Loading

Ubytování v Nové Vsi (okres Český Krumlov)

(1 objekt + 25 objektů v okolí 25 km)

Chaloupka U sv. Dyndy

Nová Ves (okres Český Krumlov), na samotě, u lesa / na okraj...
Čarokrásné prostředí na samotě u lesa

Selský dvůr Holašovice

Jankov (okres České Budějovice) (Nová Ves (okres Český Krumlov) 3,0 km vzdušně), v...
Originální ubytování na statku

Penzion Horváth

Křemže (Nová Ves (okres Český Krumlov) 6,4 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa...
Klid pod lesem, dobrý spánek, relaxace

Rekreační dům U Růži

Holubov (Nová Ves (okres Český Krumlov) 8,7 km vzdušně), na okraji obce / města
Odpočinek v sauně, vířivce, bazénu

Hotel Pod Stráží

Lhenice (Nová Ves (okres Český Krumlov) 8,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Pohodlný hotel vhodný pro velké skupiny

Ubytování a občerstvení u cyklostezky

Břehov (Nová Ves (okres Český Krumlov) 10,2 km vzdušně), v obci / ve městě
Ubytování u cyklostezky, s občerstvením

Penzion Jižní Dvůr

Pištín (Nová Ves (okres Český Krumlov) 12,4 km vzdušně), na okraji obce / města
v blízkosti zámku, cenově výhodný

Apartmány Radost

Kamenný Újezd (okres České Budějovice) (Nová Ves (okres Česk...
Dům se dvěma apartmány

Penzion U lesa

České Budějovice (Nová Ves (okres Český Krumlov) 13,9 km vzd...
To pravé místo pro klidné ubytování

Pension Kadlec

Český Krumlov (Nová Ves (okres Český Krumlov) 15,3 km vzdušně), na okraji obce / mě...
Soukromí v klidném prostředí u Vltavy
1 - 26 / 26

Nová Ves (okres Český Krumlov)

Nová Ves (okres Český Krumlov) 1

Romantické dobrodružství v lesích jižních Čech

Ať už cestujete za památkami, nebo za dobrodružstvím, vždy záleží na tom, jakou si vyberete lokaci. Ty nejlepší bývají drahé a přeplněné turisty. Ty méně známé zase neposkytují nic dostatečně zajímavého k vidění. Není ale potřeba se svých snů vzdávat úplně.

Zvlášť, pokud si zvolíte trochu odlehlejší místo, které je zároveň jen několik minut daleko od nejvyhlášenějších destinací v našich končinách. Za inspiraci si vezměte nenápadnou obec Nová Ves. Ta je v jižní části Jihočeského kraje a po stránce administrativy spadá do okresu Český Krumlov.

Nová Ves je orámovaná loukami a polem. Zároveň je tu i hodně lesů, což se bude líbit jak milovníkům přírody, tak vášnivým houbařům. Není ale problém udělat si procházku i k několika menším rybníkům, které jsou napájené z vody Chmelenského potoka.

Žádnou komplikaci pro Vás nebude představovat ani přesun do Národního parku Šumava, od kterého Vás dělí jen několik minut jízdy. S dětmi můžete podniknout dobrodružnou výpravu k Zátoňské hoře, k Velké Nivě nebo do rezervace Hliniště. V bezprostřední blízkosti Nové Vsi jsou České BudějoviceČeský Krumlov a obec Holašovice, která je zapsaná na světovém kulturním seznamu UNESCO.

Těžké živobytí v nezničené přírodě obce Nová Ves

První dochovaná zmínka o Nové Vsi pochází z 2. poloviny 14. století. Jednalo se o malou osadu, která se stala domovem několika dřevorubců. Právě ti se nejvíc zasadili o to, že bylo možné tuto oblast dále efektivně osídlit. Jejich usilovnou prací totiž vznikaly louky a mýtiny, na kterých se dalo stavět nebo alespoň farmařit. Toho využili noví příchozí, kteří se začali specializovat na zemědělství a drobnější chov dobytka.

