Loading

Ubytování v Horní Plané

(5 objektů + 29 objektů v okolí 25 km)

Chata Hůrka

Horní Planá, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
luxusní chata v klidné lokalitě u Lipna

Penzion Inka

Horní Planá, v obci / ve městě, v centru města
Rodinný penzion s grilem, altánem...

Apartmán u Nešlehů

Horní Planá, v obci / ve městě, u vody
Moderní apartmány v atraktivní lokalitě

Apartmány Horní Planá

Horní Planá, v obci / ve městě, v centru města
Výhled na historicky zachovalou část!

Apartmá Lipno Horní Planá

Horní Planá, v obci / ve městě, v centru města
Klidné ubytování blízko centra a jezera

Rekreační zařízení Olšina

Polná na Šumavě (Horní Planá 4,6 km vzdušně), na okraji obce / města, u vody
Rekreační zařízení u rybníka, na Šumavě

Apartmány Nova Lake

Nová Pec (Horní Planá 5,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji l...
Moderní ubytování v srdci Šumavy

Penzion Dominant

Černá v Pošumaví (Horní Planá 5,9 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
Přímo na břehu Lipna s vlastní pláží!

Apartmán Vanessa

Černá v Pošumaví (Horní Planá 5,9 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
Apartmánový komplex na břehu přehrady!

Penzion Jestřábí

Černá v Pošumaví (Horní Planá 6,0 km vzdušně), na okraji obc...
70 m od přehrady Lipno, útulný penzion
1 - 34 / 34

Horní Planá

Užijte si báječný relax na břehu Lipna – Horní Planá

V úchvatném prostředí Šumavy, přímo uprostřed okresu Český Krumlov, se rozkládá malebné městečko zvané Horní Planá. Na své si tady přijdou nejen ti, kdo si chtějí dopřát pobyt plný pohody a odpočinku, ale i milovníci historie a památek. Za návštěvu však stojí také okolí s množstvím hlubokých lesů, kde za celý den nepotkáte živou duši. Navíc, výhodné ubytování a krásná příroda, už jen to je důvod, proč na dovolenou do jižních Čech určitě zamířit.

Horní Planá 1

Horní Planá, oblíbený ráj všech milovníků relaxu a vodních radovánek, se může pochlubit opravdu dlouhou historií. První písemná zmínka pochází již z roku 1349, kdy původní osadu povýšil slavný český král a pozdější císař Karel IV. na městys.

Jeho věhlas postupně stoupal a trvá v podstatě až do dnešních dní. Jen původní šlechtu později nahradili rekreanti, na které nyní v tomto pohádkovém městě čeká spousta zážitků, adrenalinové sporty a samozřejmě i levné ubytování.

Proč si pobyt v Horní Plané zamilujete?

Dovolená v Horní Plané je neodmyslitelně spjata s Lipenskou přehradou, na jejímž břehu se obec rozkládá. V případě, že patříte mezi milovníky koupání a vodních sportů, nudit se tady rozhodně nebudete. Společně s přáteli si tak můžete pronajmout motorový člun a užít si skvělou párty na lodi nebo si vychutnat příjemnou projížďku na kánoi. Stejně tak na Vás čeká i prvotřídní vzrušení a adrenalin, a to například při populárním windsurfingu či kiteboardingu.

V případě, že máte naopak chuť překonat sami sebe, můžete se pokusit pokořit Šumavský Everest, a to zdoláním osmi nejvyšších vrcholků. Nejen, že si přitom sáhnete až na samé dno, ale navíc si užijete krásný výhled na celý Jihočeský kraj, jež stojí doopravdy za to. Na své si však přijdou i ti, které láká spíše zimní dovolená v Horní Plané. Navštívit mohou třeba Skiareál Lipno, kde na ně čekají nejen prvotřídní sjezdovky, ale i komfortní ubytování.

Do Horní Plané za zábavou a adrenalinem

Pokud Vás láká spíše klidný pobyt plný pohody, spolehněte se, že se v této oblíbené destinaci rozhodně nudit nebudete. Vychutnat si můžete třeba známé letní kino v parku na Dobré Vodě, kde se pravidelně promítá.

Horní Planá 2

Právě bohatý kulturní život si možná zamilujete natolik, že se rozhodnete sjednat to nejvýhodnější ubytování a zůstat déle. Těšit se přitom můžete na mnoho dalších společenských akcí, mezi které patří též populární Hornoplánský Rock Fest.

Na své si však přijdou nejen ti, kdo míří do jižních Čech za sportem a zábavou, ale hezké zážitky čekají i na milovníky památek. Mezi nejvýznamnější stavby patří třeba pozdně barokní kaple Panny Marie Bolestné a za zmínku stojí též kostel svaté Markéty.

Stejně tak se vyplatí navštívit i rodný dům Adalberta Stiftera. Právě tady máte jedinečnou příležitost poznat tvorbu tohoto slavného básníka a malíře, jež patřil k největším představitelům biedermeieru.

V okolí Horní Plané se nudit nebudete

Toužíte-li po tom, užít si příjemný pobyt spojený s procházkami přírodou, nemusíte zůstávat pouze v Horní Plané, naopak. Celá krajina je protkána množstvím stezek, které Vás spolehlivě zavedou na ta nejkrásnější místa na Šumavě. Na své si zde samozřejmě přijdou i milovníci cykloturistiky, kteří se mohou vydat na kole třeba až do Nové Pece. Ta se přitom pyšní zajímavým prvenstvím, neboť právě tady se nachází nejstarší smrk v České republice.

Naopak ten, kdo si chce prohlédnout krásná historická města, by měl zamířit na dovolenou do Českého Krumlova, který se skutečně vyplatí neminout. Čeká tady na Vás především půvabný renesanční zámek, zapsaný na seznamu UNESCO. Z jeho věže si užijete nádherný výhled na celé Pošumaví a na své si zde přijdou i rodiny s dětmi. Právě pro ně je připraveno nové koupaliště, zatímco milovníci romantiky jistě ocení ubytování v měšťanských domech.

Zajímavým místem, jež taktéž stojí za návštěvu, je i Archeopark Netolice, postavený na místě bývalé akropole na vrchu Svatý Ján. Dozvíte se tady spousty zajímavostí o dějinách tohoto slavného královského rodu a též si prohlédnete i rekonstrukce raně středověkých obydlí.

Horní Planá 3

Stejně tak byste neměli minout ani nedaleký Klášter Vyšší Brod s rozsáhlou knihovnou. Pobyt pak můžete zakončit ve vodním centru Aquaworld Lipno nad Vltavou, kde před odjezdem domů načerpáte novou energii.

Jak na nejlevnější ubytování v Horní Plané

Půvabné městečko v romantickém prostředí Šumavy nabízí svým návštěvníkům nejen mnoho způsobů, jak zde strávit volný čas, ale též výhodné ubytování.

Vybírat si můžete z široké nabídky penzionů a apartmánů s veškerým komfortem a prvotřídními službami. Na své si tady však přijdou i ti, kdo si chtějí pronajmout chalupu nebo roubenku uprostřed přírody. Stejně tak můžete noc strávit v levnějším hotelu a samozřejmostí je také ubytování v soukromí.

Toužíte po tom, vychutnat si prvotřídní dovolenou v Horní Plané spojenou s adrenalinovými zážitky, vodními sporty a nezapomenutelnou zábavou? Potom neváhejte, zarezervujte si to nejlepší ubytování v apartmánu, chalupě nebo v penzionu a vydejte se do Horní Plané ještě dnes.