Loading

Ubytování v Libíně

(0 objektů + 24 objektů v okolí 25 km)

Penzion Pod Dubem

Domanín (okres Jindřichův Hradec) (Libín 3,9 km vzdušně), na okraji obce / města
Rodinný penzion - vhodný pro partie

Ubytování Ondřej Blažek

Domanín (okres Jindřichův Hradec) (Libín 4,0 km vzdušně), v obci / ve městě
Dva moderní apartmány│Soukromí zaručeno

Apartmán Sofie Domanín

Domanín (okres Jindřichův Hradec) (Libín 4,1 km vzdušně), v obci / ve městě, v cent...
Apartmán s terasou na Třeboňsku

Apartmány Relax Park Třeboň

Třeboň (Libín 6,0 km vzdušně), na okraji obce / města
Moderní apartmány v pokojné části města!

Ubytování u rybníka Svět

Domanín (okres Jindřichův Hradec) (Libín 6,2 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Cenově výhodné ubytování při Třeboni

Penzion u Třeboně

Třeboň - Břilice (Libín 6,6 km vzdušně), v obci / ve městě
S bazénem, restaurací - super cena!

Apartmán U Světa

Třeboň (Libín 6,7 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Útulný apartmán a atmosférou domova!

Selské stavení Dunajovice

Dunajovice (Libín 7,3 km vzdušně), na okraji obce / města
Pro skupiny, rybáře, milovníky přírody!

Penzion U Machů

Třeboň (Libín 9,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u potoka
Luxusnější apartmán s venkovním bazénem

Penzion u Světlušek

Třeboň (Libín 9,6 km vzdušně), na okraji obce / města
Moderní apartmány v rodinném penzionu
1 - 24 / 24

Libín

Libín 1

Kvalitní dovolená na Třeboňsku

Chcete letos zažít něco trochu jiného, než obvykle? V tom případě se vydejte do oblasti okolo Třeboně. Protože se ale jedná o turisticky velmi vytíženou lokalitu, nejspíš dáte přednost místům, která jsou stranou veškerého ruchu. Takovým je třeba obec Libín. Tu nenajdete nikde jinde než v malebném Jihočeském kraji jako součást okresu České Budějovice.

Jak už udání polohy napovídá, v okolí Libína je velké množství rybníků. Co by kamenem dohodil je třeba Benátský rybník, Spolský rybník, Nový u Libína, Výskok či Zadní rybník. Kdo se vydá až do Třeboně, neunikne mu ani rybník Svět a Opatovický rybník.

V celém kraji je i spousta lesů a dalších přírodních památek. Jmenovat bychom mohli například přírodní rezervaci Stará řeka, nebo chráněnou krajinnou oblast Třeboňsko. V případě, že Vás ale romantické procházky přírodou poněkud omrzí, během chvíle se dostanete do Českých Budějovic, Hluboké nad Vltavou či Borovan.

Úplně poprvé se o Libíně dozvídáme ve 14. století. Bylo však doloženo, že lidé se zde usídlovali už asi o tři století dříve. Z úplně první zveřejněné listiny lze vyčíst, že část území odkoupili bratři z Rožmberka.

Později obec přešla pod správu kláštera se sídlem v Třeboni. Ten byl po nějaké době zrušen, takže Libín přešel do vlastnictví města. Posléze Libín opět připadl klášteru. Tento sled událostí se ještě několikrát opakoval.

Libín 2

Co se týče života obyčejných lidí, o tom mnoho nevíme. Je však možné předpokládat, že se zabývali především drobným zemědělstvím. Nemalou úlohu jistě sehrály i lesní práce, včetně prací na třeboňských rybnících. Místním se dostalo i vzdělání, jelikož v 19. století zde byla zbudována škola. V současné době je Libín vcelku hojně navštěvovanou destinací.

Tipy na výlet v Libíně a okolí

Libín je na historické památky velmi chudý. Jediná věc, která je tu k vidění je kaplička blízko Benátského rybníka. Tento fakt však rozhodně neznamená, že se tu budete nudit. Nepřeberné množství aktivit a zážitků Vám zprostředkují nedaleká města.

Po stránce historie a kultury Vám má mnoho co ukázat nedaleká Třeboň. K té dojedete během několika málo minut, takže cestu snesou i menší a méně trpělivé děti. Určitě se běžte podívat do zámku Třeboň. Krom Rožmberských pokojů je tu i Schwarzenberské křídlo a zámecké zázemí.

Přímo v historickém centru je několik městských bran. Mezi ty nejznámější patří Budějovická brána, Svinenská brána a Hradecká brána. Na ty všechny lze shlédnout z věže staré radnice.

Tím výčet zajímavostí rozhodně nekončí. Město je úzce spojeno s osobou Josefa Kajetána Tyla. To dokládá například po něm pojmenované divadlo, nebo Tylův domek. Máte-li chvilku času nazbyt, vyjděte z městského centra a běžte se podívat na Schwarzenberskou hrobku.

Malým princům a princeznám byste měli rozhodně dopřát i návštěvu zámku Hluboká nad Vltavou. Bavit se ale budou i na zámku Ohrada. Romantickým duším se zalíbí na tvrzi Cuknštejn. Určitě zvažte i návštěvu Českého Krumlova, který je zapsán na světovém seznamu UNESCO.

Přímo v obci není žádné veřejnosti přístupné sportoviště či hřiště. Jestli si ale přivezete kolo, určitě využijete hustou síť cyklostezek, které tudy prochází. Jestli Vám nevadí malá zajížďka, ve volné chvilce si udělejte cestu k vodní nádrži Lipno. Ta je nejen výborným místem pro venkovní koupání, ale také je tu možnost projít se po Stezce v korunách stromů. Nedaleko nádrže je i Aquaworld Lipno. Během letních měsíců se Vám otevřou i brány Aquaparku Jindřichův Hradec.

Libín 3

Jestli přijedete do Libína hlavně za zimními sporty, nejspíš Vás trochu zklameme. Zdejší krajina není pro lyžování příliš vhodná. Když popojedete o kousek dál, skvělé lyžování zažijete ve Ski areálu Lipno. Ten kromě lyžování nabízí i možnost bobování. V provozu je také trať na měřený slalom. Druhé lyžařské středisko je pak v Libíně. Ale ne v tom, ve kterém se rozhodnete bydlet, nýbrž v Libíně nedaleko Prachatic.

Nabídka dostupného ubytování v Libíně

Přímo v Libíně se lze ubytovat v cenově přijatelném penzionu. Také tu objevíte ubytování v soukromí. V některých úsecích okolo obce je i možnost najmout si chatu či chalupu. Pokud ale toužíte po ubytování v hotelu či apartmánu, poohlédněte se po nich v některém z okolních měst.

Libín je takřka krystalickou esencí všeho, co stojí na Třeboňsku vidět. Zároveň je tu dostatečný klid na to, abyste nebyli nikým rušeni. To z Libína činí ideální místo pro trávení letní i zimní dovolené.