Loading

Ubytování v Telči

(1 objekt + 12 objektů v okolí 25 km)

Privát Remeš

Telč, v obci / ve městě, u vody
Útulný privát se zahradou v centru!

Ubytování Q RANCH

Pavlov (okres Jihlava) (Telč 9,1 km vzdušně), na okraji obce...
Ranč v krásném čistém kraji Vysočina

Hospodářský dvůr Bohuslavice s.r.o.

Bohuslavice (okres Jihlava) (Telč 9,9 km vzdušně), v obci...
Pohodlné pokoje na statku s restaurací

Apartmány Duo Dačice

Dačice (Telč 11,2 km vzdušně), v obci / ve městě
Luxusní apartmány na jihu Čech

Ubytování na chalupě Dačice

Dačice - Borek (Telč 12,1 km vzdušně), na okraji obce / měst...
Luxusní ubytování s privátním wellness

Chalupa u Kamenné koule

Jilem (okres Jindřichův Hradec) (Telč 13,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Stylová historicky zařízená chalupa

Chalupy Kyprův mlýn

Knínice (okres Jihlava) (Telč 16,0 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Ideální pro pobyty rodin s dětmi

Ubytování Česká Kanada

Český Rudolec (Telč 17,0 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortné apartmány v České Kanadě

Penzion Klondike

Kunžak (Telč 17,0 km vzdušně), v obci / ve městě
Penzión Klondike stojí v dedine Valtínov

Letohrádek sv. Vojtěch

Počátky (Telč 17,2 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Unikátní prvorepublikový hotýlek
1 - 13 / 13

Telč

Patrně neexistuje nikdo, kdo by neznal město Telč. Telč se nachází v okrese Jihlava, v kraji Vysočina. Už řadu let město přitahuje zvýšený zájem turistů. A není se vůbec čemu divit. Jedná se totiž o jedno z nejkrásnějších měst Česka.

Telč 1

Na území Telče je soustava několika rybníků. Mezi nimi je Štěpnický rybník, Ulický rybník a Staroměstský rybník. Jsou to právě tyto vodní plochy, kvůli kterým se městu přezdívá České Benátky. Relativně nedaleko od Telče je i Jihlava a Třebíč.

Město na vodě

Ačkoliv o městě existuje pověst, která jeho vznik datuje do 11. století, reálná první zmínka o něm pochází až o tři století později. Kolem tohoto období vzniklo historické jádro Telče, spolu s hradem a rybníky. Ty měly sloužit jako vodní obranný prvek.

I přes velkou vodní plochu okolo města zde paradoxně docházelo k poměrně rozsáhlým požárům. Naštěstí se v průběhu 16. století situace uklidnila a Telč zaznamenala první větší rozkvět. Ve městě vznikla jezuitská kolej i několik kostelů. Později i kamenné kašny, sochy a mariánský sloup. S počátkem industrializace se ve městě otevřelo i několik továren. Díky neporušenému historickému jádru byla Telč zapsána na světový seznam UNESCO.

Co vidět v Telči

Nikomu asi nemusíme připomínat, že největší dominantou města je jeho historické jádro a zámek Telč. Ten byl vytvořen z původně gotického hradu. Jeho zdi jsou zdobené arkádami a vzácnou sgrafitovou kresbou. Nejunikátnější výzdobu však najdete uvnitř zámku. Tou jsou nezvyklé a bohatě zdobené kazetové stropy. Buďte si proto jistí, že návštěva zámku stojí opravdu za to.

Telč 2

Když už budete na náměstí, zastavte se a prohlédněte si některý z měšťanských domů. Ačkoliv prošly přestavbou, na některých jsou stále patrné původní gotické prvky. Také se tu setkáte se sgrafitovou omítkou a dekorativním průčelím.

Ve volném prostoru pak objevíte několik kamenných soch, kašnu a malou dobovou pumpu. Kdo se nebojí, ten může s dětmi zavítat do Městského podzemí. Zdejší interaktivní program Vás seznámí s městem z trochu jiného úhlu pohledu.

O historii města se podrobněji dozvíte i při návštěvě věže sv. Ducha. V jejím nejvyšším bodě je možné na město shlédnout dalekohledem. Nedaleko Telče je i několik atraktivních hradů a zřícenin. Jedním z nich je hrad Roštejn, ve kterém dnes sídlí Muzeum Vysočiny. Vás i děti bude bavit i návštěva zříceniny hradu Landštejn a Štamberk.

Dovolená v nejkrásnějším městě Vysočiny

V okolí města je několik rybníků, které Vám umožní perfektní letní koupání v otevřené přírodě. Roštejnský rybník je jen kousek za městem a svým návštěvníkům nabízí možnost koupání i místo pro provozování suchozemských sportů. Další variantu pro Vás představuje koupání v rybníku Smrk či v některý z nedalekých lomů. Za zhoršeného počasí se vydejte do Vodního Ráje Jihlava.

Telč 3

V zimě ke svému lyžování využijete vlek Mrákotín. Toto místo je vybavené i pro větší nápor lyžařů. Druhou variantu pro Vás představuje Ski areál Jalovec. V blízkosti Telče je i několik tras pro běžkaře.

Ubytování v Telči najde každý

Vzhledem k turistické vytíženosti města Vám Telč poskytne nepřeberné množství ubytovacích kapacit. Chcete si opravdu odpočinout? V tom případě zvolte ubytování v některém z městských hotelů. Máte rádi věci pod kontrolou? Dejte přednost ubytování v penzionu či plně vybaveném apartmánu.

Levnější ubytování Vám nabídne ubytování v soukromí. Pro nenáročné cestovatele je na území města k dispozici kemp či turistická ubytovna. Romantici jistě uvítají možnost ubytování v některé z chalup a chat.

Telč je právem označovaná za jedno z nejkrásnějších míst u nás. Přijeďte se o jejích krásách přesvědčit na vlastní oči.