Loading

Chaty na Šumavě

(28 objektů)

Chata Vyhlídka

Stachy, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Chata s krbem u lesa

Chatová osada JAF - Lipno

Frymburk (okres Český Krumlov), v rekreační oblasti, u lesa...
Různé typy chat v lese, 300 m od jezera

Chalupa u Šidlů

Černá v Pošumaví, v obci / ve městě, u potoka
Chalupa s bazénem v blízkosti jezera

Chalupa Opolenec

Kašperské Hory - Opolenec, mimo obce / města, na horách
Moderní apartmán, výhodná cena, klid

Chalupa u svatého Antonína

Rožmberk nad Vltavou, v obci / ve městě, u řeky
Chalupa v krásném podhorském prostředí

Chalupa Hůrka

Předslav, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Chalupa s bazénem a tenisem na Šumavě!

Vila Lipno 207

Lipno nad Vltavou, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Pohodlí rodinného domu v super lokalitě

Chalupa u Michálků

Petrovice u Sušice, mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Chalupa s bazénem v klidném prostředí

Šumavská chalupa na kraji národního parku

Petrovice u Sušice - Strunkov, mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Stylová chalupa na kraji národního praku

Chalupa Šuměnka

Lenora, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
až 46 osob! Se saunou, vířivkou, krbem
1 - 28 / 28

Chaty Šumava

Chaty Šumava 1

Chaty v objetí šumavské přírody

Víte, odkud dostala Šumava své jméno? Název této oblasti má původ v praslovanském jazyce, konkrétně ve slově „šuma“. Tímto slovem naši předci označovali hustý les nebo hvozd. Jak šumavské, že jo?

Vydejte se za krásnou přírodou a nevšedními zážitky na pomezí Česka, Bavorska a Rakouska! Na Šumavě naleznete božský klid, krásnou přírodu, objevíte oku lahodící scenérie i vzácné kulturní památky. Ne, jeden den na Šumavu opravdu nestačí.

Šumavské hrady a zříceniny

Jaký přívlastek by Šumavě seděl nejlíp: kouzelná, krásná nebo drsná? Snad i všechny tři. Kouzelně a krásně je kupříkladu v Kašperských Horách, v městečku s působivým historickým náměstím a pravou šumavskou přírodou v okolí. Jeho dominantou je nicméně jen pár kilometrů vzdálený hrad Kašperk, oblíbený to cíl rodičů s kočárky, turistů i cykloturistů.

Ti si rádi zajdou také na hrad Švihov, kde se mimo jiné natáčela dobře známá pohádka Tři oříšky pro Popelku. A je tu ještě jeden hrad, který bychom rádi zmínili. Přesněji, jde o zříceninu hradu Rabí, vůbec největší v České republice. Zajímavost na okraj: právě tady přišel Jan Žižka při bitvě o druhé oko.

Chaty Šumava 2

Šumava je zajímavá během celého roku

Šumava ale není jenom o hradech a zříceninách. Ze školy si možná pamatujete, že právě na Šumavě pramení několik významných řek, například Otava, Blatnice a dokonce i Vltava.

S koupáním zde přirozeně není problém – osvěžit a vyslunit se můžete na pláži ve vesnici Radešov (část města Rejštejn) u řeky Otavy nebo na koupališti Sušice. Pro naturálně laděné typy pak doporučujeme návštěvu přírodního koupaliště Rohanov.

A co v zimě? Když na tváři štípe mráz a sněhová pokrývka je tak akorát, není nic lepšího, než sjet pár desítek kilometrů šumavských sjezdovek. Skvělé lyžováni na Šumavě si užijete ve střediscích Ski areál Špičák a Pancíř v Železné Rudě, SKI Kvilda, Ski areál Kašperské Hory nebo v Bavorském lese. Pro úplnost doplňujeme seznam také o lyžařský areál Zadov u obce Stachy a Skiareál Kubova Huť pod horou Boubín. Porovnávejte, vybírejte, zkoušejte a jistě se sem bude rádi vracet.

Zmínili jsme jen některé ze šumavských atrakcí, i tak jich ale bylo dost, co říkáte? Aby je člověk poznal a zažil, na to jeden den opravdu nestačí. Možná ani dva nebo tři. Pokud toužíte po oddechu, aktivním nebo pasivním, rozhodně byste na Šumavě měli zůstat déle. Alespoň pár dní. Podmínky k ubytování jsou tu více než dobré a je jedno, jestli se jedná o ubytování na Klatovsku, Sušicku nebo na jihu na Lipensku či Českokrumlovsku. Skvěle vybavených hotelů, penzionů, apartmánů, ale také chat, chalup nebo dřevěnic je tu dostatek.

Chaty Šumava 3

Ubytovací kapacity

Díky své poloze Šumava byla a je střediskem míchání různých kulturních vlivů. Návštěvník si tu může vybírat ze stylových domků, dřevěnic, chalup a chat k ubytování. Na své si přijde každý; nároční zákazníci budou hledat chalupy s vířivkou či parní saunou, pejskaři ocení chaty s rozlehlou zahradou a výběhem pro své miláčky.

