Romantická chata se saunou, v lese

Romantická chata Landštejn stojí na samotě obklopena lesem, v blízkosti městečka Staré Město pod Landštejnem, v okrese Jindřichův Hradec. Nachází se přímo v oblasti České Kanady a zároveň nedaleko rakouské hranice.

Česká Kanada láká návštěvníky celoročně, v létě si zde přijdou na své turisté a cyklisté, v zimě zase běžkaři a lyžaři. Cyklisté ocení síť cyklostezek, pro turisty je atraktivní například vrch Vysoký kámen, nejvyšší vrch této oblasti. Nudit se tu nebudete ani v případě, že holdujete spíše tenisu (kurt asi 200 m), golfu, rybolovu nebo jízdě na koni. Přímo nad městem se tyčí zřícenina hradu, který dává městu jméno. Z dalších historických památek v okolí zmíníme zámky Dačice, Hluboká a Jinřichův Hradec či vodní zámek Červená Lhota. Historicky zajímavé je samozřejmě i město Telč, označované jako jedno z nejkrásnějších v ČR. Mezi oblíbené aktivity pro rodiny s dětmi patří jízda úzkokolejnou železnicí v Jindřichově Hradci a návštěva renesančního města Slavonice. Zábavu ve vodě si užijete na lokálním přírodním koupališti nebo v aquaparcích v Dačicích a Jindřichově Hradci. Na zábavu na sněhu Vás zvou sjezdovky Nová Bystřice a Mrákotín. Trochu relaxu si dopřejete v lázních v Třeboni.

Chata, v níž se může ubytovat až 11 hostů, je k dispozici k pronájmu během celého roku. Vhodná je pro rodiny s dětmi, menší skupiny turistů či cyklisty.

Chatu tvoří dva objekty, hlavní budova a vedlejší budova. V hlavní budově najdete v přízemí obývací místnost s krbem a gaučovým i jídelním sezením, k vybavení patří i televize (satelitní a internetový příjem), CD a DVD přehrávač i rádio. Kuchyň je kompletně vybavená pro přípravu vlastních jídel, naleznete zde keramickou varnou desku, elektrickou troubu s grilem, ledničku, mikrovlnnou troubu, kávovar, rychlovarnou konvici i myčku.

Ložnice jsou umístěny v patře, odpočinete si v dvoulůžkové s manželskou postelí nebo třílůžkové s manželskou postelí a samostatným lůžkem. Ve vystavěné špičce najdete plochu na spaní, která je vhodná pro dva dospělé nebo 3 až 4 děti. Samozřejmou součástí chaty je koupelna se sprchovým koutem, toaletou, pračkou a sušičkou. Ve vedlejší budově se nachází dvoulůžkový pokoj se dvěma samostatnými lůžky, ke kterému náleží vlastní koupelna se sprchovým koutem a toaletou a sauna (vedlejší budovu si můžete pronajmout za příplatek).

V celém objektu je zajištěn bezplatný WiFi přístup k internetu. Před chatou je připraveno posezení na terase, na přípravu letní večeře využijete gril nebo ohniště. Venku si také můžete zahrát stolní tenis. Ve vedlejší budově je prostor na odkládání kol a jiného sportovního vybavení. U chaty může parkovat až 6 aut.

V případě, že je tato chata obsazena nebo plánujete pobyt větší skupiny, k dispozici jsou Vám i další dva objekty v blízkosti (do 400 m), Lesní vila a Velkorysá chata Landštejn.