Loading

Ubytování ve Stožci

(4 objekty + 9 objektů v okolí 25 km)

Apartmány Stožec

Stožec, v obci / ve městě
Moderné apartmány na Šumavě

Apartmány Na Zlaté stezce

Stožec, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Pohodlné apartmány a pokoje na Šumavě

Hotel Farma U Mauritzů

Stožec, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Krásné ubytování s farmou v srdci Šumavy

Apartmány Tina a Zdenka Stožec

Stožec, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Moderní apartmány v srdci Šumavy

Penzion u Heřmánků

Volary (Stožec 6,9 km vzdušně), na okraji obce / města
Stolní tenis, venkovní bazén, zahrada!

Chalupa Šuměnka

Lenora (Stožec 7,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u le...
až 46 osob! Se saunou, vířivkou, krbem

Penzion Siesta

Želnava (Stožec 11,7 km vzdušně), v obci / ve městě
Rodinný penzion se zahradou a jezírkem

Penzion Pod Smrčinou

Nová Pec (Stožec 12,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Pokoje a apartmány v blízkosti Lipna

Penzion Pohoda u Lva

Nová Pec (Stožec 12,3 km vzdušně), v rekreační oblasti
Rodinný penzion v blízkosti Lipna

Chalupa Annenské stráně

Horní Vltavice (Stožec 12,6 km vzdušně), na samotě, u lesa...
Chalupa na samote - pre skupiny i páry
1 - 13 / 13

Stožec

Stožec 1

Dovolená snů

Obec Stožec se nachází v okresu Prachatice v Jihočeském kraji. V jejím okolí se vyskytují hluboké lesy, které přechází ve státní hranici se sousedním Německem. Tato destinace je tedy vhodná pro všechny, kteří chtějí svou dovolenou prožít bez jakéhokoliv ruchu civilizace. Nejbližším větším městem v okolí jsou Volary. Do okresních Prachatic Vás čeká zhruba tři čtvrtě hodina jízdy.

První písemná zmínka o Stožci pochází až z 18. století. Historické prameny bohužel neříkají, zda byla oblast osídlená již dříve, nebo se jedná o rok založení obce. To je ale u takto odlehlých oblastí poměrně častý jev.

Už od samého počátku ale bylo jasné, že obec bude živa především ze zpracování dřeva a lesních prací. Jednalo se o jednu z mála surovin, která je tu i dnes v poměrně velkém dostatku. I když se Stožci na počátku 20. století dařilo, ránu přinesl odsun německých obyvatel po 2. světové válce. Těch byla vzhledem k příhraniční poloze většina. Od té doby počet obyvatel Stožce pomalu, ale jistě klesá. Možná i proto je obec velmi oblíbeným turistickým cílem těch, kteří prahnou po klidu v krásné české přírodě.

Co stojí za to ve Stožci vidět?

I když se může zdát, že Vám Stožec nemůže poskytnout mnoho zajímavého, opak je pravdou. Obec i její okolí Vám nabídne tolik míst, které musíte vidět, že se během dovolené dost možná ani nezastavíte.

Stožec 2

Největší dominantou obce je dřevěná kaple Panny Marie. Ta byla vybudována koncem 18. století k poutním účelům. Nejen, že je nádhernou ukázkou místní lidové architektury, také se traduje, že pramen, který v blízkosti kaple vytéká má léčivé účinky a dokáže uzdravit zrak. Dalším atraktivním místem je osada Dobrá. Ta je cenná především pro zachovalé tyrolské chalupy volarského typu. V podstatě se tedy jedná o živoucí skanzen.

Pokud milujete procházky po okolí, určitě si udělejte výlet k Plešnému jezeru. Jedná se o jezero ledovcového typu, které je obklopeno nádhernou přírodou okolní Šumavy. Kouzelným místem je i Soumarské rašeliniště. S jeho návštěvou však počítejte jen v průběhu letní sezóny. V jiných měsících je toto místo uzavřeno z důvodu výskytu některých ohrožených druhů zvířat.

Jestli-že cestujete s dětmi, určitě si nenechte ujít jízdu vlakem přes státní hranice. Tuto zkušenost Vám zprostředkuje Pošumavská jízdní dráha. Jedná se jen o opravdu malý železniční úsek, který je spíš takovou malou připomínkou dřívějších časů. Zato si jízdu opravdu užijete. K překonání vzdálenosti jsou totiž použity modely historických lokomotiv. Zároveň tu najdete i malé muzeum.

Co se týče letního koupání, počítejte s tím, že za ním budete muset trochu cestovat. Nejbližší vodní nádrží pro provozování vodních sportů je Křišťanovický rybník. Za horších klimatických podmínek Vám prostor pro relaxaci nabídne Aquaworld Lipno. Zde si užijete jak vodních atrakcí, tak služeb wellness.

Stožec 3

Z hlediska provozování zimních sportů a lyžování je situace diametrálně odlišná. V blízkém okolí je totiž hned několik sjezdovek a lyžařských středisek. Pro rodinné lyžování se hodí například Ski areál Žleby. Vhodný je i pro všechny příznivce snowboardingu. Další variantu představuje lyžařský areál Zadov. Pokud hledáte rodinnější a zároveň dobře vybavené středisko, vydejte se do Ski areálu Kvilda.

Cenově dostupné ubytování ve Stožci

Přímo ve Stožci si můžete vybrat z širokého spektra ubytování. V obci provozuje svou činnost několik cenově dostupných hotelů a penzionů. Rodinnější styl ubytování Vám poskytne ubytování v soukromí. Nemáte-li financí nazbyt, zvolte ubytování v ubytovně. Horskou romantiku pak prožijete, ubytujete-li se v horské chalupě.

Stožec by možná leckdo označil za místo na konci světa. Při své návštěvě ovšem zjistíte, že i takové místo Vám může nabídnout vše, co hledáte.