Loading

Ubytování v Černé v Pošumaví

(3 objekty + 26 objektů v okolí 25 km)

Penzion Dominant

Černá v Pošumaví, v rekreační oblasti, u vody
Přímo na břehu Lipna s vlastní pláží!

Penzion Jestřábí

Černá v Pošumaví, na okraji obce / města, u vody
70 m od přehrady Lipno, útulný penzion

Apartmány Hubert

Černá v Pošumaví, v rekreační oblasti, u vody
Komfortní apartmány u nádrže Lipno

Chata Hůrka

Horní Planá (Černá v Pošumaví 3,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na...
luxusní chata v klidné lokalitě u Lipna

Rekreační zařízení Olšina

Polná na Šumavě (Černá v Pošumaví 4,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u vody
Rekreační zařízení u rybníka, na Šumavě

Rekreační středisko Menfis

Hořice na Šumavě (Černá v Pošumaví 5,3 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / n...
Kemp s bazénem, restaurací a hřišti

Apartmány Kovářov

Frymburk (okres Český Krumlov) (Černá v Pošumaví 5,5 km vzdušně), v rekreační oblas...
Klidné místo s výhledem na přehradu!

Hotel Stará škola na Šumavě

Hořice na Šumavě (Černá v Pošumaví 5,9 km vzdušně), v obci / ve městě, u potoka
Rodinný hotel se zahradou a wellness

Apartmány Horní Planá

Horní Planá (Černá v Pošumaví 6,7 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Výhled na historicky zachovalou část!

Chatová osada JAF - Lipno

Frymburk (okres Český Krumlov) (Černá v Pošumaví 8,1 km vzdušně), v rekreační oblas...
Různé typy chat v lese, 300 m od jezera
1 - 29 / 29

Černá v Pošumaví

Černá v Pošumaví 1

Poznejte život v ráji klidu a pohody na břehu Lipna

Na samém okraji Jihočeského kraje, v okrese Český Krumlov, se rozkládá Černá v Pošumaví, půvabné místo na břehu vodní nádrže Lipno. Vychutnat si zde můžete relax a pohodu, stejně jako toulky krásnou přírodou a poznávání památek. Za návštěvu však stojí i blízké okolí, kde se nudit určitě nebudete. Navíc, skvělá zábava, bohatý kulturní život a výhodné ubytování, už jen to je důvod, proč na dovolenou na Šumavu vyrazit.

Černá v Pošumaví, atraktivní destinace na jihu Čech, se může pochlubit zajímavou historií. Původně šlo o malou osadu „na černé řece“, pojmenovanou takto podle tmavě zbarvené vody vyvěrající z grafitových nalezišť. Postupně vystřídala několik slavných majitelů, avšak největšího věhlasu dosáhla až na konci 20. století, kdy se proměnila v centrum klidu a odpočinku. Přesvědčit se o tom může každý, koho sem zábava a levné ubytování přivábí.

Proč Černou v Pošumaví navštívit?

Na své si zde dnes přijdou zejména všichni milovníci vodních sportů, které láká příjemná dovolená v Jižních Čechách plná vzrušení. Patříte-li mezi ně, nudit se v tomto známém středisku volného času rozhodně nebudete. Vyzkoušíte populární windsurfing, zvednete si hladinu adrenalinu při kiteboardingu, a nakonec podniknete nezapomenutelnou plavbu po přehradě. Stejně tak si vychutnáte i poctivou jihočeskou kuchyni a prvotřídní ubytování.

I když většina návštěvníků míří do lipenského regionu především za teplem, odpočinkem a koupáním, také zima na Šumavě má své kouzlo. Dopřát si můžete nejen bruslení na zamrzlé přehradě, ale samozřejmostí je i lyžování a snowboarding v nedalekém Ski parku Frymburk.

Černá v Pošumaví 2

Na své si však přijdou nejen sportovní nadšenci, ale i rodiny s malými dětmi. Připraveno je pro ně například moderní lanové centrum Adventure Park, a samozřejmě nechybí ani známá kontaktní minizoo.

Do Černé v Pošumaví za sportem a kulturou

Mezi další lákadla, kterými se může tato malebná vesnice pochlubit, patří i bohatý kulturní život a široká nabídka společenských akcí. Máte-li proto dostatek času, rozhodně neváhejte a zůstaňte na jihu Čech déle. Těšit se můžete třeba na každoroční Open AIR festival, a stejně tak stojí za návštěvu i místní letní kino.

Dovolená na Šumavě je však jako stvořená i pro milovníky památek, kterými je tato obec taktéž proslulá. Za zmínku určitě stojí kostel Neposkvrněného početí Panny Marie v novorománském slohu či barokní socha Jana Nepomuckého. Naopak ten, kdo míří za kuriozitami, zase může obdivovat nejvýše položené čapí hnízdo v České republice. Dalším místem, které se určitě vyplatí navštívit, je i knížecí Schwarzenberský pivovar. Zlatavý mok se zde již nevaří, avšak to Vám nezabrání, zamilovat se do této oázy pohody stejně, jako jeho dávní zakladatelé.

Okolí Černé v Pošumaví si nenechte ujít

Stejně tak přiroste tato půvabná vesnice k srdci všem, kdo si chtějí užít výlety do okolí, neboť zdejší ubytování za babku se skutečně vyplatí. Navýsost spokojeni budou také milovníci cykloturistiky, pro které je připraveno mnoho stezek, jež je zavedou na nejkrásnější místa na Šumavě. Mezi ně patří i Vítkův hrádek, nejvýše položená zřícenina u nás. Právě odtud si vychutnáte úžasný výhled nejen na celé Lipno, ale za dobrého počasí spatříte i Alpy.

Určitě si nenechte ujít ani Český Krumlov, jedno z nejkrásnějších měst ve střední Evropě, zapsané na seznamu UNESCO. Pochlubit se může nejen nádherným zámkem či barokním divadlem, ale také nepřekonatelnou atmosférou, kterou jinde nenajdete. Za zmínku stojí i Mezinárodní festival hudby, který si nesmíte nechat ujít. Milovníci romantiky si zase jistě vychutnají ubytování v měšťanském domě či návštěvu středověké krčmy v srdci města.

Černá v Pošumaví 3

Zima na jihu Čech naopak láká k návštěvě moderního Ski areálu Lipno - Kramolín, kde si užijete adrenalinový snowkiting se vším všudy. Připravena je i lyžařská škola, kde se naučíte parádní kousky pod vedením zkušených instruktorů.

V letních měsících je pro Vás naopak připravena jedinečná Stezka korunami stromů Lipno. Celý pobyt pak společně zakončete v Aquaworldu Lipno, kde před cestou domů načerpáte novou energii.

Rozmanité možnosti ubytování v Černé v Pošumaví

Populární destinace na břehu Lipna, nabízí svým návštěvníkům nejen pestrou nabídku vodních sportů, ale i výhodné ubytování za příznivé ceny.

Záleží přitom jen na Vás, zda dáte přednost komfortnímu hotelu či apartmánu, anebo si dopřejete nocleh v místních penzionech pro nenáročné. Stejně tak je pro Vás připraven i velký výběr ubytování v soukromí. Nechybí přitom ani možnost pronájmu chalup, kde si vyzkoušíte život místních před sto a více lety. Pro méně náročné je k dispozici několik kempů.

Chcete si dopřát adrenalinové zážitky, návštěvu kulturních akcí a objevování tajuplných míst? Potom neváhejte, zarezervujte si to nejlepší ubytování a vydejte se za zábavou a relaxem do Černé v Pošumaví již nyní.