Loading

Ubytování v Nové Peci

(5 objektů + 21 objektů v okolí 25 km)

Penzion Jelení vrchy

Nová Pec - Jelení, mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Šumavská příroda, krásné apartmány, klid

Apartmány U Lipna

Nová Pec - Dlouhý Bor, v rekreační oblasti, u jezera
Krásný nový apartmán na Šumavě Nova Pec

Penzion Pod Smrčinou

Nová Pec, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Pokoje a apartmány v blízkosti Lipna

Apartmány Nova Lake

Nová Pec, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Moderní ubytování v srdci Šumavy

Penzion Pohoda u Lva

Nová Pec, v rekreační oblasti
Rodinný penzion v blízkosti Lipna

Penzion Siesta

Želnava (Nová Pec 4,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Rodinný penzion se zahradou a jezírkem

Apartmá Lipno Horní Planá

Horní Planá (Nová Pec 7,6 km vzdušně), v obci / ve městě, v...
Klidné ubytování blízko centra a jezera

Apartmány Horní Planá

Horní Planá (Nová Pec 7,7 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Výhled na historicky zachovalou část!

Penzion Inka

Horní Planá (Nová Pec 7,7 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Rodinný penzion s grilem, altánem...

Chata Hůrka

Horní Planá (Nová Pec 11,1 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji...
luxusní chata v klidné lokalitě u Lipna
1 - 26 / 26

Nová Pec

Nová Pec 1

Pohodová dovolená v srdci Šumavy

Obec Nová Pec je součástí okresu Prachatice, v Jihočeském kraji. Z hlediska turistiky se jedná o místo, které nabízí volnočasové vyžití mnoha různým skupinám cestovatelů. Hluboké lesy v okolí obce jsou vhodné pro provozování výletů do přírody.

Blízká vodní nádrž Lipno zase přeje všem příznivcům vodních sportů. Z větších měst v okolí si lze udělat zastávku v nedalekých Volarech, Prachaticích či turisticky atraktivním Českém Krumlově.

Nová Pec vznikla v průběhu 17. století. Už od samého počátku ale bylo jasné, že se nebude jednat o žádný jednoduchý úkol. Vzhledem k bujné vegetaci trvalo poměrně dlouho, než se zdejší krajina stala obyvatelnou. Co se týče zemědělství, jeho provozování bylo nesmírně náročné. Vzhledem ke zvyšujícímu se terénu a opravdu tuhým zimám bylo pěstování plodin mnohdy nadlidským úkolem. Zato se tu velmi dařilo zpracování dřeva.

Nejdříve se jednalo spíše o lesní práce, později ale obyvatelé našli příležitosti ve výrobě předmětů denní potřeby. Ty byly často produkovány i pro “export” do sousedních vesnic. Později se zde zadařilo i menší výrobě dřevěného uhlí. V současnosti je Nová Pec díky svému malebnému okolí vyhledávaným cílem turistů.

Nová Pec 2

Zajímavá místa a sport v Nové Peci

Přímo v Nové Peci toho mnoho neuvidíte. Nemusíte mít ale obavy z toho, že byste neměli co dělat. Památky a zajímavosti v okolí Nové Pece jsou totiž převážně přírodního charakteru. Cestujete-li s dětmi, vydejte se na Medvědí stezku. Tato naučná stezka je jedna z historicky prvních stezek tohoto druhu na území Šumavy. Vede po žluté turistické značce a seznamuje turisty se zajímavými skalními útvary.

Dalším atraktivním místem je Trojmezná hora. Její jméno je odvozeno od toho, že je na hranici tří států. Nedaleko od ní je i přírodní památka Jezerní luh. Ten je tvořen soustavou několika rašelinišť. Za Vaši návštěvu také stojí ledovcové Plešné jezero.

Největším turistickým tahounem v okolí je ale Český Krumlov. Ten je zapsán na světovém seznamu UNESCO a turistům nabízí mnoho zajímavých zákoutí. Rozhodně Vám ale doporučujeme jeho návštěvu v méně turisticky atraktivních hodinách. Vzhledem k jeho celosvětové oblibě se může stát, že Vám celý zážitek z historického města pokazí nekončící zástupy dalších cestovatelů.

Chcete-li vyrazit za letním koupáním, nemusíte jezdit nikam daleko. Bohatě postačí, když se zastavíte u vodní nádrže Lipno. Ta je jedním z nejvýznamnějších koupališť v širokém okolí. Pokud je zrovna zima, nebo Vás stihne horší počasí, útočiště naleznete v přilehlém Aquaworldu Lipno.

Nová Pec 3

Při hledání ideální destinace pro lyžování to bude o trochu náročnější. Největším lyžařským areálem v okolí je Ski areál Lipno. K tomu se dostanete zhruba za půl hodiny a věříme, že své cesty nebudete litovat. Další lyžařské středisko objevíte v nedalekém Frymburku či Nových Hutích.

Nová Pec – cenově dostupná nabídka ubytování

Co se týče ubytování, z celkové nabídky si vybere naprosto každý. Nová Pec skýtá možnost ubytování v cenově dostupných penzionech a apartmánech. Pokud chcete mít vše čistě ve své režii, vyhovovat Vám bude ubytování v soukromí. Větší skupiny výletníků a nenapravitelní romantici mohou vyzkoušet ubytování v některé z horských chat.

Nová Pec je bezpochyby zajímavým místem pro trávení letní i zimní dovolené. Přijeďte i Vy prozkoumat taje českého pohraničí. Uvidíte, že Vás to bude bavit.

Názory a doporučení

Karel Vodicka (sólo host - návštěvník) 27.7.2019
Vše pro normální lidi precizní, myšleno neočekávaný návrat do nezkaženého nerušivého světa a do překrásné přírody