Loading

Ubytování v Písku (okres Písek)

(1 objekt + 5 objektů v okolí 25 km)

INTERHOTEL AMERICA

Písek (okres Písek), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Hotel s bazénem, vhodný pro cyklisty

Apartmány Vráž u Písku

Vráž (okres Písek) (Písek (okres Písek) 8,0 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa...
Apartmány u lesa a blízko lázní!

Chalupa Červenka

Jetětice (Písek (okres Písek) 11,3 km vzdušně), v obci / ve...
Chalupa na klidném místě nedaleko vody

Chalupa Svatá Anna

Zvíkovské Podhradí (Písek (okres Písek) 12,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u...
Jen 200 metrů od pláže Orlického jezera

Apartmán Jitka

Protivín (Písek (okres Písek) 12,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortní, kompletně vybavený apartmán

Rekreační areál Milavy

Velká Turná (Písek (okres Písek) 13,7 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na o...
Bohatě vybavený areál s chatkami
1 - 6 / 6

Písek (okres Písek)

Jestliže chcete strávit příjemnou dovolenou bez ohledu na to, jaké je právě počasí, určitě navštivte Písek. Tu se jistě nudit nebudete, až už jste milovníkem historických památek nebo nadšeným turistou.

Písek (okres Písek) 1

Písek – místo, které na Vás dýchne historií

Písek je sídelním městem Píseckého okresu, rozprostírajícího se na severu Jihočeského kraje. Toto starobylé město ležící na řece Otava, získalo svoje jméno podle písečných náplavů, z kterých se rýžovalo zlato. Vlastní středověké město bylo založeno v polovině 13. století, jeho historie je úzce spjata s panovnickým rodem Přemyslovců.

Návštěvu kulturních památek můžete začít v historickém jádru, které je chráněno jako městská památková zóna. Za podívanou určitě stojí dochované úseky původních městských hradeb i s baštami. Rovněž neopomeňte vejít do torza královského hradu z 13. století, ve kterém dnes najdete Prácheňské muzeum. Zde můžete shlédnout zajímavé expozice z dávných i novějších dějin města a okolí.

Dávnou historii můžete cítit i během příjemné procházky po kamenném mostě přes Otavu, národní kulturní památce, nejstarším zachovaném mostu v Čechách. Jádrem města je obdélné Velké náměstí s mohutnou barokní radnicí a mnohými významnými městskými budovami. Z církevních staveb k nejzajímavějším určitě patří děkanský kostel Narození Panny Marie, kostel Povýšení svatého kříže, nejmladším z nich je kostel Svatého Karla Boromejského z roku 2000.

Tipy na výlety – zajímavá místa v Písku a jeho okolí

Nejen historické pamětihodnosti, ale i novověké zajímavosti Vás určitě nadchnou při návštěvě Písku. Nechte se zlákat například jednou z nejstarších fungujících hydroelektráren ve střední Evropě, Městskou elektrárnou v Písku na řece Otavě. Při svých toulkách městem si nenechte ujít ani objekt Sladovny z poloviny 19. století, kde dnes sídlí galerie – centrum dětské kresby, s expozicemi a výstavami. Až skončíte s prohlídkou, zastavte se v infocentru s celoročním provozem, kde můžete získat tipy na výlety.

Zajímavou národní kulturní památkou je Zemský hřebčinec Písek, státní podnik, pocházející z přelomu 19. a 20. století. Je jedním ze tří posledních státních podniků, zabývajících se chovem koní. Hluboké zážitky ve Vás jistě zanechá přehlídka těchto ušlechtilých zvířat, stejně tak i projížďka v kočárech tažených koňmi.

Písek (okres Písek) 2

Chcete-li si odpočinout od celoročního shonu, tak kde jinde, než v lázních Vráž. Toto jediné lázeňské místo v oblasti se nachází asi 8 km na sever od Písku. Specializuje se na léčbu nervových onemocnění a pohybového ústrojí. Nádherný historický pavilon v lůně překrásné přírody je učiněnou oázou klidu a pohody.

