Loading

Ubytování v Kaplici

(1 objekt + 22 objektů v okolí 25 km)

Penzión Hájenka Hradiště

Kaplice, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Apartmány v hájence pod lesem, se saunou

Penzion na samotě

Omlenice (Kaplice 3,7 km vzdušně), na samotě
Ideální místo pro klidnou dovolenou!

Penzion Šerhant

Český Krumlov (Kaplice 9,2 km vzdušně), na okraji obce / měs...
Penzion s bazénem, u Českého Krumlova

Chalupa Slavče

Slavče (Kaplice 11,0 km vzdušně), v obci / ve městě, v centr...
Komfortní chalupa na úpatí Slepičích hor

Statek Kloubek

Mirkovice (Kaplice 12,9 km vzdušně), na okraji obce / města
Apartmány na statku, prostor pro oslavy

Chalupa U Posledního Rožmberka

Rožmberk nad Vltavou (Kaplice 13,3 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okra...
Stylová chalupa na polosamotě u lesa

Hotel u Martina Rožmberk nad Vltavou

Rožmberk nad Vltavou (Kaplice 13,3 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Perfektní pokoje, jídlo i wellness

Chalupa u svatého Antonína

Rožmberk nad Vltavou (Kaplice 13,4 km vzdušně), v obci / ve...
Chalupa v krásném podhorském prostředí

Chalupa Budinka

Mojné (Kaplice 14,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Příjemné ubytování se saunou a vířivkou

Penzion Klíma

Český Krumlov (Kaplice 15,0 km vzdušně), v obci / ve městě
Pohodlné apartmány v klidné lokalitě
1 - 23 / 23

Kaplice

Kaplice 1

Odpočinek na Českokrumlovsku, v městě obchodu a skla

Láká Vás krajina Jihočeského kraje natolik, že byste v ní rádi strávili svou letní či zimní dovolenou? Pak určitě vsaďte na pobyt v Kaplici. Ta leží v okrese Český Krumlov, jen kousek od úžasné přírody státní hranice s Rakouskem.

Kaplicí protéká řeka Malše, jejíž koryto tu vytváří romantické říční zákruty. Asi nikoho nepřekvapí, že v jejím blízkém okolí je i několik rybníků. Mezi nimi je Luční rybník, Pytlový rybník, Nový rybník, Jarošovský rybník nebo Pentle.

Takřka kdykoliv můžete vyběhnout do menšího lesa, nebo na celodenní výlet do Novohradských hor. Za kulturními památkami naopak vyjeďte do Českého Krumlova. V dobré vzdálenosti je také Benešov nad Černou a Velešín.

První zmínky o Kaplici pocházejí ze 13. století. Šlo nejprve o malou osadu, která stála na obchodní stezce s Rakouskem. V pozdějších letech se začala pozvolna rozrůstat a stalo se z ní město. Téměř od počátku existence byla Kaplice německá i česká. Tomu nahrávala především její lokace, která je i dnes velmi blízko našim jižním sousedům.

Obživu si místní hledali všelijak. Nejlepší příležitosti tu měli obchodníci a prodejci. Jiní provozovali menší řemesla a skromnou zemědělskou činnost. Přírodní podmínky byly natolik příznivé, aby se v Kaplici mohlo vyrábět i sklo.

Velkou ranou pro ni bylo období od konce 1. světové války do konce té druhé. Kaplice byla v těchto časech převážně německá, takže se kladl větší důraz na nezávislost území. Po válce a nucenému odsunu se z Kaplice stalo v porovnání s minulostí téměř opuštěné město. Naštěstí se jí podařilo chytit druhý dech a dnes se jedná o důležité výrobní, administrativní a kulturní středisko této oblasti.

Kam zamířit v Kaplici?

Kaplice není sama o sobě natolik významná, abyste v ní objevili nějakou z notoricky známých památek. Zato Vám však nabídne poklidnou atmosféru, kterou si nejlépe vychutnáte v historickém jádru. Určitě si prohlédněte budovu radnice, kamennou kašnu ze 17. století a několik dobře dochovaných měšťanských domů.

Kaplice 2

Na území Kaplice je také několik kostelů. Tím úplně nejvýznamnějším je patrně farní kostel sv. Petra a Pavla, který má základy už ze 13. století. Mezi dalšími památkami najdete sochu sv. Jana Nepomuckého, most ze 17. století či pivovar, jehož kořeny sahají taktéž do 17. století.

Vzhledem k pozici města asi nikoho nepřekvapí, že je jeho okolí poseto pěknou řádkou středověkých hradů. Ty buď sloužily jako reprezentativní sídla tehdejších šlechticů, nebo zastávaly velmi důležitou funkci obrany.

Když se projedete směrem k Šumavě, narazíte na zříceninu hradu Vítkův kámen. Ten byl za minulého režimu veřejnosti nepřístupný. V posledních letech však prošel vcelku rozsáhlou rekonstrukcí a dnes slouží zároveň i jako rozhledna.

Místo, které je na mapě trochu blíž je zřícenina hradu Pořešín. Zajímavé je, že k demolici hradu nedošlo jen v důsledku působení času, ale cíleně ho rozbořil jeho vlastní majitel. Impozantní podívanou Vám připraví i zřícenina hradu Dívčí kámen a zřícenina hradu Louzek.

Jestli dáváte přednost novějším, či alespoň lépe zachovaným památkám, určitě si udělejte výlet do Českého Krumlova. V něm je rozlehlý zámecký komplex a velké množství historických uliček. Spolu s jihočeskými Holašovicemi je Český Krumlov zapsán na světovém seznamu UNESCO.

V Kaplici si zasportuje prakticky každý. Kdo chce, ten si může pronajmout sportovní stadion, nebo některou z dobře vybavených tělocvičen. Také tu fungují tenisové kurty, squash a basketbalové hřiště.

V případě, že preferujete pohyb na bruslích Vás potěší kvalitní in-line bruslařská dráha. V létě se pak svlažíte v areálu venkovního letního koupaliště, které je určené jak pro malé, tak velké plavce. Bavit Vás bude i dovádění v přehradě Lipno, nebo v sousedícím Aquaworldu Lipno.

V zimě si zalyžujete ve Ski areálu Lipno, který je vyhledávaným cílem místních i přespolních lyžařů. Menší, ale neméně kvalitní lyžařský areál má i Frymburk. Když to sněhové a klimatické podmínky dovolí, zdejší prostředí je vhodné i pro běžkování a lední bruslení.

Kaplice 3

Cenově dostupné ubytování v Kaplici

V Kaplici funguje široká škála různých typů ubytování. Pohodlí a komfort Vám zaručí ubytování v hotelu.

Jistou dávku svobody Vám naopak garantuje pronájem pokoje v cenově dostupném penzionu, či ubytování v soukromí.

Hotový ráj tu najdou ti z Vás, kteří hledají romantické ubytování v chatě, nebo chalupě. Kdo cestuje s rodinou, ten by si měl dostatečně dopředu zarezervovat apartmán. Cestovatele, kteří putují se stanem na lehko odkážeme na služby místního kempu.

Kaplice je nedaleko míst, která jsou nám přístupná teprve krátce. To znamená, že nejen děti, ale i dospělí tu pokaždé najdou něco nového. Jedno je ale jisté – v Kaplici se nudit rozhodně nebudete.

Názory a doporučení

Tereza (rodina s malými dětmi - návštěvník) 9.3.2020
Báječná rozhledna kousek od ubytování. Krásné lesy a mnoho aktivit pro každou generaci.