Loading

Ubytování v Blatné

(0 objektů + 2 objekty v okolí 25 km)

Rekreační areál Milavy

Velká Turná (Blatná 10,6 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Bohatě vybavený areál s chatkami

Ubytování ve Strakonicích

Strakonice - Nové Strakonice (Blatná 18,7 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru...
Luxusní apartmány za slušnou cenu
1 - 2 / 2

Blatná

Blatná 1

Zajímavosti obce Blatná

Město Blatná se rozkládá v Jihočeském kraji v okrese Strakonice. Vzniklo mezi blaty a z toho také vyplývá jeho název. Blatnou protéká Smolívecký a Závišinský potok, ze kterých vzniká řeka Lomnice. V okolí navštívíte Horažďovice, Strakonice, Písek a Rožmitál pod Třemšínem.

První zmínka v písemné formě o Blatné pochází z roku 1235. Město zdobí krásné rybníky a krajina s žulovými pahorky. Dominantou je Kostel Nanebevzetí Panny Marie v gotickém stylu.

V Blatné navštívíte stejnojmenný zámek a opravdový klenot s dlouhou historií. Je obklopený vodními plochami, parky a patří mezi nejvýznamnější zámecké soubory u nás. Lnáře je zámek taktéž v barokním stylu. Dnes slouží zejména turistům a stanete se zde součástí různých kulturních akcí.

Blatná je propletená cyklotrasami a naučnými stezkami. Zavedou Vás na zajímavá místa přes kouzelné lesy a hráze rybníků. Rybníky Milava, Ostrý velký a Hadí jsou vhodné ke koupání a v létě se v nich po pořádné túře ochladíte.

Krásný výhled si užijete na telekomunikační věži postavené v roce 2001. Jedná se o rozhlednu Pětnice, jejíž plošina je otevřená i pro veřejnost. Zajímavou návštěvou pro celou rodinu bude jistě lihovar umístěný u blatenského zámku. Vyrábí se zde líh a kvalitní ovocné destiláty.

Blatná 2

Sportovní aktivity a historické zážitky

Rekreační areál v Blatné nabízí venkovní plavecký bazén, který Vám v létě poskytne vyžití pro celou rodinu. Bazén je vzdálený pouze několik minut od centra města. Děti se v něm vyřádí na dlouhé skluzavce a v menších brouzdalištích. Pohrají si i na dětském hřišti s lanovkou, pískovištěm a užijí si další doprovodné sportovní aktivity. Vodní hrátky si dopřejete také v aquaparku Příbrami s krytým i venkovním bazénem. V areálu se zabavíte na tobogánech a odpočinek si dopřejete ve vířivce.

Historie na Vás dýchne i při procházkách. Narazit můžete na zříceniny hradů Střela a Prácheň. Na Vašich toulkách přírodou narazíte i na rozhlednu Chanovice s dřevěným ochozem, nebo na skanzen Chanovice, kde se podíváte do muzea lidové architektury.

Hrad Strakonice Vás nadchne komplexem ve slohu románském, gotickém s renesančními a barokními prvky. Areál hradu je od roku 1995 vyhlášenou národní kulturní památkou.

V okolí Blatné si zasportujete na lyžařském svahu Písek na nově zrekonstruované sjezdovce. Na podzim máte možnost zalyžovat si na umělých kartáčích a v zimě na sněhu, který je podpořen i umělým zasněžováním. Další areál je Zadov u Vimperka se svou vlastní rozhlednou či ski areál Kvilda.

Aquapark Horažďovice je čistě krytý, a proto je vhodný jako atrakce na zimní výlet. Plavecký bazén s pěti drahami je vhodný ke sportování a tobogán zase nadchne dětské plavce. V areálu navštívíte saunový svět, perličkovou lázeň, fitcentrum a horolezeckou stěnu.

Blatná 3

Výběr ubytování v Blatné

Ubytování v hotelech je skvělá příležitost, jak si celou dovolenou užít se vším všudy a bez starostí s vařením a úklidem. Naplno se můžete věnovat ostatním aktivitám, které město Blatná nabízí. Hotely nabídnou skvělou kuchyni ve vlastních restauracích a další doplňkové služby, jako plně vybavené pokoje mnohdy i s terasou a barem.

Mezi oblíbené a cenově dostupné ubytování patří bydlenípenzionech. Ty se nachází v nejlepších lokalitách v Blatné. Některé z nich naleznete dokonce i v těsné blízkosti blatenského zámku, proto si budete připadat jako na zámku. Mnohé z pokojů jsou klimatizované a nezaskočí Vás ani výrazně teplé léto.

Apartmány jsou vhodné pro pravé dobrodruhy, kteří si i na dovolené rádi uvaří svou domácí kuchyni v plně vybavené kuchyňce s ledničkou, varnou konvicí i mikrovlnnou troubou. Apartmány jsou součástí krásných domů se zahrádkou, venkovním posezením a vyžitím pro malé děti. Blatná je krásné město plné památek, které ji zdobí. Dovolená zde potěší milovníky hradů a zámků, ale také krásné přírody.