Loading

Ubytování v Českých Budějovicích

(5 objektů + 15 objektů v okolí 25 km)

Penzion U lesa

České Budějovice, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
To pravé místo pro klidné ubytování

Suites & Apartments U Tří hrušek

České Budějovice, v obci / ve městě, u řeky
Moderní, v srdci historického centra

Apartmány Zadní Mlýn

České Budějovice, v obci / ve městě, u řeky
Komfortné apartmány v centru města

Apartmány Nová 27

České Budějovice, v obci / ve městě, v centru města
Apartmány v centru města v klidné ulici

Penzion Centrum

České Budějovice, v obci / ve městě, u řeky
Penzion s ideální polohou v centru města

Chalupa Statek u Hofhanslů

Rudolfov (České Budějovice 5,8 km vzdušně), na okraji obce...
Ideální chalupa na rodinnou dovolenou

Ubytování na Cukrmandlu

Boršov nad Vltavou (České Budějovice 6,1 km vzdušně), v obci...
Útulný historií dýchající domek

Ubytování a občerstvení u cyklostezky

Břehov (České Budějovice 11,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Ubytování u cyklostezky, s občerstvením

Apartmány Radost

Kamenný Újezd (okres České Budějovice) (České Budějovice 12,...
Dům se dvěma apartmány

Penzion Jižní Dvůr

Pištín (České Budějovice 12,9 km vzdušně), na okraji obce / města
v blízkosti zámku, cenově výhodný
1 - 20 / 20

České Budějovice

České Budějovice 1

České Budějovice jsou kulturní metropolí a největším městem Jihočeského kraje. Leží na soutoku řeky Vltavy a Malše. Mezi okolní města patří například Hluboká nad Vltavou, Třeboň, Trhové Sviny a Prachatice.

Historie a památky Českých Budějovic

O vznik města se zasloužil král Přemysl Otakar II v roce 1265. Z této doby se dochoval kostel sv. Jana Křtitele a sv. Prokopa zvaný Staroměstský.

Historické centrum Českých Budějovic vyhlásili v roce 1980 městskou památkovou rezervací. Od té doby láká turisty nejen z Čech, ale i z Německa a Rakouska. Na významném náměstí Přemysla Otakara II se rozléhá radnice a Samsonova kašna v barokním stylu. Za zhlédnutí stojí barokní katedrála svatého Mikuláše a Černá věž. Dalším lákadlem je Piaristické náměstí s dominikánským klášterem. K němu přilehlý kostel Obětování Panny Marie tvoří dominantu města již od roku 1265.

V 16. století v Českých Budějovicích významně rozkvetl průmysl. Vaření piva se stalo tradicí a zdejšímu pivovaru Budějovický Budvar vděčíme za vznik prémiového ležáku Budweiser Budwar. Přesvědčte se sami na exkurzi a nahlédněte do tajů samotné výroby.

Zajímavé letní aktivity pro celou rodinu

Klidným místem pro turistiku v lesním prostředí je ZOO Dvorec. Zaujme Vás až na 120 různých druhů zvířat, dětský koutek pro děti a samozřejmostí je občerstvení po namáhavém dni.

K létu patří vodní radovánky a ty si s celou rodinou v Českých Budějovicích rozhodně dopřejete. V přírodní rezervaci Vrbenské rybníky se ochladíte v jednom ze čtyř rybníků. Pěší turisty zaujme naučná stezka, která vede po hrázích Vrbenských rybníků. Zavítáte také na přírodní koupaliště Borek u Mojského lesa.

České Budějovice 2

Větší výšlap si dopřejete na zříceninu Dívčí Kámen rozprostírající se mezi Českými Budějovicemi a Českým Krumlovem. Jedná se o původní gotický hrad v překrásné přírodě. V Blanském lese vyšlápnete na nejstarší kamennou rozhlednu Kleť.

Za navštívení rozhodně stojí Aquaworld Lipno i přes to, že je od Českých Budějovic vzdálený zhruba hodinu cesty. Jedná se o vodní ráj dostupný za každého počasí. Zasportujete si a užijete opravdovou relaxaci díky saunám a dalším odpočinkovým aktivitám.

Sportování a relaxace v zimě

Pro milovníky lyžování je k dispozici Ski klub Rohy. Tamní sjezdovku si oblíbí rodiny s dětmi. S délkou 500 metrů je určena pro méně náročné lyžaře. Nachází se v chráněné krajinné oblasti v Blanském lese.

Ski areál Lipno naopak zaujme i náročné lyžaře. Party přátel i celé rodiny si zde užijí spoustu legrace. Součástí je výukové hřiště Fox park, které se řadí mezi nejlepší v České republice. Další zajímavostí je večerní bobování ve Fox parku při umělém osvětlení.

České Budějovice 3

Pro relaxaci a pohodový zážitek je možné navštívit lázně Aurora s wellness centrem Aqua Viva. Dopřejete si to nejlepší pro Vaše tělo ve fitness centru, v parní lázni i sauně, nebo na masážním lůžku Dry Jet s řízenými proudy vody. Samozřejmostí je plavecký bazén pro sportovce a vodní svět s mnoha atrakcemi. S dětmi se zabavíte na divoké řece, v chrličích a pod vodním hřibem.

Ubytování v Českých Budějovicích a okolí

Bydlení v historickém centru je skvělé, užijete si tak dění města z první ruky. V centru Českých Budějovic se nachází hned několik špičkově vybavených hotelů. Pokud jste připraveni za ubytování nešetřit, pak jsou ty pravé pro Vás.

Ve městě je velké množství penzionů. Většinou se jedná o zrekonstruované komplexy historických domů. Mnohé z nich nabízí i vlastní restaurace, kde si pochutnáte na tradiční české i zahraniční kuchyni. Uvítají i Vaše domácí mazlíčky.

Ubytovat se ale můžete i v klidnější části. Záleží zcela na Vás, čemu dáte přednost. Pro rodiny na dovolené jsou vhodné a cenově dostupné apartmány nebo chaty a chalupy v okolí města. Domácí pohoda v podobě posezení, televize, koupelny s vanou či sprchou je k nezaplacení. V kuchyňce vykouzlíte teplou či studenou kuchyni, na kterou jste zvyklí z domova.

České Budějovice jsou jako historické centrum krásným městem s mnoha památkami, které je vhodné pro rodinnou dovolenou i pro romantické výlety ve dvou. Pokud si rádi užijete ruch velkého města, pak s cestou neotálejte.