Loading

Ubytování v Mirkovicích

(1 objekt + 31 objektů v okolí 25 km)

Statek Kloubek

Mirkovice, na okraji obce / města
Apartmány na statku, prostor pro oslavy

Chalupa Budinka

Mojné (Mirkovice 3,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Příjemné ubytování se saunou a vířivkou

Pension Kadlec

Český Krumlov (Mirkovice 4,6 km vzdušně), na okraji obce / města, u řeky
Soukromí v klidném prostředí u Vltavy

Apartment Topview

Český Krumlov - Horní Brána (Mirkovice 5,0 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru...
Ubytování s nejlepším výhledem na město

Krumlovský dům v zahradě

Český Krumlov (Mirkovice 5,1 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraj...
Krumlovský dům v zahradě

Ubytování Jungwirth

Český Krumlov (Mirkovice 5,1 km vzdušně), v obci / ve městě,...
Zahradní domek - soukromí, skvělá cena

Luxury Apartments No. 91

Český Krumlov (Mirkovice 5,4 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Moderní luxusní apartmány v centru

Penzion Klíma

Český Krumlov (Mirkovice 5,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Pohodlné apartmány v klidné lokalitě

Domek kata Matěje

Český Krumlov (Mirkovice 5,5 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Středověká atmosféra a moderní komfort

Penzion Šerhant

Český Krumlov (Mirkovice 5,7 km vzdušně), na okraji obce / m...
Penzion s bazénem, u Českého Krumlova
1 - 32 / 32

Mirkovice

Mirkovice 1

Mirkovice – lidová architektura u zlatého potoka

Mirkovice jsou klidná jihočeská vesnice, která nabízí turistům mnoho unikátních atrakcí od nejstarší roubené stavby v České republice až po bývalou těžbu zlata na místním potoce. Vyrazit můžete i do nejbližšího okolí, kde najdete zajímavé historické, přírodní i technické památky. Na své si přijdou rovněž rodiny s malými dětmi.

Typické zajímavosti Mirkovic

Obec Mirkovice se nachází v Jihočeském kraji, v okrese Český Krumlov. Od Českého Krumlova je vzdálená přibližně 7,5 km. Leží nedaleko Jíleckého potoka, kde se ve 12. až 14. století těžilo zlato. Stopy této práce zde můžete vidět dodnes v podobě hald i hraničních kamenů.

První písemná zmínka o této vesnici pochází z roku 1362. Při návštěvě Mirkovic můžete obdivovat nevšední lidovou architekturu. Místní usedlost s číslem popisným 1 je nejstarší stavbou s roubenou světnicí na území ČR, pochází z let 1420 až 1430. Do dnešní doby z ní byla dochována patrová gotická sýpka a zdivo. Další část usedlosti najdete ve Vlastivědném muzeu Dr. Hostaše v KlatovechChanovicích, které můžete během dovolené nebo v rámci výletu navštívit.

Kam vyrazit v okolí Mirkovic

Hlavním cílem turistů je především Český Krumlov, jeho hrad, zámek a část města zapsaná na seznamu UNESCO. Další památkou UNESCO v okolí Mirkovic je vesnická rezervace Holašovice. Ta prezentuje typické jihočeské selské baroko a k vidění tu jsou stavení s nezaměnitelnými průčelími a štíty. Každý milovník historie by měl vidět hrad a zámek Rožmberk.

Mirkovice 2

Za návštěvu stojí rovněž nejstarší česká kamenná rozhledna Kleť nebo rozhledna Slabošovka stojící na stejnojmenném kopci. Kromě nich najdete po okolí mnoho dalších zejména přírodních vyhlídek, například v přírodním parku Vyšenské kopce či v přírodní rezervaci Holubovské hadce.

V příjemné dojezdové vzdálenosti se nachází gotická zřícenina hradu Vítkův hrádek s největší dochovanou obytnou věží v Čechách. Pokud patříte mezi fanoušky ještě starší historie, neměli byste vynechat návštěvu Archeoparku Netolice, který byl vystavěný v místě bývalé přemyslovské akropole a mapuje počátky českého státu v 10. až 13. století.

Jen nedaleko od Mirkovic se nachází přehrada Římov – zajímavá technická památka a zásobárna vody pro celý Českobudějovický kraj. Velkým lákadlem je od Mirkovic cca 25 kilometrů vzdálená přehrada Lipno. Jedná se o největší vodní nádrž v České republice a možností, jak se zabavit během letní i zimní dovolené, je skutečně nepřeberně. Na Lipně lze provozovat nejrůznější vodní sporty, koupat se, rekreovat se, hrát plážové sporty a v zimě vyrazit na běžky nebo vyzkoušet lední jachty.

Vodní radovánky si po celý rok užijete v Aquaworldu Lipno, který je vybavený pro ty nejmenší i pro zdatné sportovce. S malými dětmi se také můžete vydat do zoologické zahrady Dvorec nebo Hluboká. Během zimní dovolené nabízí své služby zhruba 20 kilometrů vzdálený Skiareál Lipno, který sice patří k těm menší, ale o to více jej ocení rodiny s dětmi a začátečníci. Podobný rodinný areál Skipark Frymburk najdete je o pár obcí dál.

Mirkovice 3

Ubytování v Mirkovicích

Pokud vyrazíte do Mirkovic, nemusíte se vůbec bát, že byste měli nouzi o volné ubytovací kapacity. Díky blízkosti Českého Krumlova zde najdete mnoho hotelů, apartmánů a penzionů. Pokud byste raději chtěli ubytování v souladu s přírodou, můžete využít jednu z chat nebo chalup, a obzvláště zajímavá je také možnost ubytovat se v tradičních jihočeských staveních. V nabídce je spousta kempů, kde máte možnost stanovat nebo se ubytovat v chatičkách či karavanech. Zvláště v okolí Lipna najde řadu velmi luxusních ubytovacích kapacit.

Zavítejte do Mirkovic a užijte si klidnou atmosféru této malé vesničky i spoustu zajímavých míst, které můžete po okolí navštěvovat a objevovat. Ať už hledáte historické, technické nebo přírodní turistické cíle, na své si zde přijde každý. Mirkovice jsou ideálním místem pro Vaši budoucí dovolenou.

Názory a doporučení

Naděžda Ottová (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 10.7.2019
bohužel jsem nestihli omrknout