Loading

Ubytování v Knínicích (okres Jihlava)

(1 objekt + 7 objektů v okolí 25 km)

Chalupy Kyprův mlýn

Knínice (okres Jihlava), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Ideální pro pobyty rodin s dětmi

Hospodářský dvůr Bohuslavice s.r.o.

Bohuslavice (okres Jihlava) (Knínice (okres Jihlava) 6,4 km...
Pohodlné pokoje na statku s restaurací

Ubytování na chalupě Dačice

Dačice - Borek (Knínice (okres Jihlava) 10,6 km vzdušně), na...
Luxusní ubytování s privátním wellness

Apartmány Duo Dačice

Dačice (Knínice (okres Jihlava) 12,2 km vzdušně), v obci / ve městě
Luxusní apartmány na jihu Čech

Privát Remeš

Telč (Knínice (okres Jihlava) 14,8 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Útulný privát se zahradou v centru!

Chalupa U kamenného stolu

Slavonice (Knínice (okres Jihlava) 16,9 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa...
Dovolená pro rodiny s dětmi,skupiny

Ubytování Q RANCH

Pavlov (okres Jihlava) (Knínice (okres Jihlava) 18,1 km vzdu...
Ranč v krásném čistém kraji Vysočina

Chata Lucka

Bítov (okres Nový Jičín) (Knínice (okres Jihlava) 19,2 km vzdušně), v rekreační obl...
Ubytování u písečné pláže s půjčovnou!
1 - 8 / 8

Knínice (okres Jihlava)

Knínice (okres Jihlava) 1

Knínice (okres Jihlava)

Obec Knínice najdete na mapě v okrese Jihlavakraji Vysočina. Knínice leží přibližně na půl cestě mezi Dačicemi a Moravskými Budějovicemi. Dačice leží 14 km na západ, Moravské Budějovice 20 km na jihovýchod, Telč 18 km na severozápad, Třebíč 28 km na severovýchod a okresní město Jihlava 40 km na jih od Knínic. Součástí obce je osada Bohusoudov. Knínicemi protéká řeka Prokopka, na níž leží rybník Husinec Prokopka a na jih Šmahlův rybník. Východní hranici obce tvoří řeka Želetavka.

Poprvé se Knínice, ještě pod názvem de Kneniz, písemně zmiňují v r. 1262. V současnosti je to malá obec, počet jejích obyvatel začátkem r. 2019 nedosahoval ani 200. Při procházce obcí se určitě zastavíte u její dominanty, kterou je kostel Povýšení Sv. Kříže. Je to barokní jednolodní stavba s čtyřbokou věží, chráněná jako kulturní památka ČR.

Vydejte se na výlety do okolí Knínic

Okolí Knínic, podobně jako většina území Vysočiny, nabízí bohaté možnosti outdoorových aktivit. Ať už je to pěší turistika, cykloturistika, různé letní i zimní sporty, rybaření, houbaření, nebo jen pouhé procházky malebnou krajinou. Ti, kteří sledují rádi svět z koňského hřbetu, mají k dispozici v blízkém okolí obce i vyjížďky na koních. Vydáte-li se z Knínic jižním směrem, po 10 km přijdete do města Jemnice, nedaleko Dačic. Na okraji jeho historického centra Vás přivítá zámek Jemnice s rozlehlou zahradou, parkem a rybníky.

Turisty vyhledávanými místy jsou častokrát rozhledny různých typů. Jednu takovou rozhlednu ze směsi železa, betonu a dřeva s půvabným jménem Mařenka, najdete severovýchodním směrem od Knínic u obce Štěměchy. Opačným směrem, nedaleko Telče, objevíte na stejnojmenném vrchu 34 metrů vysokou železnou rozhlednu Oslednice s točitým schodištěm. Nedaleko hradu Bítov stojí zajímavá zděná rozhledna Rumburak. Je součástí rekreačního areálu a po vyšlapání 146 schodů bude Vaše námaha odměněna malebným výhledem do údolí Vranovské přehrady – jako na dlani budete mít před sebou řeku Dyje, hrad Cornštejn a okolní krajinu.

Mezi nejstarší architektonické památky patří románské rotundy. I v okolí Knínic můžete takové zhlédnout. První se nachází jen 5 km na jihovýchod u ŠtěpkovaRotunda sv. Václava. Rotunda Sv. Máří Magdalény z 12. století stojí na kraji obce Šebkovice.

