Loading

Ubytování ve Frymburku (okres Češký Krumlov)

(4 objekty + 7 objektů v okolí 25 km)

Chatová osada JAF - Lipno

Frymburk (okres Český Krumlov), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Různé typy chat v lese, 300 m od jezera

Penzion Florian

Frymburk (okres Český Krumlov), v obci / ve městě
Příjemné ubytování u Lipenské přehrady

Byt ve Frymburku

Frymburk (okres Český Krumlov), v obci / ve městě, u vody
Komfortný apartmán u Lipna.

Vila Lipno

Frymburk (okres Český Krumlov), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Rekreační dům s bazénem, 5 min. od pláže

Apartmán Hanka

Lipno nad Vltavou (Frymburk (okres Český Krumlov) 5,0 km vzdušně), v rekreační obla...
Apartmán 200 metrů od Lipenské přehrady

Apartament Lipno Nr. 8

Lipno nad Vltavou (Frymburk (okres Český Krumlov) 5,2 km vzdušně), v obci / ve měst...
Moderný apartmán, 150 m od Aquaworldu.

Chalupa Patricie

Lipno nad Vltavou (Frymburk (okres Český Krumlov) 5,7 km vzd...
Krásna moderní chalupa u lesa

Apartmány Hubert

Černá v Pošumaví (Frymburk (okres Český Krumlov) 9,4 km vzdušně), v rekreační oblas...
Komfortní apartmány u nádrže Lipno

Penzion Dominant

Černá v Pošumaví (Frymburk (okres Český Krumlov) 9,4 km vzdušně), v rekreační oblas...
Přímo na břehu Lipna s vlastní pláží!

Chalupa Svéráz

Bohdalovice (Frymburk (okres Český Krumlov) 11,4 km vzdušně), na okraji obce / města
Útulná chalupa s vynikajíci polohou
1 - 11 / 11

Frymburk

Dovolená na Lipně

Pojďte si užít skvělou letní i zimní dovolenou do turisticky atraktivního Jihočeského kraje. Obec Frymburk leží v bezprostřední blízkosti vodní nádrže Lipno a jen půl hodiny od Českého Krumlova, pod jehož správu Frymburk spadá. Nedaleko je i malebný Národní park Šumava, který každoročně přiláká tisíce turistů z celého světa.

První zmínka o obci se datuje až do roku 1277. Během své existence obec vystřídala mnoho majitelů a získala široké spektrum práv. Jedním z nich bylo právo na vaření piva či právo pořádat trhy. Obec byla několikrát stižena požárem. Nejčastěji v důsledku války, ale i smolným nedopatřením. Na její následnou obnovu dokonce přispěl i císař František Josef I.

V průběhu 2. světové války byl Frymburk připojen k nacistickému Německu. Teprve po válce byla obec prohlášena za čistě Českou. V současné době je díky své unikátní poloze Frymburk považován za turisticky velmi žádanou lokalitu.

Kulturní vyžití ve Frymburku

Pokud se rozhodnete ve Frymburku strávit dovolenou, vhodné podmínky pro její realizaci tu najdete po celý rok. Jestli-že se chcete na svět podívat z ptačí perspektivy, navštivte některou z mnoha rozhleden či stezku v korunách stromů. Ze stezky se Vám naskytne nádherný výhled na okolní krajinu, včetně pohledu na Národní park Šumava a Lipenskou přehradu.

V dojezdové vzdálenosti od obce jsou také k vidění hned dvě památky UNESCO. Jednou z nich je obec Holašovice. V poklidné atmosféře si můžete prohlédnout několik vesnických domů, které byly vystavěny ve stylu vesnického baroka. Atmosféru místa pomáhají dotvářet i četné historické studny, hostinec a komplexy hospodářských budov.

Neméně turisticky atraktivní je i město Český Krumlov, které je taktéž zapsáno na seznamu UNESCO. Ve městě určitě navštivte rozsáhlý zámecký komplex a vyhlídku, která je umístěna v zámecké věži. Také i historické centrum města skýtá mnoho malebných zákoutí, díky kterým budete mít pocit, že jste se přenesli v čase. Milovníci fotografie a umění by pak neměli opomenout návštěvu muzea fotografického ateliéru Seidel.

Přímo v obci navštivte její centrum, kde se nachází historická kašna z roku 1676, pranýř nebo morový sloup. Za Vaši návštěvu také stojí kostel sv. Bartoloměje, který byl několikrát přestavěn. V současné době je jednou z dominant obce.

Léto i zima ve Frymburku

Neexistuje snad lepší místo pro trávení letní dovolené, než je právě Frymburk. Díky své poloze v blízkosti vodní nádrže Lipno je toto místo vhodné pro všechny milovníky koupání, opalování, rybaření či plavení se na lodi. Kolem nádrže je i řada cyklostezek, takže se zabavíte i jízdou na kole uprostřed krásné přírody.

V zimních měsících jistě oceníte, že se v blízkosti Frymburku nachází hned několik způsobů sportovního vyžití. Nedaleko je atraktivní lanovka Lipno - Střecha nebo Skipark Frymburk, který je vhodný pro rodinné lyžování s dětmi. Za příznivých podmínek je možné bruslit na zamrzlé hladině Lipenské přehrady.

Možnosti ubytování ve Frymburku

Díky silnému zaměření na cestovní ruch ve Frymburku provozuje svou činnost celá řada atraktivních a cenově dostupných privátůpenzionů a hotelů. Jestli-že cestujete s dětmi či ve větší skupině, oceníte možnost ubytování v některém z apartmánových domů.

Náročnější z Vás si pak mohou užít ubytování v některé ze soukromých vil, popřípadě ubytování v širokém spektru chalup a chat. Nejméně nároční cestovatelé zcela určitě uvítají možnost ubytování v některém z mnoha kempů.

Přijeďte svou dovolenou strávit do malebného okolí přehrady Lipno a vychutnejte si chvíle pohody, kvůli kterým se sem v budoucnu ještě vrátíte.

Názory a doporučení

Jiří Husák (ubytovatel) 21.1.2019
Frymburk je nejmalebnější obec na břehu Lipenské přehrady, s tradičním náměstím a pěknou procházkou i cyklostezkou přímo u vody. V obci je přívoz.