Hutích

(1 objekt + 32 objektů v okolí 25 km)

Penzion Tetřívek

Nové Hutě, na okraji obce / města, u vleku
Útulný penzion na Šumavě, 100 m od vleku

Hotel Zadov

Stachy (Nové Hutě 3,6 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Komfort, kvalitní služby, 200 m od vleku

Hotel Churáňov

Stachy (Nové Hutě 3,7 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Horský hotel v srdci Šumavy, blízko vlek

Apartmán U Marušky

Stachy (Nové Hutě 4,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Stylově a komfortně zařízený apartmán

Apartmány U šakala

Zdíkov (Nové Hutě 4,6 km vzdušně), na samotě, u lesa / na ok...
Ideální aktivní dovolená u naší mini ZOO

Apartmány Maruška

Stachy - Zadov (Nové Hutě 5,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okra...
Šumava - Zadov - turistika, kola, lyže

Penzion Kvilda - Luční

Kvilda (Nové Hutě 5,4 km vzdušně), v obci / ve městě, na horách
Designový penzion přímo v centru Kvildy

Lovecká chata

Horská Kvilda (Nové Hutě 5,7 km vzdušně), na okraji obce / m...
Luxusní penzion s wellness - pro rodiny

Privat Krásovi

Zdíkov (Nové Hutě 5,9 km vzdušně), v obci / ve městě, na horách
Krásy Šumavy s komfortním ubytováním

Penzion U dvou sluncí

Stachy (Nové Hutě 6,7 km vzdušně), na okraji obce / města, na horách
Krásné apartmány v centrální Šumavě
1 - 33 / 33

Nové Hutě

Nové Hutě 1

Obec Nové Hutě najdete v okrese Prachatice, v Jihočeském kraji. Turisticky atraktivní je především díky nedaleké Šumavě. Ta je totiž jedním z našich nejkrásnějších národních parků. V Nových Hutích se bude líbit jak všem milovníkům výletů, tak romantickým duším, které chtějí objevovat taje české přírody. Samotná obec je kvůli hlubokým lesům mírně odtržená od civilizace. Během několika minut se však dopravíte do Vimperka. Do Prachatic vede cesta o trochu delší, ale také je možné se sem dostat v rozumném dojezdovém čase.

Sklářská výroba v Nových Hutích

Samotná obec vznikla jako jedna z mnoha osad v přilehlém okolí. Vzhledem k poloze šlo o osady veskrze německé. První zmínka o Nových Hutích přišla v porovnání s jinými oblastmi i poměrně pozdě. Konkrétně až na počátku 19. století. Jsou ale dostupné informace o tom, že k osídlení došlo již mnohem dříve.

Obyvatelé se živili především sklářskou výrobou. Postupem času však začaly jednotlivé sklárny zanikat. Proto se řada místních začala živit zemědělstvím a prodejem předmětů v zahraničí. Také se zde nějakou dobu dařilo výrobě sirek. V současné době je obec oblíbeným cílem turistů.

Nové Hutě 2

Kam na výlet v Nových Hutích a okolí?

Vzhledem ke všem historickým okolnostem je patrné, že se s památkami v obci jen tak nepotkáte. Nejvýznamnější dominantou je kostel Srdce Ježíšova. Také jsou tu dva památné stromy. Kousek za obcí ale navštivte přírodní památku Paseckou slať. Na podmáčeném terénu lze pozorovat řadu chráněných rostlin, které jinde neuvidíte.

Možná máte obavu, že se při trávení dovolené v Nových Hutích začnete nudit. Nemusíte mít strach. A to i v případě, že cestujete s dětmi. V okolí je mnoho hradů, zámků a zřícenin, které jen čekají na Vaši návštěvu. Mezi ně patří třeba zámek Vimperk, hrad Kašperk či zřícenina hradu Rabí. Věříme, že z tak bohaté palety míst si vybere každý.

Nudit se nebudete ani v případě, že se rozhodnete prozkoumat krásy Národního parku Šumava. Nejen, že jsou zde k vidění opravdu kouzelná místa, která na Vás dýchnou tisíciletou historií, ale také se Vám možná poštěstí vidět některé z chráněných druhů zvířat a rostlin. Velkou atrakcí je rys ostrovid či bobr.

Sport v Nových Hutích

Pokud se chcete vykoupat někde v přírodě, určitě se vydejte ke Křišťanovickému rybníku. Ten Vám nabízí pohodové koupání s krásným výhledem do okolní krajiny. V zimních měsících si zajeďte do Aquaparku Horažďovice v Plzeňském kraji. Ten Vám poskytne jak vodní atrakce, tak některé služby wellness centra.

Nové Hutě 3

V zimě jednoznačně využijte možnost lyžování v lyžařském areálu Nové Hutě. Sem by Vaše kroky měly směřovat v případě, že lyžujete s menšími dětmi, či se jízdě na lyžích učíte Vy sami. Zkrátka nepřijdete ani v případě, že jste ostřílenými řezači zatáček. Vašim zkušenostem bude nejlépe vyhovovat blízký Ski areál Zadov – Churáňov.

Komfortní ubytování v obci

Vzhledem k rozloze Nových Hutí je nabídka ubytování spíše skromnějšího charakteru. I přesto se Vám však dostane odpovídajícího stupně komfortu. Pokud cestujete s rodinou, jistě Vám přijde vhod cenově dostupné ubytování v soukromí. Domácí pohodlí Vám poskytne ubytování v apartmánech. Cestujete-li ve dvou, zvolte si romantické penzióny. Správnou horskou idylku Vám nakonec zprostředkuje některá z odlehlejších chalup a chat.

Jestliže si Nové Hutě zvolíte za svůj cíl pro trávení letní či zimní dovolené, určitě nebudete svého rozhodnutí litovat.