Loading

Ubytování v Lukově

(2 objekty + 18 objektů v okolí 25 km)

Penzion Sarton

Lukov (okres Znojmo), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Rodinný penzion v klidné části Znojemska

Penzion u Čabalů

Lukov (okres Znojmo), na okraji obce / města, u lesa / na ok...
Rodinný penzión v klidném prostředí

Penzion Dagmar

Vranov nad Dyjí (Lukov (okres Znojmo) 8,0 km vzdušně), v obc...
Blízko přehrady, skvělá cena, pro páry

BabyHotel Karolínka

Vranov nad Dyjí (Lukov (okres Znojmo) 8,0 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Vše pro děti, na co si jen vzpomenete

Hotel Pod Zámkem - Moravský Jadran

Vranov nad Dyjí (Lukov (okres Znojmo) 8,1 km vzdušně), v obc...
Výborná poloha u Vranovské přehrady

Apartmány U Zámku

Vranov nad Dyjí (Lukov (okres Znojmo) 8,3 km vzdušně), v rek...
Apartmány s bazénem s mořskou vodou

Penzion a Hospůdka Podyjí

Havraníky (Lukov (okres Znojmo) 8,7 km vzdušně), v rekreační...
Přátelské a klidné ubytování v Podyjí

Chata Vranovská přehrada

Štítary (Lukov (okres Znojmo) 8,8 km vzdušně), v rekreační oblasti, v lese
Chata v lese u Vranovské přehrady

Apartmány Sandra

Štítary (Lukov (okres Znojmo) 9,7 km vzdušně), v rekreační o...
Ubytovanie s bazénom, v blízkosti vody

Penzion U Mikuláše

Znojmo (Lukov (okres Znojmo) 10,0 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Penzion s panoramatickou terasou
1 - 20 / 20

Lukov

Lukov 1

Obec Lukov, okres Znojmo

Obce s názvem Lukov jsou v České republice čtyři, jeden dokonce najdeme i na Slovensku. Také v okrese Znojmo, mezi Znojmem a Vranovem nad Dyjí, leží malebná vesnička Lukov. Územně spadá do Jihomoravského kraje, vzdálená je asi 2 km na sever od státních hranic s Rakouskem, které tvoří řeka Dyje.

Prvními písemnými prameny zmiňujícími Lukov, je zakládající listina Louckého kláštera z roku 1190. Ta hovoří i o osadě Prilucea, což byl s největší pravděpodobností pozdější Lukov. V první polovině 14. století postoupil klášter ves moravskému markraběti Janu Jindřichovi, který necelé 3 km odsud, nad smyčkou řeky Dyje, vybudoval lovecký hrad Nový Hrádek. Dodnes má zachovaný autentický vzhled starobylého sídla. I nyní sem můžete nasměrovat své kroky při toulkách okolní přírodou a za poznáním českých dějin.

V polovině 16. století byla ves povýšena na městečko, čím získala řadu výhod. Vybudoval se tu pivovar, sladovna a vinné sklepy vranovského panství. Po další léta se většina obyvatel zabývala zemědělstvím.

Možné tipy na výlet – stačí si vybrat

Výhodná poloha na hranici Národního parku Podyjí předurčuje Lukov stát se ideálním místem, kde i Vy najdete bohaté možnosti kulturního či sportovního vyžití. Vydejte se proto například po stopách historie regionu. V rámci tohoto putování navštivte nedaleké hrady a zámky – např. národní kulturní památku zámek Vranov nad Dyjí z druhé poloviny 17. století /od 11. – 17. stol. to byl hrad/. Součástí zámku je barokní zámecká kaple Nejsvětější trojice.

Po prohlídce zámku Vám jistě padne vhod procházka zámeckým parkem s množstvím různých okrasných dřevin a malých staveb. Když budete pokračovat dále, asi 10 km od Vranova navštivte hrad Bítov z 11. století. Je to jeden z nejstarších a nejromantičtějších hradů v Čechách. Obdivovat tu můžete především novogotickou výmalbu interiérů, největší sbírku vycpaných psů na světě a jednu z nejcennějších zbrojnic v Čechách. Možná Vám přeběhne mráz po zádech při návštěvě hladomorny s hradním vězením a mučírnou.

