Loading

Ubytování v Prachaticích

(0 objektů + 8 objektů v okolí 25 km)

Penzion u Blanice

Husinec (okres Prachatice) (Prachatice 4,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Penzion s pizzérií na klidném místě

Chalupa Újezdec u Prachatic

Újezdec (okres Prachatice) (Prachatice 10,8 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa...
Agroturistika. S jezírkem a zahradou!

Penzion u Heřmánků

Volary (Prachatice 14,5 km vzdušně), na okraji obce / města
Stolní tenis, venkovní bazén, zahrada!

Ubytování Ranč Malenice

Malenice (Prachatice 16,1 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Chata s vířivkou u lesa a ohrad s koňmi

Chalupa Šuměnka

Lenora (Prachatice 18,0 km vzdušně), na okraji obce / města,...
až 46 osob! Se saunou, vířivkou, krbem

Chaloupka U sv. Dyndy

Nová Ves (okres Český Krumlov) (Prachatice 18,6 km vzdušně), na samotě, u lesa / na...
Čarokrásné prostředí na samotě u lesa

Domov mládeže VOŠ a SPŠ Volyně

Volyně (Prachatice 19,2 km vzdušně), na okraji obce / města
Prázdninové pobyty v domově mládeže

Penzion Park Vodňany

Vodňany (Prachatice 19,8 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Pohodlné pokoje v centru města
1 - 8 / 8

Prachatice

Prachatice - klenot pod Šumavou

V podhůří Šumavy leží město Prachatice, které spadá do Jihočeského kraje. Prachatice jsou okresním městem, tudíž náleží do okresu Prachatice. Z toho můžeme usoudit, že se nejedná o žádný zapadákov. Naopak! Prachatice jsou krásné město s bohatou historií a jsou vyhledávaným cílem turistů. Pojďme se tedy do města podívat detailněji.

Prachatice 1

Pokladnice české renesance

Prachatice vznikly v průběhu 11. století jako osada. Postupně se rozrostly v město, které zažilo největší rozkvět od druhé poloviny 13. století, kdy místní občané zbohatli díky obchodu se solí dováženou ze Salzburgu. Tento artikl stál v pozadí největší slávy Prachatic, která dosáhla vrcholu v 15. a 16. století. To je období české renesance, která se projevovala v místní architektuře.

Bohatí obyvatelé Prachatic si přestavovali své domy ve stejném stylu, jako to bylo k vidění jinde ve světě a tyto krásné stavby se zachovaly dodnes. Díky tomu se Prachatice mohou pyšnit krásným centrem města, které je od roku 1981 městskou památkovou rezervací.

Centrum města zůstalo obehnáno hradbami a do města Vás vpustí městské brány. Nejznámější a nejkrásnější je Dolní brána, která ústí na Kostelní náměstí, jenž plynule přechází ve Velké náměstí. Dominantou náměstí je budova staré radnice. Přímo na náměstí je renesanční Rumpálův dům, Knížecí dům nebo Národní dům.

Celkově náměstí a přilehlé ulice tvořící centrum s přes 20 měšťanských domů, které jsou historickými památkami a ke každému z nich by se dal napsat samostatný článek. Určitě všechny stojí za to, abyste si je prohlédli na vlastní oči. Totéž platí i o kostelu sv. Jakuba Většího, který přiléhá ke Kostelnímu náměstí. Součástí kostela je i vyhlídková věž, ze které si můžete celé centrum a přilehlé okolí prohlédnout z výšky 40 m.

Během takové procházky centrem města si můžete odpočinout ve stylových kavárnách a restauracích. V centru města také sídlí místní pivovar, jehož produkci můžete ochutnat v pivovarské hospůdce. Věřím tomu, že takováto procházka v krásném centru navodí atmosféru, jako byste navštívili město v Itálii, nikoliv v Jižních Čechách.

Jak trávit volný čas v Prachaticích?

Během dovolené v Prachaticích toho můžete kromě centra města a historických budov obdivovat mnohem více. V centru města se nachází tři muzea - Prachatické muzeum, Muzeum Krajky a Muzeum českých loutek a cirkusu. Na náměstí je také Prachatické divadlo, které můžete navštívit.

Ke klidným procházkám se nabízí Štěpánčin park či několik naučných stezek, které vedou přes město až do lesů a kopců. Na území města se nachází i Libínský vrch a na něm rozhledna Libín. Tento bod je více než 1000 metrů nad mořem, takže si na své přijdou i náročnější a zdatnější turisté.

