Loading

Ubytování ve Velké Turné

(1 objekt + 5 objektů v okolí 25 km)

Rekreační areál Milavy

Velká Turná, mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Bohatě vybavený areál s chatkami

Apartmány Vráž u Písku

Vráž (okres Písek) (Velká Turná 12,5 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na ok...
Apartmány u lesa a blízko lázní!

INTERHOTEL AMERICA

Písek (okres Písek) (Velká Turná 15,4 km vzdušně), v obci...
Hotel s bazénem, vhodný pro cyklisty

Chalupa Svatá Anna

Zvíkovské Podhradí (Velká Turná 18,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Jen 200 metrů od pláže Orlického jezera

Domov mládeže VOŠ a SPŠ Volyně

Volyně (Velká Turná 19,8 km vzdušně), na okraji obce / města
Prázdninové pobyty v domově mládeže

Žižkův dům

Volyně (Velká Turná 19,9 km vzdušně), v obci / ve městě, u koupaliště
Žižkův dům - chráněná kulturní památka!
1 - 6 / 6

Velká Turná

Velká Turná 1

Výprava za tradicemi jižních Čech

Většina lidí si s Jihočeským krajem spojí města jako České Budějovice, Český Krumlov a Třeboň. Zapomínají ale na to, že čistou esenci této oblasti jim nabídne i venkov. Ten si dnes zachovává svůj osobitý ráz, který stojí za to prozkoumat. My se vydáme po stopách méně známého turistického střediska Velká Turná, které leží v okresu Strakonice.

Velká Turná svou lokaci rozhodně nijak nezapře. Kromě polí ji obklopuje i nějaký ten les. Ovšem, hlavním lákadlem tu jsou rybníky, které jsou pro Jihočeský kraj hodně typické. Během chvíle stanete u Velkorojického rybníka, Babáka, Staroborského rybníku nebo u rybníku Milava.

Nedaleko se rozprostírá i Přírodní rezervace Sedlická obora, ve které se chovají daňci a také černá zvěř. Katastrálním územím obce v jedné části prochází hlavní silniční tepna, po které se dostanete do Strakonic, Vodňan a Písku.

Velká Turná obec na keltském hradišti

Historie Velké Turné je do značné míry opředena tajemstvím. Jediná informace, o kterou se můžeme opřít je ta, která k nám přichází v souvislosti se založením obce. K němu došlo ve 2. polovině 14. století. Velmi zajímavé střípky nám nabízí i samotná kronika obce. V ní se uvádí, že na počátku 20. století proběhly ve Velké Turné rozsáhlé výkopové práce. Ty odhalily pozůstatky keltského sídliště, které tu stávalo o několik staletí dříve. Nedostatek dalších zpráv ale Velké Turné nijak neubírá na její kráse a potenciálu.

Velká Turná 2

Co ve Velké Turné podniknout?

Když se vrátíme zpět k tradicím, nemůžeme nezmínit budovu vodního mlýna. Hned vedle něj je sýpka, která byla svého času zdobena několika zdařilými malbami. Architektonicky cenná jsou i jihočeská stavení, která na Vás zapůsobí atmosférou dávných dob. Nesmíme ale zapomenout ani na kapli sv. Jana Nepomuckého, která stojí na návsi.

Pokud Vám smíme radit, jeďte se podívat na některý z hradů a zámků, kterých je v této oblasti relativně dostatek. Pěkný je zámek Blatná, zřícenina hradu Helfenburk a také Strakonický hrad. Když si zajedete kousek dál, Vaši pozornost upoutá i zřícenina hradu Rabí.

Bohatě se Vám vyplatí i celodenní výjezd na Zvíkov a na zámek Orlík. Hodně Vás překvapí i Strakonický Stonehenge. Ten je dokonalou replikou toho, který je k vidění v nám trochu vzdálenější Anglii. Naprostou nutností je také návštěva naučné stezky, která Vás provede po stopách Strakonického dudáka. Na celý den Vás spolehlivě zabaví i Písek. Kromě Prácheňského muzea v něm navštívíte Sladovnu nebo Vodní elektrárnu královského města Písek.

Tipy, kde se rozhýbat

Velká Turná je v rámci rekreace velmi významnou oblastí. To se pochopitelně odráží na množství sportovních aktivit, které si tu můžete ve volné chvíli vyzkoušet. Nejlepší podmínky ke koupání Vám nabídne rybník Milava. U něj si zahrajete i fotbal, volejbal nebo venkovní kuželky. Na své si tu ale přijdou i cyklisté a rybáři. V případě velkého zájmu si tu zařídíte i projížďku na koních. Když se udělá ošklivo, vsaďte na vodní radovánky v nedalekém Aquaparku Horažďovice.

Velká Turná 3

V zimě jde v okolí Velké Turné běžkovat. Pokud Vám jde ale primárně o lyžování, přesuňte se do Ski areálu Kašperské Hory. Téměř na dohled od něj je i Lyžařský areál Zadov. Místní nedají dopustit ani na Lyžařský vlek Javorník.

Ubytování ve Velké Turné je pro všechny

Potenciál Velké Turné je značný. Proto tu seženete ubytování v kempech a rekreačních chatách. Hodně vyhledávané jsou tu i cenově dostupné apartmány a ubytování v soukromí. Stranou od veškerého ruchu zpravidla objevíte i chalupy a prázdninové domy.

Ty jsou určené pro ty z Vás, kteří vyžadují velké množství osobního prostoru. Dobře dostupné jsou odtud i penziony a hotely. Ty Vám poskytnou maximální ubytovací komfort, díky kterému se budete cítit doslova jako v bavlnce.

Pokud Vám jde o pohodovou rodinnou nebo partnerskou dovolenou ve dvou a zároveň chcete dát šanci zatím neprobádané oblasti, Velká Turná bude tím pravým místem pro Vás. Díky mnoha různým možnostem se tu bude bavit takřka každý. Přesvědčte se sami.