Loading

Ubytování v Blažejově

(1 objekt + 27 objektů v okolí 25 km)

Chata Nikola

Blažejov, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Vyšší standard ubytování na chatě

Apartmány Pod Lesem

Rodvínov (Blažejov 4,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Komfort a pohoda Pod Lesem

Penzion a restaurace Gentleman

Jindřichův Hradec (Blažejov 6,7 km vzdušně), v obci / ve městě
Bazén se slanou vodou

Pension u Tomáše

Jindřichův Hradec (Blažejov 7,0 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Mezonetový apartmán v centru!

Chalupa Dajan

Strmilov (Blažejov 7,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u potoka
Domek s bazénem, zahradní hry

Chalupa Česká Olešná

Strmilov (Blažejov 7,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Útulná chalupa v blízkosti rybníku

Chalupa Studený pramen

Kunžak (Blažejov 9,4 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Ráj cyklistů v České Kanadě

Penzion Na Návsi Hůrky

Nová Bystřice (Blažejov 10,6 km vzdušně), v obci / ve městě,...
Nově zrekonstruovaný penzion se saunou!

Chalupa na mlejně

Nová Bystřice (Blažejov 12,5 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Příjemná chalupa v budově bývalého mlýna

Blaťácká chalupa

Nová Bystřice (Blažejov 12,6 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
v České Kanadě. Pěkná chata se saunou
1 - 28 / 28

Blažejov

Blažejov 1

Z Blažejova to máte jen na skok do České Kanady

Hledáte dovolenou stranou od městského ruchu a běžných povinností? Toužíte hlavně po odpočinku a načerpání nových sil do dalšího pracovního kolotoče? Máme pro Vás skutečně dobrý tip – Blažejov.

Tuto obec najdete v okrese Jindřichův HradecJihočeském kraji, 8 km na východ od okresního města. Krajské město České Budějovice leží 58 km a Stráž nad Nežárkou 19 km na jihozápad. Telč patřící do kraje Vysočina, se nachází 28 km na východ, Kamenice nad Lipou jen 21 km na sever.

Blažejov je střediskovou obcí a patří pod ní místní části Malý Ratmírov, Oldřiš, Mutyněves a Dvoreček, které byly kdysi samostatnými obcemi. Leží jakoby v objetí Javořické vrchoviny z jihovýchodu a Křemešnické vrchoviny ze severu. Charakter povrchu obce a jejího bezprostředního okolí je ovlivněn nedalekou turisticky vyhledávanou oblastí Česká Kanada.

Z historie a současnosti obce Blažejov

Obec Blažejov se skládá z pěti částí - Blažejov, Dvoreček, Malý Ratmírov, Mutyněves a Oldřiš. Historicky nejstarší je právě Blažejov, připomínaný poprvé v roce 1359. Je zřejmé, že osada tu existovala už předtím, protože zdejší kostel sv. Alžběty podle odborného průzkumu pochází z poloviny 13. století. V 2. polovině 19. století byl rozšiřován a přestavěn v pseudorománském slohu. Ostatní vesnice tvořící dnešní obec Blažejov jsou připomínány až mnohem později.

Místní část Malý Ratmírov nabízí široké možnosti rekreačních aktivit, především kolem Ratmírovského rybníka. V lesích se můžete zcela oddat houbaření a sběru lesních plodů, zejména borůvek. Ratmírovským rybníkem protéká Hamerský potok, který je hojně využíván k vodáctví. V Oldřiši najdete kostel, statek s chovem koní, několik rodinných domků, mlýn a dvě kaple. Kulturní památkou je venkovská usedlost, která je ukázkou lidové architektury typické pro tento region. Jižní okraj Oldřiše lemuje kopcovitá krajina s lesy.

Mutyněves je od Blažejova nejvzdálenější, asi 4 km. Na návsi najdete tradičně kapličku, všimnete si architektury starších budov a i zde zaznamenáte statek s chovem koní, kde si po domluvě můžete dohodnout i vyjížďku na koni s doprovodem zkušeného instruktora. Ani v Mutyněvsi nesmí chybět rybník – Mutyněveský rybník. Naopak nejblíže je to do Blažejova ze Dvorečka – asi 1 km. Domy jsou postaveny podél stoupající komunikace, teče zde Hamerský potok. Některá stavení již slouží chalupářským účelům, i tu najdete statek s chovem koní.

