Loading

Ubytování v Českých Budějovicích

(6 objektů + 20 objektů v okolí 25 km)

Penzion U lesa

České Budějovice, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
To pravé místo pro klidné ubytování

Penzion Centrum

České Budějovice, v obci / ve městě, u řeky
Penzion s ideální polohou v centru města

Apartmán - Penzion Smetanka

České Budějovice, v obci / ve městě, v centru města
Apartmány v centru Českým Budějovic

Ubytování v Českých Budějovicích

České Budějovice, v obci / ve městě, v centru města
Výhodné ubytování v historickém centru!

Apartmány Nová 27

České Budějovice, v obci / ve městě, v centru města
Apartmány v centru města v klidné ulici

Suites & Apartments U Tří hrušek

České Budějovice, v obci / ve městě, u řeky
Moderní, v srdci historického centra

Chalupa Statek u Hofhanslů

Rudolfov (České Budějovice 5,8 km vzdušně), na okraji obce...
Ideální chalupa na rodinnou dovolenou

Statek České Budějovice

Modrá Hůrka (České Budějovice 6,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Ubytování ve městě s uzavřeným dvorem!

Penzion KA.PR

Hluboká nad Vltavou (České Budějovice 8,9 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru...
Malý, útulný penzion v centru města

Apartmány Radost

Kamenný Újezd (okres České Budějovice) (České Budějovice 12,...
Dům se dvěma apartmány
1 - 26 / 26

České Budějovice

České Budějovice jsou kulturní metropolí a největším městem Jihočeského kraje. Leží na soutoku řeky Vltavy a Malše. Mezi okolní města patří například Hluboká nad Vltavou, Třeboň, Trhové Sviny a Prachatice.

České Budějovice 1

Historie a památky Českých Budějovic

O vznik města se zasloužil král Přemysl Otakar II. v roce 1265. Z této doby se dochoval kostel sv. Jana Křtitele a sv. Prokopa zvaný Staroměstský. Historické centrum Českých Budějovic vyhlásili v roce 1980 městskou památkovou rezervací. Od té doby láká turisty nejen z Čech, ale i z Německa a Rakouska.

Na významném náměstí Přemysla Otakara II. se rozléhá radnice a Samsonova kašna v barokním stylu. Za zhlédnutí stojí barokní katedrála svatého Mikuláše a Černá věž. Dalším lákadlem je Piaristické náměstí s dominikánským klášterem. K němu přilehlý kostel Obětování Panny Marie tvoří dominantu města již od roku 1265.

V 16. století v Českých Budějovicích významně rozkvetl průmysl. Vaření piva se stalo tradicí a zdejšímu pivovaru Budějovický Budvar vděčíme za vznik prémiového ležáku Budweiser Budwar. Přesvědčte se sami na exkurzi a nahlédněte do tajů samotné výroby.

Zajímavé letní aktivity pro celou rodinu

Klidným místem pro turistiku v lesním prostředí je ZOO Dvorec. Zaujme Vás až na 120 různých druhů zvířat, dětský koutek a samozřejmostí je občerstvení po namáhavém dni. K létu patří vodní radovánky a ty si s celou rodinou v Českých Budějovicích rozhodně dopřejete. V přírodní rezervaci Vrbenské rybníky se ochladíte v jednom ze čtyř rybníků. Pěší turisty zaujme naučná stezka, která vede po hrázích Vrbenských rybníků. Zavítáte také na přírodní koupaliště Borek u Mojského lesa.

České Budějovice 2

Větší výšlap si dopřejete na zříceninu Dívčí Kámen rozprostírající se mezi Českými Budějovicemi a Českým Krumlovem. Jedná se o původní gotický hrad v překrásné přírodě. V Blanském lese vyšlápnete na nejstarší kamennou rozhlednu Kleť.

Za navštívení rozhodně stojí Aquaworld Lipno i přes to, že je od Českých Budějovic vzdálený zhruba hodinu cesty. Jedná se o vodní ráj dostupný za každého počasí. Zasportujete si a užijete opravdovou relaxaci díky saunám a dalším odpočinkovým aktivitám.

Sportování a relaxace v zimě

Pro milovníky lyžování je k dispozici Ski klub Rohy. Tamní sjezdovku si oblíbí rodiny s dětmi. S délkou 500 metrů je určena pro méně náročné lyžaře. Nachází se v chráněné krajinné oblasti Blanský lesSki areál Lipno naopak zaujme i náročné lyžaře. Party přátel i celé rodiny si zde užijí spoustu legrace. Součástí je výukové hřiště Fox park, které se řadí mezi nejlepší v České republice. Další zajímavostí je večerní bobování ve Fox parku při umělém osvětlení.

Pro relaxaci a pohodový zážitek je možné navštívit lázně Aurora s wellness centrem Aqua Viva. Dopřejete si to nejlepší pro Vaše tělo ve fitness centru, v parní lázni i sauně nebo na masážním lůžku Dry Jet s řízenými proudy vody. Samozřejmostí je plavecký bazén pro sportovce a vodní svět s mnoha atrakcemi. S dětmi se zabavíte na divoké řece, v chrličích a pod vodním hřibem.

České Budějovice 3

Ubytování v Českých Budějovicích a okolí

Bydlení v historickém centru je skvělé, užijete si tak dění města z první ruky. V centru Českých Budějovic se nachází hned několik špičkově vybavených hotelů. Pokud jste připraveni za ubytování nešetřit, pak jsou ty pravé pro Vás.

Ve městě je velké množství penzionů. Většinou se jedná o zrekonstruované komplexy historických domů. Mnohé z nich nabízí i vlastní restaurace, kde si pochutnáte na tradiční české i zahraniční kuchyni. Uvítají i Vaše domácí mazlíčky.

Ubytovat se ale můžete i v klidnější části. Záleží zcela na Vás, čemu dáte přednost. Pro rodiny s dětmi na dovolené jsou vhodné a cenově dostupné apartmány nebo chaty a chalupy v okolí města. Domácí pohoda v podobě posezení, televize, koupelny s vanou či sprchou je k nezaplacení. V kuchyňce vykouzlíte teplou či studenou kuchyni, na kterou jste zvyklí z domova.

České Budějovice jsou jako historické centrum krásným městem s mnoha památkami, které je vhodné pro rodinnou dovolenou i pro romantické výlety ve dvou. Pokud si rádi užijete ruch velkého města, pak s cestou neotálejte.

Názory a doporučení

Dušan Srbecký (ubytovatel) 19.5.2020
České Budějovice leží ve středu pomyslného trojůhelníku turisticky atraktivních míst, jako je Český Krumlov (24km), Hluboká nad Vltavou (10km) a Třeboň (26km). Jsou proto ideálním místem pro vytvoření základny nejen pro výlety do těchto historických měst, ale můžete od nás snadno navštívit i taková místa jako např. Novohradské hory, Lipno a Šumavu.
Václav Vurbs (sólo host - návštěvník) 9.3.2020
Vegetarianské bistra a restaurace
Y. Kudl (starší pár - návštěvník) 8.2.2020
xxx
Recepce (ubytovatel) 13.11.2019
Historie na každém kroku, regionální gastronomie a vynikající Budvar. To jsou Budějce. Město s více než 750letou tradicí se spoustou impozantních památek a úchvatnou okolní přírodou. Místo, ze kterého si odvezete mnoho nezapomenutelných zážitků.