Rozhodně ale nemůžeme říct, že by byl život lidí v Nové Vsi nějak zvláště bohatý. Naopak, lidé měli co dělat, aby uživili sebe a svou rodinu. Aby alespoň trochu zmírnili dopady střídajícího se počasí, začali ve velkém vyrábět dřevěné předměty každodenní potřeby. V dnešní době se zaměřují na poskytování služeb, které jsou potřeba v souvislosti s rozvíjejícím se cestovním ruchem.

Nová Ves (okres Český Krumlov) 2

Památky a zajímavosti v Nové Vsi a okolí

Nová Ves je ve své podstatě velmi tradiční. Setkáte se tu s několika výklenkovými kaplemi. Důležité místo tu má i dobová usedlost, která napoví, jaký byl dřívější ráz obce. Chráněná je i výsadba několika dubů, které stojí poblíž rybníka.

Pokud milujete dobrodružství, vydejte se po stopách tajuplné zříceniny hradu Kuglvajt. V její těsné blízkosti je i torzo nedokončeného Kláštera pavlánů s kostelem sv. Ondřeje. Jasnou volbou jsou i již zmíněné Holašovice, které jsou výborným zástupcem tzv. selského baroka.

K dělání je toho tady mnohem víc. Jeďte se podívat třeba na zámek Hluboká nad Vltavou, nedaleko kterého je i oblíbená Zoologická zahrada Hluboká. Hodně lidí každoročně přiláká i hrad Rožmberk, zřícenina hradu Vítkův kámen a Dívčí kámen.

Další zábavu Vám nabídnou České Budějovice, kterým dominuje Černá věž se Samsonovou kašnou. Hezký je i Lubasův dům a Rabenštejnská věž. V případě, že budete mít dostatek času zavítejte i do Jihočeského muzea v Českých Budějovicích. Dále pokračujte do Českého Krumlova. Kromě prohlídky historického centra se zámkem nezapomeňte ani na Muzeum vltavínů, Muzeum marionet nebo na Muzeum útrpného práva.

Dá se tady sportovat?

Na dovolenou v Nové Vsi si přivezte kolo. Své místo tu má i pěší turistika, která Vám poskytne hodiny nikým nerušené zábavy. Větší skupiny přátel se mohou domluvit i na pronájmu obecního fotbalového hřiště. Křemže má víceúčelové venkovní hřiště a tenisový kurt. Podobně dobře je na tom i Chlum. Jestli ale toužíte po větším množství zážitků, jednoznačně si zvolte vodní nádrž Lipno. Kromě koupání a rybaření je vhodná i k projížďkám na lodi. V její bezprostřední blízkosti je také stezka korunami stromů, lanový park a Aquaworld Lipno.

Nová Ves (okres Český Krumlov) 3

V zimě jde v Jihočeském kraji velmi dobře běžkovat. Velká města, jako Český Krumlov a České Budějovice provozují i lední plochu pro hokej a lední bruslení. Co se týče lyžování, maximální komfort Vám dopřeje Skiareál Lipno. Trochu méně frekventovanější sjezdovku má také Skipark Frymburk.

Tipy na ubytování v Nové Vsi

Nová Ves je vybavená i na větší nápor turistů. Mimo cenově dostupné penziony je tu i dobrá nabídka ubytování v privátech. Jestli si přejete být v těsném kontaktu s okolní přírodou, rozhodně neuděláte nic špatného, když se poohlédnete po chalupách, chatách a prázdninových domech.

Někteří poskytovatelé pronajímají i plně vybavený apartmán, který Vám dá pocit domácího prostředí. Do Nové Vsi by měl zavítat každý, kdo chce zažít dovolenou plnou rozmanitých zážitků. A to vše bez zástupu dalších cestovatelů. Toto jsou důvody, proč byste měli dát prázdninovému pobytu v Nové Vsi jednoznačně šanci.

Názory a doporučení

Věra Schmidtová (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 10.10.2019
Přímo v obci nic, blízko Holašovice,památka UNESCO.