Za výlety do okolí Blažejova

I když prostředí obce a jejího bezprostředního okolí je příjemné a pokojné, nabízející bohaté možnosti rekreace, rybaření, vyjížděk na koni a sběr lesních plodů, určitě stojí za to, podívat se i za její hranice. Nebudete muset jít ani daleko – přibližně 9 km na severozápad – a ocitnete se na území zvaném Česká Kanada.

Blažejov 2

Je to jedna z neoblíbenějších turistických destinací v Čechách, rozprostírá se na východě Jihočeského kraje, na česko-moravsko-rakouském pomezí. Vymezuje jí území pomyslného trojúhelníku zhruba mezi městečky Nová Bystřice, Slavonice a Kunžak. Právě pro přírodní charakter krajiny, četné vodní plochy a rozsáhlá lesní pásma je tato oblast nazývána Českou Kanadou.

Pravděpodobně jeden z prvních výletů Vás zavede do okresního města Jindřichův Hradec. Co se týče památek, může se pochlubit monumentálním souborem budov hradu a zámku, který je národní kulturní památkou, městskou vyhlídkou Černá věž, domem gobelínů, několika kostely nebo Muzeum Jindřichohradecka s největším pohyblivým betlémem na světě.

Další krásný zámek najdete necelých 20 km na sever od Blažejova – hrad a zámek Žirovnice z poloviny 13. století. Kulturní památky ČR zapsáné na seznamu UNESCO jsou i zámek Telč (původně gotický hrad ze 14. století) a historické centrum města Telč.

Zajímavý, historicky velmi vzácný objekt a dobře dostupný z Blažejova, je hrad a zámek Stráž nad Nežárkou. Pro veřejnost byl zpřístupněn až v r. 2006. Je nerozlučně spjat s památkou na významnou operní pěvkyni, které je věnováno i Muzeum Emy Destinové. V oblasti zvané Česká Kanada, necelých 20 km na severovýchod od Blažejova, na kopci nad stejnojmennou osadou, se rozléhá zřícenina hradu Landštejn.

Nedaleko od Blažejova, pouhých 8 km na jihozápad, se nachází soukromý Zoopark Na Hrádečku. Na rozloze 10 ha máte možnost vidět několik druhů i exotických zvířat. Zajímavé jsou komentované prohlídky s krmením, takže výborný tip na výlet hlavně pro rodiny s dětmi.

Samotná obec, ale i blízké okolí Blažejova nabízí široké možnosti pro letní i zimní dovolenou, sporty i pro rybáře. Tomu se dá věnovat na Hrutkovských rybnících. Co se týče venkovního koupání během letní dovolené, využít můžete Ratmírovský rybník v Blažejově, rybníky Hejtman, Vajgar, Maráz, Chytrov a další. Jen v letní sezoně je v provozu Aquapark Jindřichův Hradec, mimo letní sezonu tu můžete využít krytý bazén. Jestliže k Vašim zálibám patří golf, nemusíte se ho vzdát ani během dovolené, zajeďte si za ním do Golfclubu Nová Bystřice.

Blažejov 3

Budete-li v Blažejově trávit zimní dovolenou a chcete-li ji prožít i aktivně, vyberte si některé z lyžařských středisek – daleko to nebudete mít do 20 km vzdálené Horní Radouně do lyžařského areálu Horní Radouň Čihadlo.

Kromě běžeckých tratí a sjezdovky tu najdete i snowboardcrossovou dráhu. Nedaleko Telče se nachází Ski areál Mrákotín, pro začínající lyžaře a rodiny s malými dětmi je vhodná lyžařský areál Hradiště u Nové Bystřice.

Nezapomeňte si zajistit ubytování v Blažejově

Blažejov je malá vesnička, sestávající z pěti místních částí. Většina území je poseta rekreačními zařízeními, především chatami a chalupami. Na kraji obce, v přírodě v těsné blízkosti lesa, se nachází kempy a chatové osady, využívané většinou během letní sezony. Celoročně jsou Vám k dispozici penziony a ubytování v soukromí.

Ostatní typy ubytovacích zařízení najdete v blízkém okolí, samozřejmě nejvíce v Jindřichově Hradci. Častokrát právě turisté, kteří neseženou ubytování v okresním městě, zvolí alternativu nabízenou Blažejovem – a nelitují. Přijeďte se na vlastní oči přesvědčit, že i ta Česká Kanada, samozřejmě včetně Blažejova, má své kouzlo. Neváhejte a zajistěte si tu ubytování ještě dnes!