Asi 15 km severozápadně od Lukova navštivte další významnou památku – Rotundu Nanebevzetí Panny Marie v obci Plaveč z 12. století. V její zvonici je umístěn jeden z nejstarších zvonů na Znojemsku.

Využijte také bohaté možnosti, které Vám nabízí okolní rozmanitá příroda národního parku. Můžete se tu oddávat pasivnímu či aktivnímu odpočinku, zejména potom turistice a to jak pěší, tak i na kolech. Vyzkoušejte to například po hlavní cykloturistické stezce Greenways Praha – Vídeň, která Vás provede celým Národním parkem Podyjí. Po cestě budete míjet plno turistických zajímavostí a naskytne se Vám překrásný výhled po okolí.

Lukov 2

Jelikož do Rakouska je to skutečně velmi blízko, klidně můžete v rámci cykloturistiky nebo i pěší procházky navštívit naše jižní sousedy. Na starobylý rakouský hrad Hardegg to máte zhruba 6 km, je to takřka na hranici.

Máte rádi víno? Nemusíte být přímo milovníky tohoto královského moku, jistě víte, že Jižní Morava je vinařským rájem. Možnost ochutnávky i koupi těch nejkvalitnějších světově uznávaných vín Vám poskytne úžasná vinice Šobes.

V létě u vody, v zimě na svahu a na běžkách

Po více či méně náročných procházkách a túrách jistě přijde vhod osvěžení v podobě koupání a vodních sportů na Vranovské přehradě, rozlohou desáté největší přehradě v Čechách. Je to rovněž jedna z nejteplejších českých přehrad. Právem se jí také přezdívá Český Jadran. Máte tu i možnost lodní vyjížďky až po hrad Bítov.

Opačným směrem než je Vranov a zhruba o 5 km blíž to budete mít na Znojemskou přehradu. Jelikož je tato ale významným zdrojem pitné vody, počítejte s tím, že kromě koupání jsou tu zakázány veškeré vodní sporty. Další místo ke koupání najdete například i v zatopeném Mašovickém lomu, který je přírodní památkou.

Wellness a jiné celoroční aktivity lze potom využít v oblíbených lázních Laa an der Thaya, jen cca 3 km za státní hranicí. Toto místo je i díky své dosažitelnosti oblíbeným výletním cílem návštěvníků Loukova a okolí.

V zimě Vás tu čekají především dobře značené běžkařské tratě. Lyžařský areál Jalovec je od Lukova vzdálen necelých 50 km. Zde se můžete realizovat při sjíždění svahů na lyžích či snowboardu.

Lukov 3

Ubytujte se v klidném a pohodlném prostředí

Jestliže chcete bydlet a za svými výlety vyrážet přímo ze samotného Lukova, máte k dispozici několik penzionů a ubytování v soukromí. Na nedaleké Vranovské přehradě též najdete kromě těchto i ubytování v hotelech, apartmánech, chatách a chalupách.

Nepotrpíte-li si na přílišném luxusu, zkuste si sehnat levné ubytování v chatkách či pod stanem v kempu. Pohodlnější ubytování s vybranou kuchyní místních specialit si můžete vybrat v hotelech a penzionech ve Znojmě či Vranově nad Dyjí.

Podyjí je krajem kouzelných přírodních scenérií, nekonečných úrodných polí a ovocných alejí. Je krajem architektonických skvostů, vzkvétajícího vinařství, moravské pohostinnosti a venkovské pohody. Odpočiňte si od ruchu měst a každodenního pracovního kolotoče. Navštivte tento nádherný kraj a zjistíte, že se sem budete rádi vracet, opravdu to stojí zato.

Názory a doporučení

Šárka Plačková (ubytovatel) 5.2.2020
Klidná lokalita v centru NP Podyjí. Ideální výchozí bod pro cyklo a pěší turistiku.
Jitka Olšánová (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 27.8.2019
pěkně upravená, obchod, stravovací zařízení, dostupnost turistických tras a zajímavé cíle v okolí. Příjemní a ochotní lidé jak v obci tak i paní průvodkyně na Novém Hrádku.