Jen pár metrů od zmíněné rozhledny je i Libínský lanový park, kde se můžete zabavit i s dětmi a užít si adrenalin. Pro sportovce je ve městě připravena venkovní posilovna, skatepark, in-line dráha nebo tenisové kurty.

Prachatice 2

Prachatice jsou také skvělým místem pro milovníky cyklistiky. Městem prochází osm cyklotras, které vedou po městě, okolní přírodě a do okolních měst i k různým zajímavým místům. V létě rozhodně potěší přítomnost letního koupaliště a k plavání můžete celoročně využít zdejší plovárnu.

V zimním období město Prachatice zajišťuje protahování stop pro běžkaře a trasy pro běžkaře jsou pravidelně udržovány a značeny. Pokud máte raději sjezdové lyžování, tak na území města leží lyžiarsky areál SKI Libín, který disponuje čtyřmi sjezdovkami pro začátečníky i pro zkušenější lyžaře.

Výčet atrakcí v Prachaticích je hodně bohatý. Na své si přijdou všechny věkové kategorie, na dovolené se tady zabavíte i s dětmi, a to bez ohledu na roční období. Zároveň můžete vyrazit prozkoumat i blízké okolí města.

Zajímavé výlety v okolí Prachatic

Během dovolené v Prachaticích se dá podniknout několik poutavých výletů. Pokud byste rádi opustili civilizaci a užili si relaxaci v přírodě, tak máte ideální možnost vyrazit do kopců Šumavského národního parku. Můžete využít několik turistických tras pro pěší, cyklisty a v zimě pro běžkaře. Za zmínku určitě stojí doporučit návštěvu Boubínského pralesu, který je stovky let nedotčen lidskou činností. Příroda si tady zařizuje svůj život sama a Vy můžete jen přihlížet tomu, jak je geniální.

Boubín je také horským vrcholem, který patří mezi nejznámější na celé Šumavě. Jeho vrcholu dominuje sedmipodlažní rozhledna. Vrcholů Šumavy, které můžete zdolat je mnoho, například Větří nebo Velký Bobík, které jsou z Prachatic dobře dostupné.

Šumavské kopce jsou atraktivní po celý rok. V zimě přitahují především lyžaře, kteří můžou navštívit například Skiareál Kubova Huť. Ten nabízí pět sjezdovek a tři vleky. Na své si kromě lyžařů přijdou i milovníci snowboardingu a ti, kteří s lyžováním chtějí jen začít, a to díky místní lyžařské škole.

Pokud se Vám začne stýskat po civilizaci, tak nedaleko Prachatic je město Vimperk, jemuž dominuje zámek Vimperk. Zámek je postaven z původního hradu a v současnosti není v dobrém stavu, tak jak je běžné pro známe zámky, které jsou otevřené veřejnosti. Zámek si přesto můžete prohlédnout, a to ve velice autentické podobě, takže si uděláte představu, jak zámek vypadá, než jej zkrášlí památkáři.

Prachatice 3

Mezi Prachaticemi a Vimperkem leží město Husinec. Jak víme z hodin dějepisu, tady se narodil Jan Hus a Vy se tady můžete podívat na jeho rodný dům.

Ubytování v Prachaticích

Jestli jste se rozhodli strávit dovolenou v Prachaticích, tak budete také potřebovat nějaký svůj dočasný domov. Variant ubytování v Prachaticích je celá řada. Levné ubytování poskytují například místní ubytovny. V různých cenách se pohybuje ubytování v místních hotelích, kde si můžete pronajmout pokoj či apartmán.

Pokoje a apartmány jsou v Prachaticích také dostupné v penziónech. Penziony a jakož i samostatné stylové apartmány můžete najít jak v centru města, tak v příměstských oblastech Prachatic. Zejména ubytování v centru Prachatic nabízí luxusní podmínky a je skvělé například pro romantické pobyty.

Ve vesnických částech města si můžete vybrat také ubytování v soukromí u někoho doma, anebo si můžete pronajmout celou chalupu nebo chatu.

Ať už jsou Vaše představy o ideálním ubytování na dovolené jakékoliv, tak v Prachaticích najdete to pravé a budete spokojeni stejně jako s celým pobytem v tomto krásném městě. Prachatice obdivují turisté nejen z Česka, ale i ze světa, tak neváhejte a přijdete se k nim!