Loading

Ubytování v Moravských Budějovicích

(0 objektů + 10 objektů v okolí 25 km)

Penzion v lihovaru

Jaroměřice nad Rokytnou (Moravské Budějovice 7,4 km vzdušně), v obci / ve městě, u...
Netradičně tradiční penzion u zámku

Chalupy Kyprův mlýn

Knínice (okres Jihlava) (Moravské Budějovice 14,0 km vzdušně), na samotě, u lesa...
Ideální pro pobyty rodin s dětmi

Chata U Rybáře

Bítov (okres Znojmo) (Moravské Budějovice 14,5 km vzdušně), v rekreační oblasti, v...
Komfortné ubytování u přehrady v Podyjí

Apartmány Sandra

Štítary (Moravské Budějovice 14,9 km vzdušně), v rekreační o...
Ubytovanie s bazénom, v blízkosti vody

Chata Vranovská přehrada

Štítary (Moravské Budějovice 15,3 km vzdušně), v rekreační oblasti, v lese
Chata v lese u Vranovské přehrady

Chata Na Louce

Lančov (Moravské Budějovice 16,1 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okra...
Větší chata 200 m od Lančovské zátoky

Ubytování Na samotě U Včelína

Lančov (Moravské Budějovice 16,1 km vzdušně), na samotě, u l...
Vhodné také na retreaty, oslavy, svatby!

Wellness srub na Vranovské přehradě

Starý Petřín (Moravské Budějovice 16,2 km vzdušně), mimo obce / města, v lese
U přehrady, se saunou a koupací kádí

BabyHotel Karolínka

Vranov nad Dyjí (Moravské Budějovice 17,5 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Vše pro děti, na co si jen vzpomenete

Apartmány U Zámku

Vranov nad Dyjí (Moravské Budějovice 17,7 km vzdušně), v rek...
Apartmány s bazénem s mořskou vodou
1 - 10 / 10

Moravské Budějovice

Moravské Budějovice 1

Moravské Budějovice – vstupní brána Podyjí

Navštivte  Moravské Budějovice v okrese Třebíčkraji Vysočina. Asi 20 km na sever leží okresní město Třebíč, 29 km na jihovýchod Znojmo a 10 km na severovýchod Jaroměřice nad Rokytnou.

Moravské Budějovice se rozprostírají v malebné mírně zvlněné krajině na okraji Českomoravské vrchoviny. Protéká jimi říčka Rokytná. Je důležitým hospodářským a kulturním centrem jihozápadní Moravy.

První zmínka o městečku pochází z roku 1231, pravděpodobně tehdy existoval i hrad a ke konci 13. století bylo datováno založení tržiště.

Historické centrum města, které je městskou památkovou zónou, tvoří náměstí, na kterém najdete barokně klasicistní Zámek Moravské Budějovice, který je chráněn jako kulturní památka ČR. Po jeho prohlídce se můžete zastavit v Kostele sv. Jiljí z první poloviny 13. století s kaplí sv. Michala, původně románskou rotundou, který se nachází v těsné blízkosti zámku. Zachovalo se tu i několik původních měšťanských domů, z nichž vyniká hlavně renesanční budova radnice.

K dalším památkám, které stojí za to, abyste se u nich na chvíli zastavili a věnovali jim svou pozornost, jsou masné krámy s ukázkami dávno zaniknutých řemesel, areál staré fary, částečně dochované městské opevnění a kaple sv. Jana Nepomuckého ze začátku 18. století.

Vydejte se za výlety do okolí Moravských Budějovic

Moravské Budějovice jsou místem rekreace i sportovního vyžití pro široké okolí, v létě můžete využít především místní koupaliště s tobogánem, tenisové kurty a hřiště, v zimě krytý stadion. Ke koupání je možné využít i nedaleký lesní rybník Hrachovec.

Moravské Budějovice 2

Malebné okolí města Vás přímo vyzývá k procházkám, či už pěším nebo na kolech. Další turistickou lahůdku můžete ochutnat na Ranči Appaloosa, v obci Lažínky nedaleko Moravských Budějovic, kde si budete připadat jako na Divokém Západě. Appaloosa je typ koní, které choval jistý indiánský kmen. Ranč je otevřený pro veřejnost, můžete si tu objednat vyjížďku na koních s doprovodem, v případě zájmu tu seženete i ubytování.

Asi 5 km od Moravských Budějovic, v obci Častohostice, si nenechte ujít prohlídku rotundy sv. Barbory z 13. století. Další kulturní památka na Vás čeká v barokním zámku Jaroměřice nad Rokytnou ve stejnojmenné obci. Příjemnou procházkou v zámeckém parku, který je částečně ve francouzském a částečně anglickém stylu, načerpejte energii k dalším výletům.

Zrovna ten další podnikněte např. k zámku Sádek, stojícímu na kopci nedaleko vsi Kojetice. K dalšímu hradu – Bítovu, to budete mít necelou půlhodinu cesty autem. Tato kulturní památka pochází z 11. století a je jedním z nejstarších a nejromantičtějších hradů v ČR. Obdivovat zde můžete především bohatou malbu interiérů, největší sbírku vycpaných psů na světě, kolekcí Aiolových harf na střeše jižního křídla.

Okolí Moravských Budějovic Vám nabízí bohaté možnosti letní i zimní rekreace. Kromě turistiky a cykloturistiky Vám poskytne dostatek příležitostí ke koupání. Zajeďte si proto do Vranova nad Dyjí, po prohlídce města se budete moct vykoupat ve Vranovské přehradě, kde najdete i dostatek sportovišť anebo si můžete jen tak zalenošit u vody.

Přibližně stejně daleko od Moravských Budějovic, okolo 15 km, to budete mít k vodní nádrži Jevišovice. Byla postavena na konci 19. století a je tak jednou z nejstarších kamenných přehrad v střední Evropě. Dnes se využívá především k rekreaci, provozování letních sportů a rybářství. Preferujete-li přírodní koupaliště, v okolí Moravských Budějovic je spousta rybníků vhodných k této letní aktivitě.

Trávíte-li v Moravských Budějovicích svou zimní dovolenou, určitě využijete příležitostí, které Vám nabízí Ski areál Baby Třebíč – Pod kostelíčkem. Jsou tu dobré možnosti nejen pro běžecké lyžování, tzn. značené a upravené běžecké tratě, spokojeni budete též, jestliže preferujete víc sjezdové lyžování.

Moravské Budějovice 3

Další sjezdovky, nejen pro lyžaře, ale i snowboardisty najdete v Ski areálu Jalovec. To, že trávíte dovolenou v zimě, neznamená, že musíte jen lyžovat. Dostanete-li chuť se vykoupat, můžete tak učinit v Aquaparku Laguna Třebíč, kromě běžného koupání zde najdete spoustu vodních atrakcí.

Kde se v Moravských Budějovicích ubytovat?

Nejenom výlety, památky a překrásná příroda. K dobré dovolené patří i dobré ubytování. Ať už je to hotel, penzion či ubytování v soukromí, záleží na Vás, čemu dáte přednost.

Skutečně levné a přitom pohodlné ubytování Vám poskytnou ubytovny.

Přijeďte teda do Moravských Budějovic a zažijte zde dovolenou podle svých představ. Nádherná příroda, příjemné prostředí a mnoho příležitostí k pasivnímu či aktivnímu odpočinku, toto Vám jistě Vaše představy bohatě naplní.