Loading

Ubytování v Přední Výtoni

(0 objektů + 30 objektů v okolí 25 km)

Byt ve Frymburku

Frymburk (okres Český Krumlov) (Přední Výtoň 3,5 km vzdušně)...
Apartmán ve Frymburku v blízkosti Lipna

Penzion Florian

Frymburk (okres Český Krumlov) (Přední Výtoň 3,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Příjemné ubytování u Lipenské přehrady

Vila Lipno

Frymburk (okres Český Krumlov) (Přední Výtoň 4,1 km vzdušně), na okraji obce / měst...
Rekreační dům s bazénem, 5 min. od pláže

Private Luxury Apartments

Frymburk (okres Český Krumlov) (Přední Výtoň 4,2 km vzdušně), v obci / ve městě, u...
Apartmány ve Wellness Hotelu Frymburk

Chatová osada JAF - Lipno

Frymburk (okres Český Krumlov) (Přední Výtoň 4,4 km vzdušně)...
Různé typy chat v lese, 300 m od jezera

Apartmán Hanka

Lipno nad Vltavou (Přední Výtoň 4,7 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
Apartmán 200 metrů od Lipenské přehrady

Apartmán Anemos Lipno

Lipno nad Vltavou (Přední Výtoň 4,8 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Krásný apartmán, cca 200 m od přehrady

Apartament Lipno Nr. 8

Lipno nad Vltavou (Přední Výtoň 4,8 km vzdušně), v obci / ve...
Moderný apartmán, 150 m od Aquaworldu.

Apartmány Ernesta Club Lipno

Lipno nad Vltavou (Přední Výtoň 4,8 km vzdušně), v obci / ve...
Klidná dovolená u vody, za výhodné ceny

Residence Club Canada Lipno

Lipno nad Vltavou (Přední Výtoň 4,8 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okr...
Prostorné a plně vybavené apartmány
1 - 30 / 30

Přední Výtoň

Přední Výtoň 1

Přední Výtoň - dovolená u Lipna

Přední Výtoň je obec v Jihočeském kraji, kterou naleznete v okrese Český Krumlov. Pro turisty je tato destinace velmi atraktivní, jelikož v sobě snoubí hned několik zajímavých atributů. Díky své poloze na břehu vodní nádrže Lipno se jedná o naprosto skvělou destinaci pro trávení letní dovolené. V nedalekých lesích lze poměrně dobře provozovat pěší turistiku. A co by kamenem dohodil najdete státní hranici s Rakouskem. Z větších měst je pak nejlépe dostupný již zmíněný Český Krumlov.

První zmínky o obci pochází ze 14. století. Podle historických pramenů lze usuzovat, že mezi první obyvatele zdejší krajiny patřili především členové některého z náboženských řádů. Nejspíše se řadili ke stoupencům řádu sv. Pavla. O tom nasvědčují historické zápisy, které hovoří o tom, že pro jejich poustevnický život uprostřed lesů byla vybudována kaple a několik cel.

Původní poustevníci byli během husitských válek zabiti či zapuzeni. Na jejich místo však o několik let přišli další poustevníci, kteří se rozhodli v tomto způsobu života pokračovat. Poslední zmínky o tomto řádu jsou z poloviny 16. století. Pozdější obyvatelé obce se díky hojnosti dřeva v okolí živili převážně lesními pracemi a zpracováním dřeva. V současnosti zdejší obyvatelé čerpají především ze služeb cestovního ruchu.

Přední Výtoň 2

Kam vyrazit v Přední Výtoni?

Patrně nejzajímavější památkou v obci je kostel sv. Filipa a Jakuba. Ten stojí na místě dřívější kaple, která sloužila lesním poustevníkům. Jeho základ sahá již do období gotiky. Během historie byl však několikrát upraven. Po 2. světové válce byl kostel v dezolátním stavu. Své rekonstrukce do současné podoby se dočkal až v 90. letech minulého století. Od té doby opět plně slouží zdejším obyvatelům.

Blízko obce je i zřícenina hradu Vítkův kámen. Původně se jednalo o obranný hrad, který měl za úkol chránit hluboký příhraniční hvozd. Hrad poměrně často měnil majitele až do 18. století, kdy byl zpustošen požárem. Po 2. světové válce byl využíván jako jedno ze stanovišť protivzdušné obrany. I když je hrad v poměrně neutěšeném stavu, několika nadšencům se podařilo v jeho věži vybudovat rozhlednu. Vzhledem k tomu, že se jedná o nejvýše postavenou zříceninu hradu u nás máte jistotu, že vyhlídka z hradní věže Vám poskytne opravdu velkolepý výhled.

Cestujete-li s rodinou, určitě si nenechte ujít návštěvu stezky korunami stromů na Lipně. Krom toho, že Vás čeká nádherná procházka si můžete vychutnat naprosto dechberoucí výhledy do okolní krajiny. Když Vás po cestě dolů budou bolet nohy, vyzkoušejte sjezd na jednom z nejdelších tobogánů u nás.

Přední Výtoň 3

Odpočinek i sport v obci a okolí

Co se týče letních sportů, ty nejlepší podmínky Vám nabízí vodní nádrž Lipno. Krom koupání je nádrž vhodná i k provozování rybolovu. Za horšího počasí se lze uchýlit do blízkého Aquaworldu Lipno. Mladí jistě ocení dostupnost řady vodních atrakcí, ti starší zase určitě využijí některou z wellness procedur.

V zimních měsících si jděte zalyžovat do Ski areálu Lipno. Ten svým návštěvníkům nabízí řadu sjezdovek, běžeckých stop i areál pro děti. Za příznivého počasí lze v areálu provozovat i lední bruslení.

Cenově dostupné ubytování v Přední Výtoni

Díky své turisticky atraktivní poloze Vám Přední Výtoň nabízí uspokojivé množství ubytovacích kapacit. Cestovatelé, kteří si potrpí na svůj komfort by měli zvolit možnost ubytování v některém z cenově dostupných penzionů a hotelů. Pokud máte nejraději dovolenou ve vlastní režii, zvolte možnost ubytování v soukromí či v některém z apartmánových domů. Skromní cestovatelé určitě uvítají možnost ubytování v některé z turistických chalup a chat. Přední Výtoň je vhodným místem pro trávení jak letní, tak zimní dovolené. Najdete v ní totiž vše, co potřebujete.