Loading

Ubytování ve Strakonicích

(1 objekt + 7 objektů v okolí 25 km)

Ubytování ve Strakonicích

Strakonice - Nové Strakonice, v obci / ve městě, v centru města
Luxusní apartmány za slušnou cenu

Domov mládeže VOŠ a SPŠ Volyně

Volyně (Strakonice 10,4 km vzdušně), na okraji obce / města
Prázdninové pobyty v domově mládeže

Žižkův dům

Volyně (Strakonice 10,6 km vzdušně), v obci / ve městě, u koupaliště
Žižkův dům - chráněná kulturní památka!

Rekreační areál Milavy

Velká Turná (Strakonice 10,8 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Bohatě vybavený areál s chatkami

Ubytování Ranč Malenice

Malenice (Strakonice 14,3 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Chata s vířivkou u lesa a ohrad s koňmi

Chalupa Újezdec u Prachatic

Újezdec (okres Prachatice) (Strakonice 17,6 km vzdušně), v o...
Agroturistika. S jezírkem a zahradou!

Chalupa Vacov

Vacov (Strakonice 19,3 km vzdušně), na okraji obce / města
Komfortní ubytování na Šumavě!

INTERHOTEL AMERICA

Písek (okres Písek) (Strakonice 20,0 km vzdušně), v obci / v...
Hotel s bazénem, vhodný pro cyklisty
1 - 8 / 8

Strakonice

Strakonice 1

Po stopách Strakonického dudáka

Jestli-že chcete poznat Jihočeský kraj opravdu do hloubky, neměli byste se zdržovat jen na území Českého Krumlova a Českých Budějovic. Místo toho zvolte dovolenou ve Strakonicích. Ty se nachází v úrodné jihočeské krajině na řece Otavě a Volyňce. Také se tu rozprostírá několik rybníků. Těsně za hranicí města se rozkládá Dolní řepický rybník, Pilský rybník, Hradecký rybník, Velkoholský rybník, Haltýř a mnoho dalších. Město je pak samotným centrem okresu Strakonice.

Je možné, že během dovolené budete chtít zajet i někam jinam. Díky strategické pozici Strakonic zjistíte, že se během chvilky přesunete do některého z dalších na památky bohatých měst. Velmi blízko je třeba Písek, zajedete-li trochu dál, stanete v Táboře či Příbrami. Blízko je to i do Českých Budějovic a Klatov.

Říční město s náboženskou tradicí

První zmínka o Strakonicích se vynořuje ve 13. století. Kdy bylo město založeno nevíme, jelikož poprvé se o Strakonicích hovoří v kontextu s darovací smlouvou. Co však víme určitě je to, že zde stával hrad a sídlo johanitského řádu. Také bylo doloženo, že zdejší klášter patřil k jedněm z největších na našem území.

Městu se poměrně dařilo, jelikož obyvatelé mohli pracovat na okolních rybnících a mít užitek z protékajících řek. Není tedy ku podivu, že tu stálo několik mlýnů, koželužny a další typy výroby, které využívaly vodního zdroje. Bohužel, to s sebou neslo i negativa. Strakonice trpěly nejen na požáry, ale i na docela časté záplavy. Dokonce tak moc, že se nepočítalo s dlouhodobým rozvojem a existencí města.

Strakonice 2

Přes všechna očekávání však Strakonice rostly a upevňoval se i jejich průmyslový význam. Dnes jsou Strakonice jak průmyslovým, tak kulturně atraktivním místem, které je vhodné pro trávení rodinné i partnerské dovolené.

Památky na Strakonicku

Nejvýznamnější památkou ve městě je Strakonický hrad, v něm sídlí pobočka Muzea středního Pootaví. To se zaměřuje především na přiblížení místní kultury a dudáctví. Nudit se ale nebudou ani pánové, jelikož v muzeu je sekce věnovaná zdejšímu průmyslu. Dětem se určitě zalíbí malé hradní safari. Na město pak lze shlédnout z hradní věže Rumpál. Děti i dospělé bude nepochybně bavit naučná stezka Švandy dudáka, která Vás provede po stopách Strakonického dudáka.

Poněkud netradiční zážitek Vám připraví i městské nábřeží. To totiž zdobí replika ikonického kamenného kruhu Stonehenge. Jedná se o pozůstatek pokusu z 90. let, kdy se jeden ze strakonických rodáků pokoušel vyzkoumat způsob zvedání kamenů při budování originálního díla.

Když se budete nudit, zajeďte si na zámek Blatná, se kterým je spojena osoba Jana Evangelisty Purkyně. Krásný zážitek si odvezete i ze zámku Lnáře. Hrad mimo jiné objevíte i v ne příliš vzdáleném Písku. V neposlední řadě Vám můžeme doporučit zajížďku do Českého Krumlova. Tam na Vás čeká zámek, rozlehlá a dobře udržovaná zámecká zahrada a historický střed města.

Možnosti rekreace ve městě

Strakonice 3

Ve městě se Vám otevřou brány místního plaveckého areálu. Pokud ale dáváte přednost koupání v otevřené přírodě, jeďte se vykoupat ke Křišťanovickému rybníku. Za nepříznivého počasí se jeďte svlažit do Aquaparku Horažďovice, nebo do Aquaparku Příbram. Ve Strakonicích je i několik cyklostezek a běžeckých tras. Nechybí ani široká nabídka programů wellness.

V zimě Vás jistě potěší nabídka několika větších areálů v přilehlém okolí. Jedním z nich je Ski areál Javorník. Dobré lyžování si ale užijete i v Kašperských horách. Přímo ve Strakonicích je také možné využít služby zimního stadionu.

Strakonice z hlediska ubytování

Vzhledem k turistickému zájmu o město je v něm poměrně široká síť ubytovacích kapacit. Jsou tu jak hotely, tak cenově dostupné penziony. Kdo si dovolenou nejraději zařídí sám, ten může využít ubytování v soukromí či v některém z apartmánů. Skromní cestovatelé se ubytují v turistické ubytovně či v kempu. Romantiku ve dvou naopak prožijete, vyberete-li si ubytování v chalupě či chatě.

Krásná příroda, historie a kultura. To jsou přesně ty věci, které získáte, pokud se rozhodnete přijet do tohoto krásného jihočeského města. Uvidíte, že Vám tu bude fajn.