A co rodiny s dětmi? Těm se bude líbit především klid a pohoda, která v tomhle typu ubytování většinou vládne. K výhodám musíme zařadit taky polohu ubytovacích kapacit – i v tomto ohledu je z čeho vybírat. K dispozici jsou chalupy a domky postaveny v náručí lesů a hor, stejně jako sruby, hotely a penziony, které stojí u vleků a sjezdovek.

Hledáte klid nebo adrenalin na lyžích? Neunikne Vám ani jedno. Udělejte něco pro své tělo i ducha! Změňte vzduch a stereotyp všedních dnů! Zkrátka a jasně, naplánujte si dovolenou na Šumavě! Bude to stát za to. Šumava je totiž jako život sám – je krásná i drsná zároveň, no vyplatí se jí prožít naplno. Zarezervujte si hezké ubytování a těšte se na to, co Vám tento líbezný kout naší země nabídne. Nebude toho málo.

Názory a doporučení

Lubomír Harna (ubytovatel) 25.5.2020
Výchozí místo pro výlety na Šumavě, lyžařský areál Kobyla - Zadov 2 km, Churáňov 4 km.
Lenka Pechoušková (ubytovatel) 25.5.2020
Stožec nabízí ubytování v srdci Národního parku Šumava a je ideálním místem pro rekreaci a poznávání šumavské přírody. Z obce je výborné vlakové spojení do okolí (Lipno, Český Krumlov, Volary, Prachatice, Nové Údolí). Od jara do podzimu je Stožec dokonalým místem pro cyklistiku, in - line bruslení a turistiku. V zimním období jsou perfektní podmínky pro lyžování v německém Mitterdorfu (15 minut od domu, cenově velmi výhodné rodinné jízdné) vhodné i pro nejmenší lyžaře, nejbližším střediskem jsou pak České Žleby (5 minut). V okolí Stožce je při dostatku sněhu upravována i řada běžkařských tratí.
Jiří Husák (ubytovatel) 25.5.2020
Šumava, nádherná příroda, koupání, cyklistiky, plachtění, lyžování, běžky, splouvání Vltavy, .... Nádherné památky na dosah - Český Krumlov centrum, zámek a zámecká zahrada - Unesco, klášter Vyšší Brod, klášter Zlatá Koruna, hrad Rožmberk, Vítkův Kámen, Schwarzenberský plavební kanál....I Frymburk je místo s pěknou atmosférou. 48 km Linze.
Zdeněk Sedlák (ubytovatel) 24.5.2020
Sušice leží v těsném sousedství Šumavského Národního parku - je zde nespočet možností pro letní i zimní turistiku. Namátkou jmenujme alespoň nějaké lokality - Annín, Kvilda, Horská Kvilda, Čeňkova Pila, Srní, Prášily, Antýgl, Modrava, Železná Ruda a spousta dalších...
Jitka Kováříková (ubytovatel) 23.5.2020
Vimperk, brána Šumavy. Region, o kterém bylo napsáno mnoho. Přijedete-li, určitě Vám velmi rádi doporučíme místa, která stojí za prožití. Šumava je naše láska, nádherná je v kteroukoliv dobu. Je-li člověk schopen vnímat krásu okolo sebe, nemůže odjíždět zklamán. Těšíme se na Vás.
Alexandra Růžičková (ubytovatel) 22.5.2020
Šumava je nádherná a stojí za to ji poznat.
Michaela Váňová (ubytovatel) 20.5.2020
V okolí Českého Krumlova je mnoho památek například hrad Rožmberk, kláštery ve Zlaté Koruně a Vyšším Brodě, zříceniny Velešínský hrad a Dívčí kámen. V okolí lesy a řeky s možností mnoha sportovních vyžití.
Bc. Michal Riedel (ubytovatel) 19.5.2020
Nespočetné množství zimních a letních aktivit po celém Lipensku obrovské vyžití pro každého!!!
Stanislava Šerhantová (ubytovatel) 15.5.2020
Doporučuji Český Krumlov a návštěvu infocentra. Kde dostanete aktuální informace o akcích všeho druhu ve městě i okolí. Lipensko. Každý si v našem regionu vybere nabídku akcí ke své spokojenosti.
Ondřej Vachel (ubytovatel) 12.5.2020
Co vše vám může Lipno nabídnout? cyklistika, jachting, paddleboarding, rybaření, lyžování, bruslení, motorové čluny Zima sjezdovky: Ski Resort Lipno (CZ), Sternstein (AT), Hochficht (AT) Zima běžky: Bohmerwald Arena (AT), Frymburk, Kramolín Zima brusle: Lipenská magistrála Zima snowkiting: Loděnice Lipno, Černá v Pošumaví​ Bazén, Wellness, Fitness centrum, Aquapark Lipno , Aquapark Frymburk, Hopsárium Bobová dráha Lipno Adventure Golf Lipno Spolupracujeme s jachtařskou školou a půjčovnou motorových člunů– vachelboat.cz
Alexandra Růžičková (ubytovatel) 11.5.2020
