Loading

Ubytování ve Strmilově

(1 objekt + 25 objektů v okolí 25 km)

Chalupa Dajan

Strmilov, na okraji obce / města, u potoka
Domek s bazénem, zahradní hry

Chalupa u Kamenné koule

Jilem (okres Jindřichův Hradec) (Strmilov 5,3 km vzdušně), v obci / ve městě
Stylová historicky zařízená chalupa

Chata Nikola

Blažejov (Strmilov 5,8 km vzdušně), v rekreační oblasti, u l...
Vyšší standard ubytování na chatě

Chalupa Dobrá Voda

Popelín (Strmilov 6,0 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Relax uprostřed čarokrásné přírody

Penzion Klondike

Kunžak (Strmilov 7,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Penzión Klondike stojí v dedine Valtínov

Apartmány Pod Lesem

Rodvínov (Strmilov 10,6 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Komfort a pohoda Pod Lesem

Ubytování Česká Kanada

Český Rudolec (Strmilov 11,3 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortné apartmány v České Kanadě

Pohádková usedlost Lovětín u devíti andělů

Jarošov nad Nežárkou (Strmilov 12,1 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Vířivky, bazén, dobré jídlo a relax :)

Letohrádek sv. Vojtěch

Počátky (Strmilov 12,6 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Unikátní prvorepublikový hotýlek

Penzion Na Návsi Hůrky

Nová Bystřice (Strmilov 12,9 km vzdušně), v obci / ve městě,...
Nově zrekonstruovaný penzion se saunou!
1 - 26 / 26

Strmilov

Strmilov 1

Za romantikou do jižních Čech

Pokud jste milovníci romantiky a procházek nádhernou přírodou, pak byste zcela jistě měli navštívit obec Strmilov. Tu najdete v Jihočeském kraji v okrese Hradec Králové, co by kamenem dohodil od malebných rybníků, které jsou pro tuto oblast typické. V blízké vzdálenosti od obce jsou i vyhlášená města Telč nebo Jindřichův Hradec.

Strmilov s tajemnou minulostí

První impulz k založení Strmilova je i v dnešní době obestřen celou řadou tajemství. Podle dostupných pramenů se úplně první osídlení v dnešní obci vztahuje k začátku 13. století. V nejrůznějších spisech je Strmilov označován nejčastěji jako ves s vysokým obchodním potenciálem.

Zhruba o sto let později se ze Strmilova stalo menší město, které spadalo pod správu pánů z Hradce. Poté není o osudu městečka na nějakou dobu ani vidu, ani slechu. První zprávy začínají do světa proudit až během epidemie moru a během četných tažení, která probíhala v průběhu třicetileté války.

Tragický osud obce byl zvrácen v momentě, kdy se obec dostala do držení rodu Lichtenštejnů. V té době začal vzkvétat obchod i nejrůznější řemesla. Obec také získala mnoho důležitých práv. Mezi nimi bylo například právo vařit vlastní pivo či pravidelně pořádat trhy.

Strmilov 2

V novodobé historii se Strmilov proslavil především koncentrací bunkrů, které měly v období 2. světové války ochránit zem před expanzí zahraničních nepřátel. I přesto, že byla řada staveb zničena, jeden z bunkrů i přes veškerou snahu Němců odolal svému zničení. Jeho zbytky můžete ve Strmilově vidět ještě dnes.

Památky a atrakce ve Strmilově i okolí

Patrně Vás hned na první pohled zaujme, že je v obci hned několik církevních památek. Mezi nimi je kostel sv. Jiljí, který má kořeny již ve 14. století. V důsledku požáru v 19. století byl upraven do současné podoby. Jeho hlavní dominantou je původní socha sv. Terezie a socha sv. Bernarda.

V blízkosti kostela sv. Jiljí je také kostel sv. Ondřeje. Ten je zároveň považován za jednu z nejstarších církevních památek na tomto území. Jeho dominantou je bohatá fresková výzdoba. Je u něj i pamětní deska, která připomíná sestřelení amerických letců v průběhu 2. světové války. Mezi další sakrální památky patří i Husova Betlémská kaple, kostel sv. Václava a kaple Panny Marie.

Pokud se nebojíte a chcete zažít trochu vzrušení, určitě se běžte podívat do strmilovského podzemí. Podzemní sklepy a chodby sloužily nejčastěji ke skladování potravin. Nebylo by to ale správné podzemí, kdyby se o něm netradovala celá řada legend, podle kterých byly chodby hojně využívány lupiči. Pokud Vás tato atrakce zaujala, bude třeba zajít na obecní úřad, kde Vám mile rádi půjčí klíč.

Strmilov 3

Strmilov v létě i v zimě

Přímo v obci si během letních měsíců zahrajete minigolf nebo zakopete do míče na hřišti. Pokud ale dáváte spíše přednost koupání, zajeďte se podívat do Veselské pískovny, která je vzdálená zhruba půl hodiny jízdy autem. V zimních měsících navštivte Aquapark Jindřichův Hradec, který nabízí celou řadu vodních atrakcí a volnočasových aktivit.

Ačkoliv tato oblast není příliš vyhlášená pro provozování zimních sportů, jsou v okolí Strmilova menší lyžařské areály např. lyžařský vlek Mrákotín nebo Vlek Horní Radouň.

Ubytování ve Strmilově pro všechny

Pokud se rozhodnete svůj pobyt strávit právě v této části jižních Čech, určitě Vás potěší široká nabídka ubytování. Jestliže cestujete "nalehko", ubytovat se lze v některém z kempů. V obci ale najdete i velmi širokou nabídku ubytování v penzionech i v soukromí. Na své si přijdou i příznivci romantiky, kteří by rádi strávili dovolenou v Strmilově v některé z chat či chalup. V širším okolí se nachází i několik apartmánů nebo hotelů.

Strmilov je bezesporu krásné místo s bohatou historií. Zastavte se a sami uvidíte, že se sem budete rádi vracet.

Názory a doporučení

Jan Dukát (ubytovatel) 5.4.2020
máme zde minigolf,tenisové kurty,fotbalové hřiště,dětské hřiště,dětský park a krásné náměstí s kostelem a podzemní chodbou