Loading

Chaty na Šumavě

(25 objektů)

Chalupa u Šidlů

Černá v Pošumaví, v obci / ve městě, u potoka
Chalupa s bazénem v blízkosti jezera

Chata Hůrka

Horní Planá, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
luxusní chata v klidné lokalitě u Lipna

Chalupa Šuměnka

Lenora, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
až 46 osob! Se saunou, vířivkou, krbem

Chatová osada JAF - Lipno

Frymburk (okres Český Krumlov), v rekreační oblasti, u lesa...
Různé typy chat v lese, 300 m od jezera

Chaty Lipno

Lipno nad Vltavou, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Chata s krásným výhledem na jezero

Chalupa Vacov

Vacov, na okraji obce / města
Komfortní ubytování na Šumavě!

Vila Lipno 207

Lipno nad Vltavou, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Pohodlí rodinného domu v super lokalitě

Chalupa u svatého Antonína

Rožmberk nad Vltavou, v obci / ve městě, u řeky
Chalupa v krásném podhorském prostředí

Chalupa Annenské stráně

Horní Vltavice, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Chalupa na samote - pre skupiny i páry

Chalupa Opolenec

Kašperské Hory - Opolenec, mimo obce / města, na horách
Moderní apartmán, výhodná cena, klid
1 - 25 / 25

Chaty Šumava

Chaty Šumava 1

Chaty v objetí šumavské přírody

Víte, odkud dostala Šumava své jméno? Název této oblasti má původ v praslovanském jazyce, konkrétně ve slově „šuma“. Tímto slovem naši předci označovali hustý les nebo hvozd. Jak šumavské, že jo?

Vydejte se za krásnou přírodou a nevšedními zážitky na pomezí Česka, Bavorska a Rakouska! Na Šumavě naleznete božský klid, krásnou přírodu, objevíte oku lahodící scenérie i vzácné kulturní památky. Ne, jeden den na Šumavu opravdu nestačí.

Šumavské hrady a zříceniny

Jaký přívlastek by Šumavě seděl nejlíp: kouzelná, krásná nebo drsná? Snad i všechny tři. Kouzelně a krásně je kupříkladu v Kašperských Horách, městečku s působivým historickým náměstím a pravou šumavskou přírodou v okolí. Jeho dominantou je nicméně jen pár kilometrů vzdálený hrad Kašperk, oblíbený to cíl rodičů s kočárky, turistů i cykloturistů.

Ti si rádi zajdou také na hrad Švihov, kde se mimo jiné natáčela dobře známá pohádka Tři oříšky pro Popelku. A je tu ještě jeden hrad, který bychom rádi zmínili. Přesněji, jde o zříceninu hradu Rabí, vůbec největší v České republice. Zajímavost na okraj: právě tady přišel Jan Žižka při bitvě o druhé oko.

Šumava je zajímavá během celého roku

Chaty Šumava 2

Šumava ale není jenom o hradech a zříceninách. Ze školy si možná pamatujete, že právě na Šumavě pramení několik významných řek, například Otava, Blatnice a dokonce i Vltava.

S koupáním zde přirozeně není problém – osvěžit a vyslunit se můžete na pláži ve vesnici Radešov (část města Rejštejn) u řeky Otavy nebo na koupališti s aqvaparkemSušici. Pro naturálně laděné typy pak doporučujeme návštěvu přírodního koupaliště Rohanov.

A co v zimě? Když na tváři štípe mráz a sněhová pokrývka je tak akorát, není nic lepšího, než sjet pár desítek kilometrů šumavských sjezdovek. Skvělé lyžováni na Šumavě si užijete ve střediscích Špičák a Pancíř v Železné Rudě, SKI Kvilda, Ski areál Kašperské Hory nebo v Bavorském lese. Pro úplnost doplňujeme seznam také o Zadov u obce Stachy a Kubovu Huť pod horou Boubín. Porovnávejte, vybírejte, zkoušejte a jistě se sem bude rádi vracet.

Zmínili jsme jen některé ze šumavských atraktivností, i tak jich ale bylo dost, co říkáte? Aby je člověk poznal a zažil, na to jeden den opravdu nestačí. Možná ani dva nebo tři. Pokud toužíte po oddechu, aktivním nebo pasivním, rozhodně byste na Šumavě měli zůstat déle. Alespoň pár dní.

Podmínky k ubytování jsou tu více než dobré a je jedno, jestli se jedná o ubytování na Klatovsku, Sušicku nebo na jihu na Lipensku či Českokrumlovsku. Skvěle vybavených hotelů, penzionů, apartmánů, ale také chat, chalup nebo srubových domků je tu dostatek.

Ubytovací kapacity

Chaty Šumava 3

Díky své poloze Šumava byla a je střediskem míchání různých kulturních vplyvů. Také díky tomu si tu návštěvník může vybírat ze stylových domků, dřevěnic, chalup a chat k ubytování. Na své si přijde každý; nároční zákazníci budou hledat chalupy s vířivkou či parní saunou, pejskaři ocení chaty s rozlehlou zahradou a výběhem pro své miláčky.

A co rodiny s dětmi? Těm se bude líbit především klid a pohoda, která v tomhle typu ubytování většinou vládne. K výhodám musíme zařadit taky polohu ubytovacích kapacit – i v tomto ohledu je z čeho vybírat. K dispozici jsou chalupy a domky postaveny v náručí lesů a hor, stejně jako sruby, hotely a penziony, které stojí u vleků a sjezdovek. Hledáte klid nebo adrenalin na lyžích? Neunikne Vám ani jedno.

Udělejte něco pro své tělo i ducha! Změňte vzduch a stereotyp všedních dnů! Zkrátka a jasně, naplánujte si dovolenou na Šumavě! Bude to stát za to. Šumava je totiž jako život sám – je krásná i drsná zároveň, no vyplatí se jí prožít naplno. Zarezervujte si hezké ubytování a těšte se na to, co Vám tento líbezný kout naší země nabídne. Nebude toho málo.