Aktivní volný čas v Písku a okolí

Na Písecku můžete spojit zážitky z kulturního a historického města s krásami jihočeské přírody. Zajisté Vás mile překvapí zdravé ovzduší ovlivněné okolními lesy, které přímo svádí k sportu a turistice. Pěšky nebo i na kole vyrazte po husté síti cyklostezek a tras, končí zde i vodácká trasa po řece Otavě.

Skvělý tip pro aktivní dovolenou nebo i příjemně strávený víkend skýtá okolí řek Otavy a Blanice. Najdete tu velmi pestrý rovinatý cyklookruh s mnoha zajímavostmi – Sudoměří coby místem vítězné husitské bitvy, Žižkovou mohylou či zámkem ve Štěkni. Jestli patříte k nadšencům golfu, jsou pro Vás připravena pěkně upravená hřiště v Kestřanech.

Řada naučných a turistických stezek Vás zavede do oblasti Píseckých hor. Je to 25 km dlouhý pás zalesněného území tvořený členitými hřebeny. Tyto byly pro svou krajinnou i druhovou pestrost vyhlášeny přírodním parkem už v r. 2001. Na výběr budete mít množství turistických cílů. Krásný výhled na krajinu se Vám naskytne z rozhledny Jarník, která se nachází asi 2 km jihovýchodně od samotného města Písek v zalesněném Přírodním parku Písecké hory. Určitě si nenechte ujít prohlídku Obory mufloní zvěře a naučnou stezku.

Jestliže zavítáte do oblasti Písecka v letním období, jistě nepohrdnete možnostmi koupání, které skýtá vodní nádrž Orlík, Tálinský rybník a jiné vodní plochy. Dalším dobrým tipem pro výlet je vyhlídková plavba parníkem po Vltavě spojená s návštěvou hradu Zvíkov a zámku Orlík nad Vltavou.

Písek (okres Písek) 3

Možnosti sportovního vyžití najdete ve Ski aréne Písek nebo i na lyžařském svahu Hradišťský vrch. Díky jeho speciálnímu umělému povrchu si můžete zalyžovat i v období, kdy není sníh. Blízkost šumavských ski areálů nabízí bohaté možnosti i pro zimní sporty.

Třeba je to lyžařský areál Horní Vltavice, České Žleby, Kubova Huť, Skiareál Lipno a v neposlední řadě ten snad nejznámější a nejvyhledávanější v Jižních ČecháchZadov. Na své si tu přijdou zkušení lyžaři i začátečníci, jestliže máte s sebou svá dítka, bohaté sportovní i kulturní vyžití tu naleznete i Vy.

Ubytování v Písku není žádný problém

Přímo v centru města máte k dispozici několik hotelů, kde ceny závisí od poskytovaných služeb a kategorizace. Hotely najdete i mimo město, zrovna tak chalupy a penzióny, které Vám poskytnou dostatečný klid a soukromí. Jestliže Vám uvedené nevyhovují, rádi Vás přivítají v apartmánech nebo je tu i možnost ubytování v soukromí. Pro méně náročné nocležníky potom cenově výhodné ubytovny. Důvodů, proč navštívit Písek, je několik. Je považován za bránu do Jižních Čech. Jistě svou vstřícností a rozmanitostí otevře i bránu do Vašeho srdce.

Názory a doporučení

recepce (ubytovatel) 21.3.2020
Písek je pohádkové město, které působí svou krásou na své obyvatele i turisty. Za návštěvu určitě stojí Hrad Písek, Kostel Povýšení sv.Kříže, Centrum se svými městskými hradbami.
Dagmar Šípková (skupina - návštěvník) 27.9.2019
V okolí je možnost navštívit historické památky, muzea např. se nám velmi líbila ekektrárna v Písku (úžasné), Zvíkov, památník Mikoláše Alše a Matěje Kopeckého, muzeum v Písku. Naše hodnocení velmi ovlinila erudovanost průvodců.