Knínice (okres Jihlava) 2

Velmi pěkným výletním místem pro Vás určitě bude město Telč, jehož historické centrum s cennými renesančními a barokními budovami je zapsáno na seznamu kulturních památek UNESCO. Jeho dominantu tvoří rozsáhlý renesanční zámecký komplex s nádhernou zahradou a parkem. Při návštěvě zámku Telč kromě honosných interiérů najdete i muzeum s etnografickými sbírkami a expozici o historii Telče.

Další podobnou destinací je město Třebíč, vzdálené od Knínic 28 km na severovýchod. Mezi nejvýznamnější turistická lákadla tohoto starobylého města patří výjimečně zachovalá židovská čtvrť, jediná tohoto typu kromě Izraele. Na městské věži u kostela sv. Martina jsou jedny z největších věžních hodin v ČR a historické náměstí je svou rozlohou 22 000 m2 jedním z největších v republice. Těchto nej má Třebíč víc, je jen na Vás, kolik jich ještě objevíte. Nezapomeňte při tom hledání navštívit i baziliku sv. Prokopa, zámek Třebíč, zajděte i do Muzea Vysočiny.

Neméně zajímavou a vzácnou národní kulturní památkou je hrad Bítov nedaleko Vranova nad Dyjí. Byl založen v 11. století na místě staroslovanského hradiště. V rámci komentované prohlídky uvidíte kromě jiného největší sbírku vycpaných psů na světě, jednu z nejcennějších zbrojnic v ČR, hladomornu s hradním vězením a další exponáty.

Celodenní výlet si můžete naplánovat i do Dačic, ležících 14 km na západ od Knínic. Dominantou města je zámek Dačice, který určitě neopomeňte navštívit. V rámci prohlídky projdete na 21 sálů a místností, které Vám přiblíží život jeho někdejších majitelů. V prvním patře se nachází Městské muzeum a galerie. Plni dojmů se poté můžete projít v nádherném zámeckém parku. Krásnou podívanou Vám připraví i prohlídka barokního kostela sv. Vavřince. Poněkud z jiného soudku jsou expozice soukromého Leteckého muzea Viléma Gӧtha, které ocení především zájemci o historii a současnost letectví.

Při putování po hradech a zámcích Vysočiny určitě stojí za zastavení i zámek Brtnice, zámek Třešť, zámek Jaroměřice nad Rokytnou, zámek Uherčice a jiné. Hlavně za pěkného počasí Vám ten pravý prožitek přinesou i výlety k romantickým hradním zříceninám. Těch je v okolí Knínic též požehnaně, např. zřícenina hradu Štamberk nebo velká hradní zřícenina Rokštejn v údolí říčky Brtnice.

V rámci vodní rekreace v letním období můžete využít koupání ve vodní nádrži Nová Říše či na Vranovské přehradě, na koupališti Moravské Budějovice či koupaliště v Dačicích, hodně zábavy si užijete i v aquaparku Camp Bítov. Za nepříznivého počasí či mimo letní sezónu je Vám k dispozici Sportovní areál Laguna Třebíč a Vodní ráj Jihlava, kde kromě samotného koupání najdete množství vodních atrakcí, ale i relaxační a wellness služby.

Knínice (okres Jihlava) 3

Navštívíte-li Knínice v zimě, v okolí obce najdete tichá zákoutí, kde se můžete věnovat lyžování na běžkách. Nechcete-li se ani tu vzdát sjezdovek, zajeďte si do Ski areálu Jalovec, do lyžařský vlek Mrákotín nebo Ski areálu Baby Třebíč. Tento, jak už ze samotného názvu vyplývá, je určen především pro rodiny s dětmi. Najdete tu pro ně široké zázemí – dětské tratě, vleky i lyžařskou školu.

A co ubytování v Knínicích?

Ke správné dovolené patří i dobré a pohodlné ubytování, které Vám zabezpečí odpočinek po více či méně namáhavém dni stráveném objevováním zajímavých míst v obci i okolí. V Knínicích Vám ho zajistí ubytování v penzionech, chalupách či privátech. V blízkém okolí potom najdete i jiné typy, jako například hotely, motely, apartmány, v blízkosti vodních nádržích kromě těchto i chatové osady a kempy.

Jestliže hledáte místo pro dovolenou, kde si chcete odpočinout a zároveň nezahálet i objevovat výtvory šikovných lidských rukou v minulosti či současnosti, ale i pozoruhodná díla matky přírody, vězte, že právě v Knínicích toto najdete.