Loading

Ubytování v Holubově

(1 objekt + 29 objektů v okolí 25 km)

Rekreační dům U Růži

Holubov, na okraji obce / města
Odpočinek v sauně, vířivce, bazénu

Penzion Horváth

Křemže (Holubov 2,2 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Klid pod lesem, dobrý spánek, relaxace

Apartmány Radost

Kamenný Újezd (okres České Budějovice) (Holubov 5,5 km vzduš...
Dům se dvěma apartmány

Chalupa Budinka

Mojné (Holubov 7,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Příjemné ubytování se saunou a vířivkou

Pension Kadlec

Český Krumlov (Holubov 7,6 km vzdušně), na okraji obce / města, u řeky
Soukromí v klidném prostředí u Vltavy

Krumlovský dům v zahradě

Český Krumlov (Holubov 7,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji...
Krumlovský dům v zahradě

Ubytování Jungwirth

Český Krumlov (Holubov 8,3 km vzdušně), v obci / ve městě, v...
Zahradní domek - soukromí, skvělá cena

Domek kata Matěje

Český Krumlov (Holubov 8,3 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Středověká atmosféra a moderní komfort

Pension Franko

Český Krumlov - Latrán (Holubov 8,3 km vzdušně), na okraji o...
Příjemný penzion v klidné lokalitě

Luxury Apartments No. 91

Český Krumlov (Holubov 8,4 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Moderní luxusní apartmány v centru
1 - 30 / 30

Holubov

Holubov 1

Romantika pod Dívčím kamenem Holubov

Chcete svého partnera či partnerku potěšit romantickým pobytem, při kterém si užijete i velkou spoustu zábavy? V tom případě Vám gratulujeme. Vaše hledání ideální destinace je u konce. Asi není žádným překvapením, že se Vaše cílová stanice nachází v Jihočeském kraji. Nemluvíme přímo o Šumavě nebo o Českém Krumlově. Ačkoliv, obec, o které je tu řeč, od něj není nijak daleko. Správně. Mluvíme o Holubově.

Ten je součástí okresu Český Krumlov. Holubov je výborným kompromisem pro všechny cestovatele, kteří chtějí prozkoumávat nádhery starobylého a do seznamu UNESCO zapsaného Krumlova, ale zároveň touží po nižších cenách a větším množství soukromí. O to se perfektně stará hustý les dělící od všech rušivých elementů v okolí. Jeho součástí je přírodní rezervace Holubovské hadce, která spadá pod správu chráněné krajinné oblasti Blanský les.

I když v rezervaci nenarazíte na žádné atraktivní zvíře, můžete se kochat kobercem mnoha vzácných rostlin. Pokud byste se vydali směrem na Český Krumlov pěšky, cestou nejspíše vystoupáte na Výří vrch. Těsně u města je také národní přírodní rezervace Vyšenské kopce. V případě, že byste se chtěli podívat i do dalších lokací, za pár minut stanete ve Zlaté Koruně, Českém Krumlově a Křemži.

Sídliště Keltů i zpracovatelů železa

První dochovaná zmínka o Holubově pochází z 2. poloviny 14. století. Z archeologických nálezů však víme, že prvními obyvateli této oblasti byli Keltové, kteří si tu vystavěli jedno ze svých hradišť. Do vzniku soudobého Holubova, tedy do období gotiky, žádné další informace nejsou. Je zajímavé, že nám úplně chybí i jakékoliv propojení Holubova se zříceninou Dívčího kamene, který spadá do stejného katastrálního celku.

Holubov 2

I přesto, že byl život v hustých lesích dozajista nelehký, lidé získali práci v těžkém průmyslu. V 19. století se rozběhla těžba železa. Toto odvětví se tu neudrželo příliš dlouho. Ještě v témže století bylo nahrazeno těžbou dřeva a jeho dalším opracováním. V polovině 20. století se začaly v obci vyrábět štítky pro průmyslovou výrobu. Díky dobré dostupnosti památek se navíc jedná o vyhledávané turistické středisko.

Co v Holubově podniknout?

Nejvýznamnější stavbou v blízkém okolí obce je zřícenina hradu Dívčí kámen. Během chvíle vyběhnete i na rozhlednu, která se tyčí na vrcholu hory Kleť. Na něm je mimo jiné i hvězdárna. Významným pozůstatkem dřívějších kultur je Oppidum Třísov. K naší smůle z něj nezbylo nic než jen obranné valy.

Jestli už v Holubově budete, byla by velká škoda, kdybyste neprozkoumali nedaleký klášter Zlatá Koruna. Ten byl jedním z nejmocnějších církevních středisek u nás. Naprostou samozřejmostí je pak den strávený na území Českého Krumlova. Mimo historické centrum se zámkem nezapomeňte navštívit Ptačí hrádek, Muzeum vltavínů, Regionální muzeum, Minoritský klášter nebo zámeckou kovárnu. Za relativně krátký časový úsek dojedete i k zámku Hluboká nad Vltavou, nebo k hradu Rožmberk.

Kde se tu dá hýbat?

Naprostou jistotu zde představuje turistika a jízda na kole. Jen kousek od centra je také fotbalové hřiště. V Českém Krumlově je fotbalové hřiště i ovál pro atletické sporty. Hned vedle něj je Sportovní areál Chvalšinská, který sdružuje volejbalové hřiště, skatepark a krytý plavecký bazén. Nechybí tu ani tenisový kurt. Když se náhle zhorší počasí, nebo budete chtít využít koupání se službami wellness, zajeďte si do Aquaworldu Lipno. Vedle vodní nádrže Lipno je také Stezka korunami stromů a vyhledávaný lanový park.

Holubov 3

Kdo by si rád zalyžoval, ten se může uchýlit na sjezdovku provozovanou Ski parkem Frymburk. Jen o kousek dál je i Skiareál Lipno. Pul hodiny vzdálený je také SKI Libín. Jihočeský kraj je vyhlášený i pro své kilometry dlouhé běžkařské stopy. Pro lední bruslení a hokej využijte ledovou plochu českokrumlovského zimního stadionu.

Komfortní ubytování v Holubově pro všechny

I když to není na první pohled úplně zjevné, Holubov je na turisty velmi dobře připraven. Pro ubytování proto využijte některou z cenově dostupných chalup a chat. Po krajině jsou roztroušené i rodinně orientované penziony a ubytování v soukromí. V případě, že se přesunete blíže k řece Vltavě, narazíte i na plně vybavené apartmány a kempy, které se hodí pro ty, kteří rádi cestují na lehko. Maximální možný komfort Vám dle očekávání nabídnou hotely nejen v Českém Krumlově.

Kdo chce získat to nejlepší z venkova i turisticky přetíženého Českého Krumlova, nemohl si vybrat líp. Všechny důležité památky máte doslova na dosah ruky, takže se sem můžete vydat i s menšími dětmi, které jinak nerady dlouho cestují. Věříme, že se Vám bude v Holubově líbit.

Názory a doporučení

Jan Růžička (ubytovatel) 11.2.2020
Lanovka Kleť