Loading

Ubytování na Třeboňsku

(39 objektů)

Ubytování na statku

Domanín (okres Jindřichův Hradec), v obci / ve městě
Pokoje na statku s bazénem na Třeboňsku

Ubytování v domečku

Suchdol nad Lužnicí, v obci / ve městě, v centru města
Klidná dovolená a koupání na pískovnách

Penzion Pod Dubem

Domanín (okres Jindřichův Hradec), na okraji obce / města
Rodinný penzion - vhodný pro partie

Chalupa Nítovice

Kardašova Řečice, v obci / ve městě, u vody
Chalupa s bazénem v CHKO Třeboňsko

Apartmán Sofie Domanín

Domanín (okres Jindřichův Hradec), v obci / ve městě, v centru města
Apartmán s terasou na Třeboňsku

Ubytování v Kardašově Řečici

Kardašova Řečice, v obci / ve městě
Rekreační dům v klidné části města

Penzion a restaurace Zlatovláska

Pluhův Žďár, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Penzion v blízkosti zámku Červená Lhota

Apartmány Nová Hlína 48

Třeboň, na okraji obce / města, u vody
Nové 2 samostatné apartmány

Ubytování Naděje

Frahelž, v obci / ve městě, u vody
Moderní apartmány, blízko rybníků

Ubytování U Radostů

Lužnice, v obci / ve městě
na Třeboňsku, ideální pro páry
1 - 39 / 39

Třeboňsko

Třeboňsko 1

Kraj rybníků, historie a krásné přírody

Kraj rybníků, historie, krásné přírody a ideální místo pro rodinnou dovolenou - přesně takové je Třeboňsko. Město Třeboň leží v Jihočeském kraji, v okrese Jindřichův Hradec. Region Třeboňsko tedy zahrnuje samotné město Třeboň a jeho blízké okolí.

Prosperitu této oblasti započal rod Rožmberků již ve 14. století, který stojí za vznikem množství rybníků. Najdete ji zde na 460, a to dokonce i ten největší v republice - Rožmberk. Vybudován byl na konci 16. století a díky své úctyhodné rozloze 648 ha bývá také nazýván Jihočeským mořem. Na podzim se tu můžete účastnit známého výlovu.

Centrum Třeboňska - město Třeboň

Centrum této oblasti, lázeňské město Třeboň, bylo založeno zhruba v polovině 12. století. Na významu začalo nabývat na počátku 14. století, kdy se stalo majetkem rodu Rožmberků. Největší rozkvět zaznamenalo však až za vlády posledních Rožmberků, v 16. - 17. století.

Navštívit zde můžete zámek, krásné jádro města či klášter. Renesanční zámek Třeboň snadno rozpoznáte podle toho, že většinu jeho fasád zdobí sgrafita. V rámci prohlídkových okruhů si můžete prohlédnout 120 místností. Po Pražském hradu a Zámku Český Krumlov se tak jedná o třetí největší komplex v ČR. V prostorách zámku se také často konají různé kulturní akce.

Třeboňsko 2

K dalším památkám, které stojí za to v Třeboni navštívit, patří také augustiniánský klášter s děkanským kostelem Panny Marie Královny a sv. Jiljí. Klášter vznikl na konci 14. století a významná je zde křížová chodba, která se dochovala téměř neporušená. Ta je návštěvníkům přístupná spolu s kostelem. V něm můžete obdivovat slavné sochy a oltářní obrazy od Mistra Třeboňského.

Při procházkou městem Vás jistě zaujmou i zdejší brány. Jedná se o vstupní brány do města, které byly postaveny ve 14. - 16. století. Budějovickou bránu najdete u kostela, na západní straně, na východní straně se nachází Hradecká brána a jih města střeží Svinenská brána, zmiňovaná již ve 14. století.

Třeboň je známá zejména jako lázeňské město. Léčí se zde revmatická onemocnění, ale relaxovat tu můžete i ve veřejnosti přístupných wellness. Lázeňské domy také nabízejí kulturní program.

Hrady a zámky Třeboňska

Ve Stráži nad Nežárkou navštivte zámek, který jistou dobu vlastnila i slavná operní pěvkyně Ema Destinnová. I dnes je zámek v soukromém vlastnictví, ale je otevřen pro veřejnost. V rámci cyklu Zámek plný hudby můžete navštívit velice zajímavé koncerty.

Zhruba 40 km severně od Třeboně najdete zámek Červená Lhota, který znáte z pohádky Zlatovláska. Už jméno tohoto zámku naznačuje, že jej snadno poznáte podle červené barvy. Pohled na zámek si můžete užít i z lodiček, které si lze zapůjčit.

Na jihu Třeboňska se nachází hrad Nové Hrady. Založen byl již ve 13. století a v rámci prohlídkových tras se seznámíte s rodem Buquoyů, který hrad vlastnil. Zajímavá je i expozice buquoyského sklářství.

Třeboňsko 3

Za návštěvu určitě stojí také Schwarzenberská hrobka, která byla založena v roce 1874. Tato zajímavá stavba je obklopena anglickým parkem a dnes slouží také k pořádání koncertů.

Chráněná krajinná oblast Třeboňsko

Na území Třeboňska se nachází také cenná příroda, proto je chráněná a od roku 1979 je tato oblast vyhlášena jako CHKO Třeboňsko. Vedle rybníků jsou významná také rašeliniště.

Zajímavým dílem je Zlatá stoka - umělý vodní kanál z počátku 16. století. Je dlouhý 48 km a jeho funkcí je doplňovat vodu, když jí je v rybnících nedostatek a je tak ohrožen chov ryb. Naopak také vodu z rybníků při výlovech odvádí.

Třeboňsko je lepší navštívit spíše v letním období, protože zdejší krajina je rovinatá, a tudíž nezajímavá pro lyžaře.

Ubytování na Třeboňsku

Na Třeboňsku můžete využít pestrých nabídek ubytování, od kempů, přes apartmány, penziony až po hotely. Kromě Třeboně najdete nejvíce nabídek ubytování v Lužnici, Stráži nad Nežárkou či Veselí nad Lužnicí. Příjemnou volbou jsou i stylové venkovské chalupy v okolí.

Třeboňsko je ideální pro klidnou rodinnou dovolenou, kde můžete relaxovat a užívat si malebné krajiny Jižních Čech</