Komfortní chalupa na úpatí Slepičích hor

Srdečně Vás zveme k nám, na Chalupu Slavče, která má téměř sto let. Obec Slavče se nachází v Jihočeském kraji na úpatí Slepičích hor.

Obec je výborným výchozím bodem jak pro pěší turistiku, tak pro cykloturistiku. V okolních obcích jsou pro návštěvníky lákavé historické památky a muzea, například Augustiánský klášter v Borovanech, Nové Hrady nebo Muzeum Novohradských hor v Horní Stropnice. Pokud Vás spíše láká ruch města, můžete si odskočit do krajského města České Budějovice, Českého Krumlova, kulturního centra regionu, nebo do lázní v Třeboni. Milovníci koupání a vody se mohou osvěžit v romantických Čížkrajických rybnících, v přírodním koupališti s čistou vodou v Dobrkovské Lhotce nebo mohou navštívit koupaliště v Horní Stropnici, Besednici, Velešíně nebo v Borovanech kde je na koupališti Lazna, ojedinělý biologický systém filtrace. Osvěžit se také můžete v křišťálově čisté říčce Černá nebo v romantických novohradských klazurách - nádržích na plavení dřeva. Vodáci mohou vyrazit na vodácké výlety na Lužnici nebo na Vltavu a na Lipenskou nádrž. Lipensko nabízí celou řadu aktivit. V zimním období bruslaři jistě ocení Lipenskou ledovou magistrálu - nejdelší bruslařskou dráhu na světě. Zalyžujete si ve Skiareálu Lipno - Kramolín, ve Frymburku, na Hochfichtu nebo na Sternsteinu. U Kaplice pak je i Ski areál Kozí pláň.

Celoročně Vám nabízíme ubytování v chalupě se dvěma samostatnými apartmány pro 12 hostů. V apartmánu v přízemí jako i apartmánu v podkroví se může ubytovat až 6 hostů.

Apartmán v přízemí nabízí ubytování 4 hostů v ložnici, na manželské posteli a vysouvací posteli s dvěma plnohodnotnými lůžky. Další dvě místa k ubytování nabízí malý pokojík přístupný ze vstupní chodby. V průchozím obývacím prostoru naleznete jídelní posezení s kuchyňským koutem, který je vybaven indukční varnou deskou, lednicí s mrazákem, mikrovlnou troubou, myčkou nádobí a rychlovarnou konvicí. Příjemnou atmosféru v tomto prostoru dotváří kachlový sporák na dřevo. Samozřejmostí je koupelna s vanou, toaletou a přebalovacím stolem.

Po dřevěných schodech vystoupáte do obývací části apartmánu v podkroví. Zde najdete nejen jídelní posezení, ale i gauč a pohovku, která slouží jako postel s přistýlkou, a také dětský koutek s hračkami. V kuchyňském koutě využijete keramickou varnou desku, mikrovlnnou troubu, lednici, myčku i rychlovarnou konvici. Odtud se po krátkém schodišti dostanete do ložnicové části, která od obývacího není oddělena stěnou. Zde je pro hosty připravena manželská postel a dvě samostatná lůžka. K apartmánu přísluší vlastní koupelna se sprchovým koutem a toaletou, která se nachází v přízemí chalupy.

V celém objektu je zajištěno bezplatné WiFi připojení na internet. Rádi Vám zapůjčíme i dětskou postýlku a dětskou jídelní židli. V exteriéru máte možnost posedět na terase s grilem nebo si opékat na ohništi. Vaši nejmenší se vyhrají v dětském koutku i na pískovišti. Na oploceném uzamykatelném dvoře je možné parkovat a uschovat kola. Přijďte si k nám odpočinout, těšíme se na Vás v Chalupě Slavče.