Loading

Ubytování v Pluhovu Žďáru

(1 objekt + 23 objektů v okolí 25 km)

Penzion a restaurace Zlatovláska

Pluhův Žďár, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Penzion v blízkosti zámku Červená Lhota

Ubytování v Kardašově Řečici

Kardašova Řečice (Pluhův Žďár 5,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Rekreační dům v klidné části města

Chalupa v Pleších

Pleše (Pluhův Žďár 6,0 km vzdušně), na okraji obce / města
Apartmán v chalupě v klidném prostředí

Chalupa Nítovice

Kardašova Řečice (Pluhův Žďár 7,9 km vzdušně), v obci / ve m...
Chalupa s bazénem v CHKO Třeboňsko

Chalupa Zlukov

Zlukov (Pluhův Žďár 11,4 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Moderní chaloupka s bazénem a krbem

Penzion U Šelongů a restaurace Gentleman

Jindřichův Hradec (Pluhův Žďár 11,7 km vzdušně), v obci / ve městě
Bazén se slanou vodou

Pension u Tomáše

Jindřichův Hradec (Pluhův Žďár 11,9 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Mezonetový apartmán v centru!

Kemp Fousek

Dráchov (Pluhův Žďár 12,5 km vzdušně), v rekreační oblasti,...
Kemp s pláží u rybníka, poblíž Třeboňska

Apartmány Pod Lesem

Rodvínov (Pluhův Žďár 13,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji...
Komfort a pohoda Pod Lesem

Ubytování Mahon

Val (okres Tábor) (Pluhův Žďár 13,4 km vzdušně), v obci / ve...
Krásné útulné chatky s velkou zahradou
1 - 24 / 24

Pluhův Žďár

Pluhův Žďár 1

Objevte Pluhův Žďár – malebný kout Jižních Čech

Jestliže si toužíte odpočinout od městského ruchu, nebo jen strávit svou dovolenou v klidném prostředí, Pluhův Žďár je to správné místo pro tuto příležitost. Obec leží asi 15 km od centra okresního města Jindřichův Hradec v Jihočeském kraji.

Rozkládá se na pomezí Třeboňska a Českomoravské vrchoviny, což samo o sobě dává tušit jeho atraktivitu z hlediska přírodních krás přímo předurčených hlavně k turistice.

První zmínky o obci se váží k roku 1267. Až do 15. století byla tvrz a s ní i celá obec majetkem pána Pluha ze Žďáru – odtud i jméno obce.

Na konci 16. století byla gotická tvrz přestavěna na renesanční zámek, ten o 200 let později upraven ve stylu baroka.

Začátkem tohoto století jeho majitel, kterým je rodina bývalého čs. presidenta Beneše, zde vykonala částečnou rekonstrukci. V současnosti je zámek Pluhův Žďár příležitostně zpřístupněn veřejnosti, pořádají se tu i různé krátkodobé výstavy.

V obci najdete ještě jednu významnou kulturní památku, pěkný renesanční kostel Narození Panny Marie z 18. století. Byl postaven na místě kaple, která v 16. století měla pověst poutního místa, voda v její studánce totiž údajně oplývala léčivými účinky.

Místní částí Pluhova Žďáru je i malebná vesnička Červená Lhota. Určitě se i Vám při tomto názvu vybaví v paměti překrásný zámek Červená Lhota, vystavěný na skále a obklopený Zámeckým rybníkem. Dostanete se k němu po kamenném mostě s dvěma oblouky.

Po prohlídce zámku se určitě rádi projdete po jeho okolí, možná Vás nohy zanesou přímo k zámecké kapli Nejsvětější trojice z 16. století. Okolo zámeckého rybníka vede vycházkový okruh, z kterého můžete zámek obdivovat ze všech stran. Případně si v půjčovně vezměte lodičku a kochejte se pohledem na něj z vodní hladiny.

Od zámku se po cyklostezce dostanete přes Pluhův Žďár do Jindřichova Hradce, kde Vás čeká množství pamětihodností ale i kulturního a sportovního vyžití. Opačným směrem, na západ od Pluhova Žďáru navštivte historické město Soběslav.

Pluhův Žďár 2

Pokud máte rádi muzea, zastavte se v Deštné, obci vzdálené asi 5 km od Pluhova Žďáru. Jsou tu hned dvě muzea - Provaznické muzeum Deštná a Letecké muzeum Deštná. V tom prvním je vystaveno okolo 250 exponátů z provaznictví. Letecké muzeum mapuje historii českého letectví, zaměřuje se hlavně na československou letku, bojující ve II. světové válce proti Němcům.

Kam na výlet z Pluhova Žďáru?

Díky své poloze je Pluhův Žďár turisticky velmi zajímavou oblastí, takže jistě nebudete mít problém při plánování svých výletů. Krajina je tu mírně zvlněná, s četnými vodními i lesními plochami, remízky a značenými turistickými trasami. Ať už patříte k méně či více zdatným turistům, určitě si vyberete. Bohatství lesů Vám umožní realizovat se i v oblasti houbaření.

Dobrým tipem může být pro Vás vycházka k zřícenině hradu Choustník, která se nachází asi 17 km od Pluhova Žďáru. Je unikátním příkladem tzv. dvojhradu, hrdě se tyčícího na výrazném skalnatém vrchu nad stejnojmennou obcí.

V letních měsících najdete osvěžení při koupání či vodních sportech a rybaření na některém z četných rybníků v blízkém okolí Pluhova Žďáru. Nejblíže to budete mít k rybníku Rytíř v místní části Jižná, Písař a Řečický velký rybník v Plasné. Jestliže máte raději aquaparky, musíte si zajet do Jindřichova Hradce.

Co se týče zimních sportů, v blízkém okolí naleznete podmínky spíš pro běžecké lyžování. Nejbližší skiareály jsou potom vzdáleny okolo 30 km – Skiareál Mrákotín ve stejnojmenné obci a Skiareál Křemešník u Pelhřimova.

Pluhův Žďár 3

 Možnosti ubytování v obci Pluhův Žďár a blízkém okolí

Vzhledem k tomu, že Pluhův Žďár je menší obec, jeho možnosti ubytování se orientují především na ubytování v pensionech, chalupách či v soukromí.

Jelikož je tato oblast Jižních Čech turisticky velmi zajímavá, a do Jindřichova Hradce či Soběslavi není daleko, můžete si zarezervovat své ubytování v některém ze zdejších hotelů a apartmánů. Najdete tu i stylové prostředí, gurmánské zážitky i výbornou kuchyni.

Levnější možnost potom poskytnou ubytovny, motely či autokempy.

Neváhejte proto a navštivte Pluhův Žďár. Kde jinde najdete ideální místo pro aktivní odpočinek nebo jen procházky překrásnou přírodou? Je libo piknik na břehu rybníku nebo oddat se houbaření v tichém náručí jihočeského lesa? Toto všechno Vám Pluhův Žďár nabízí.