Národní park Šumava. Vlci na Srní. Řeky: Vydra, Otava. Keltská hostorie: Obří hrad, Sedlo. Sklářská historie. Města: Kašperské Hory, Sušice. Hrady: Kašperk, Velhartice.
Jitka Kováříková (ubytovatel) 11.5.2020
Bezesporu jedna z nejkrásnějších oblastí Česka, která stojí za zažití. Každý, kdo miluje přírodu si najde něco, co ho silně osloví a způsobí, že Šumava je láska na celý život.
Lucie Berná (ubytovatel) 30.4.2020
Jižní Čechy jsou bohaté na jakoukoliv aktivitu a mají co nabídnout každému, kdo na jih zavítá. Pohádkové hrady a zámky, pěkná a rozmanitá příroda, slatinné lázně, rozhledny, pivovary, tajuplné podzemí nebo zoologické zahrady – to všechno slibují výlety do jižních Čech. Mezi oblíbené aktivity patří také splouvání řek, výtvarné a keramické dílny.
Josef Haláček (ubytovatel) 14.4.2020
Jižní Čechy jsou regionem přírody, turistiky, cyklistiky, hradů a zámků.
Lucie Brozman (rodina s malými dětmi - návštěvník) 7.3.2020
Pohádková krajina.
Lenka Volfová (ubytovatel) 5.3.2020
Region se vyznačuje typickou šumavskou přírodou, lesy, louky, kopečky až kopce. Sousedíme s Českým lesem (Domažlicko), který též nabízí svá kouzla.
Ing. arnoštka Zdenkovićová (skupina - návštěvník) 23.2.2020
Kousek Český Krumlov, Prachatice, každý si najde co ho zajímá.
Libuše Hofmanová (ubytovatel) 21.2.2020
Kašperk - nejvýše položený královský hrad v Česku (886 m n. m.), Amálino údolí - přírodní rezervace s biotopy skalisek, mokřadů, pramenišť a porostů, Mrázové stěny - skalní útvary vzniklé mrázovým zvětráváním, Javorník - rozhledna, Pustý hrádek - zřícenina naproti hradu Kašpek, Sedlo u Albrechtic - druhé nejvýše položené laténské hradiště v Čechách, Národní park Šumava - vznikl v roce 1991 z části území původní Chráněné krajinné oblasti Šumava. Účelem jeho vzniku bylo ochránit pestrou mozaiku unikátních rozsáhlých rašelinišť, smrkových i bukových pralesů, horských luk, nespoutaných řek a ledovcových jezer. Jako jeden z největších souvislých komplexů lesa ve střední Evropě je nazýván Zeleným srdcem Evropy, města: Sušice - aquapark, offpark, Kašperské Hory - muzeum Šumavy, komentované prohlídky, šumavské bylinné lázně
Dana Heřmanová (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 20.2.2020
super
Martin Niedl (ubytovatel) 18.2.2020
Českokrumlovský region a jeho okolí disponuje čistou a okouzlující přírodou, kde se nachází řada zajímavých míst a památek a je skvělé to vše objevovat při pěší nebo cyklo turistice, ale také při vodní turistice na řece Vltavě, kde při pěkném počasí můžete pádlovat od Dubna do Listopadu, tedy nejen při exponovanějších víkendech letních prázdnin. Navštivte Hrad Rožmberk, zříceninu hradu Dívčí Kámen, keltské oppidum Třísov, horu Kleť s rozhlednou odkud uvidíte Alpy, Čertovu Stěnu, Frymburk a mnoho dalších míst.
Jaroslav Krejčí (mladý pár - návštěvník) 14.2.2020
V našem termínu nebyl ani sníh a ani led. Škoda. Jinak v létě je tady nádherně.
Emília (sólo host - návštěvník) 28.1.2020
Supr.
Ivo Kopka (ubytovatel) 15.1.2020
Nedaleko Strakonice, mlýn Hoslovice, záky Kratochvíle a Vimperk, hrad Helfenburk, Šumava - Boubín, Kvilda atd.
Martin Matyáš (ubytovatel) 12.1.2020
CHKO Šumava a vše co skýtá Bavorsko, Rakousko, trojmezí - vše dostupné.
Josef Rychlík (ubytovatel) 8.1.2020
Nádherná příroda, nespočet možných aktivit, skvělá atmosféra....
Lukáš Blecha (sólo host - návštěvník) 2.12.2019
Hrad Kasperk, Rozhledna Javornik, Poledník plus krásná příroda na Šumavě.
Veronika Březinová (ubytovatel) 26.11.2019
Lipno, Rožmberk nad Vltavou, Hluboká nad Vltavou.
Růžena Kramlová (ubytovatel) 24.11.2019
Centrální Šumava, běžecké i sjezdové lyžování, turistika, cykloturistika, houbaření, příroda, historické památky.
Jaroslav Lebeda (ubytovatel) 19.11.2019
Šumava Chráněná krajinná oblast, Národní park, výběhy s vlky a jeleny, rašeliniště, lesy, zvěř, koně, Policie Modrava.
Jiiří Tušl (ubytovatel) 5.11.2019
Velmi vyhledávaný region centrální Šumavy vhodný jak pro zimní, tak pro letní dovolenou.