Loading

Ubytování na Českokrumlovsku

(16 objektů)

Penzion na samotě

Omlenice, na samotě
Ideální místo pro klidnou dovolenou!

Apartmán Hanka

Lipno nad Vltavou, v rekreační oblasti, u vody
Apartmán 200 metrů od Lipenské přehrady

Penzión Krumlov

Český Krumlov, v obci / ve městě
Blízko centra a památek

Vila Lipno

Frymburk (okres Český Krumlov), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Rekreační dům s bazénem, 5 min. od pláže

Rekreační dům U Růži

Holubov, na okraji obce / města
Odpočinek v sauně, vířivce, bazénu

Penzion Florian

Frymburk (okres Český Krumlov), v obci / ve městě
Příjemné ubytování u Lipenské přehrady

Chata Hůrka

Horní Planá, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
luxusní chata v klidné lokalitě u Lipna

Apartmány Hubert

Černá v Pošumaví, v rekreační oblasti, u vody
Komfortní apartmány u nádrže Lipno

Byt ve Frymburku

Frymburk (okres Český Krumlov), v obci / ve městě, u vody
Komfortný apartmán u Lipna.

Žofínská hájenka

Pohorská Ves, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Na samotě u lesa v Novohradských horách
1 - 16 / 16

Českokrumlovsko

Máte rádi turistiku a rádi byste svoji dovolenou strávili v místech, která nejsou tolik poznamenána negativními dopady civilizace? Pak Vám doporučujeme vydat se na Českokrumlovsko. Tento region, který se rozprostírá na jihu Čech kolem města Český Krumlov, podle kterého je také pojmenován, je rájem jak pro pěší turisty, tak i pro cykloturisty. Nádherné hrady a zámky, které Vás přenesou do časů minulých, památky UNESCO a zejména mimořádná okolní příroda jsou zárukou, že se v tomto regionu opravdu nebudete nudit.

Aktivní dovolená pro všechny na Českokrumlovsku

"Zelená střecha Evropy" - tak se nazývá oblast, která je významná mimořádně zachovalou přírodou. Na Českokrumlovsku najdete hned dvě - Novohradské hory a Šumavu. Kromě toho, že zde můžete potkat množství chráněných druhů rostlin a zvířat, je zdejší region oblíbený zejména pro pestré turistické vyžití. A to nejen v České republice. Nedaleko je to také do Rakouska a Německa a velice dobrá infrastruktura všechny tyto tři státy turistickými trasami spojuje. Množství turistických tras jak pro pěší, tak i pro cyklisty, potěší na jaře, v létě i na podzim. V zimě tu pro změnu najdete spoustu příležitostí pro zimní sporty a aktivity.

Mezi známá zimní střediska patří třeba Věžovatá Pláně nebo Lipno nad Vltavou, kde si na své přijdou i běžkaři, pro které je tu nachystáno na 25 kilometrů upravených tratí. Na přehradě Lipno je v zimě možné i bruslit. Běžkaři se dále mohou vydat na trasy Kleť či Frymburk.

Na jihovýchodě regionu najdete Novohradské hory, kde se můžete vydat na túru po třech vrcholech těchto hor. Pokud přijedete autem, zaparkujte v obci Hojná Voda. Začněte na červené turistické trase, která Vás povede na Kraví horu, kde můžete vystoupat na 38 metrů vysokou rozhlednu. Z výšky si můžete užít pohled na okolní krajinu. Dále pokračujte na Kuní horu a na dalším rozcestníku vyměňte červenou trasu za zelenou vedoucí na Staré Hutě. Za Mlýnským rybníkem se vraťte opět na červenou, která Vás dovede na vrchol Vysoká (1033 m n. m). Zhruba po čtyřech hodinách dojdete zpět do Hojné Vody.

Českokrumlovsko je známé svými památkami

Srdcem regionu je město Český Krumlov, které je od roku 1992 zapsáno na seznamu UNESCO. Turisté z celého světa přijíždějí obdivovat krumlovský hrad a zámek ze 13. století, který se může pochlubit tím, že je druhý největší v Čechách. To však není jediná věc, kterou se zdejší zámek může chlubit. Uvnitř totiž můžete navštívit jedno z nejzachovalejších barokních divadel na světě. To pochází z 18. století a jeho unikátnost umocňuje i to, že toto divadlo nikdy nehořelo a od 19. století nebylo ani přestavěno. Kromě divadla je velkým lákadlem také Maškarní sál a zámecká zahrada, kde najdete přírodní divadlo s otáčivým hledištěm.

Procházka po Krumlově Vás přenese téměř do jiného světa. Úzké středověké uličky, malebné domy, řeka Vltava, která se klikatí městem a kolem které je rozeseta spousta kaváren a kterou můžete využít také k vyhlídkovým plavbám. To vše dělá z Krumlova velmi oblíbený cíl turistů.

Kromě hradu a zámku v Českém Krumlově mohou milovníci historie navštívit i hrad Rožmberk. Ten pochází také ze 13. století a je spojený s rody Vítkovců, Rožmberků a Buquoy - ti hrad vlastnili od roku 1620 až do konce 2. světové války. Dnešní podoba hradu je výsledkem přestavby ve stylu romantické gotiky. Pokud zdoláte Anglickou věž, budete odměněni výhledem na okolní krajinu. Zajímavá je také návštěva katovny, kde jsou k vidění ukázky tortury.

Možností ubytování na Českokrumlovsku

Českokrumlovsko určitě stojí za několikadenní návštěvu, proto se podívejme na možnosti ubytování, které tu jsou pro Vás nachystány. Pestrou nabídku ubytování nabízí Český Krumlov, kde si můžete vybrat jak z hotelů různých kategorií, tak i penzionů či apartmánů. Máte-li raději menší obce, kde budete více v přírodě, pak se podívejte na ubytování v Kaplicích, Větřní či Křemži. Pokud Vás cestuje více, pak pro Vás bude lepší variantou pronajmout si chatu či chalupu. Tuto možnost určitě rádi využijí i rodiny s dětmi.

Tento region by neměl chybět na Vašem seznamu letní nebo zimní dovolené, protože po celý rok nabízí svým návštěvníkům spoustu zajímavých lákadel.

Názory a doporučení

Jiří Husák (ubytovatel) 21.1.2019
Šumava, nádherná příroda, koupání, cyklistiky, plachtění, lyžování, běžky, splouvání Vltavy, .... Nádherné památky na dosah - Český Krumlov centrum, zámek a zámecká zahrada - Unesco, klášter Vyšší Brod, klášter Zlatá Koruna, hrad Rožmberk, Vítkův Kámen, Schwarzenberský plavební kanál....I Frymburk je místo s pěknou atmosférou. 48 km Linze.
Jan Růžička (ubytovatel) 15.1.2019
Český Krumlov
Jarmila (rodina s malými dětmi - návštěvník) 3.9.2018
Vše supr.