Loading

Ubytování ve Výrovicích

(1 objekt + 10 objektů v okolí 25 km)

Mobilheim Kemp u přehrady

Výrovice, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Pohoda, ticho, romantika, u vody...

Penzion Vinařství Lintner

Tvořihráz (Výrovice 1,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Rodinný penzion s vinným sklípkem

Ubytování U bílé kočky

Znojmo (Výrovice 8,1 km vzdušně), na okraji obce / města, v chatové osadě
Ideální chatka na rekreaci s bazénem

Rezidence Černý medvěd

Znojmo (Výrovice 9,7 km vzdušně), v obci / ve městě
Moderní ubytování v historickém centru

Penzion Šťastný medvěd

Znojmo (Výrovice 9,7 km vzdušně), v obci / ve městě
Relax a komfort v centru Znojma

Penzion U Mikuláše

Znojmo (Výrovice 9,8 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Penzion s panoramatickou terasou

Penzion Vinařství Viktorín

Tasovice (okres Znojmo) (Výrovice 10,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u řeky
Moderní ubytování, výborné vínko

Penzion Alma

Znojmo (Výrovice 14,0 km vzdušně), na okraji obce / města
Rodinná atmosféra, klid, sauna, ovečky

Penzion a Hospůdka Podyjí

Havraníky (Výrovice 15,3 km vzdušně), v rekreační oblasti, u...
Přátelské a klidné ubytování v Podyjí

Penzion Sarton

Lukov (okres Znojmo) (Výrovice 16,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / n...
Rodinný penzion v klidné části Znojemska
1 - 11 / 11

Výrovice

Výrovice 1

Obec Výrovice leží v okresu Znojmo, v Jihomoravském kraji. Z jedné strany ji obklopují četná pole a louky, z té druhé pak hluboký les. Za ním se neschovává nic jiného než vodní nádrž Výrovice, která je vhodná i k rekreačním účelům. Nejbližším větším městem v okolí je Znojmo.

Dovolená ve Výrovicích je tedy vhodná jak pro ty, kteří chtějí strávit poklidné chvíle u vody, tak pro ty, kteří rádi vyrazí za památkami.

Výrovice – místo s tisíciletou historií

První zmínka o obci Výrovice pochází ze 13. století. Od svého založení do 18. století obec spravoval klášter klarisek v nedalekém Znojmě. Tato oblast však byla osídlena ještě mnohem dříve. Podle archeologických nálezů zde lidé žili již v době kamenné. Mezi nálezy byly jak předměty denní potřeby, tak náboženské dary.

Nejpohnutější osudy však přineslo období 2. světové války. Okolní vesnice byly obsazeny německy hovořícím obyvatelstvem. Z toho důvodu ti, kteří tato místa považovali za domov migrovali do vnitrozemí. Někteří z nich se usadili právě ve Výrovicích. Během bojů ke konci války se v obci zřítilo americké letadlo. Nikdo z posádky bohužel tuto nehodu nepřežil. Z toho důvodu je ve Výrovicích postaven památník, který tuto událost připomíná.

Výrovice 2

V současné době jsou Výrovice vyhledávanou turistickou destinací. Především proto, že oproti jiným místům na jihu Moravy vládne na zdejší přehradě relativní klid.

Kam se vypravit?

Co se týče památek, které lze najít přímo ve Výrovicích, jejich četnost je poměrně malá. Nejzajímavější je kaplička Panny Marie Lurdské, jejíž historie je velmi nejasná. Dalšími památkami v obci jsou Boží muka a kříž na návsi, který je zároveň pomníkem obětí 1. světové války.

Ke konci 2. světové války byl v jeho blízkosti pohřben prchající německý voják. Tento čin dokazuje, že obyvatelům obce nebyl život tohoto muže lhostejný, i přesto, že patřil ke straně nepřátel.

Pokud pojedete do nedalekého Znojma, pak vězte, že je Vám k dispozici řada zajímavých památek. Nejznámější z nich je rotunda sv. Kateřiny. V jejím interiéru se dochovaly některé z původních fresek. Dalšími místy, která byste měli navštívit jsou Dům umění, Znojemský hrad a klášter klarisek. V něm sídlí pobočka Jihomoravského muzea ve Znojmě, které v jeho areálu pořádá řadu atraktivních výstav.

Výrovice 3

Zhruba půl hodiny cesty od Výrovic je také hrad Bítov, který se tyčí nad Vranovskou přehradou. Podobně daleko je i zřícenina hradu Templštejn a zámek v nedaleké Miroslavi. Můžete si tedy vybrat takový historický objekt, po kterém Vaše srdce touží.

Sportovní možnosti ve Výrovicích

Nejlepší podmínky pro letní rekreaci jsou na březích vodní nádrže Výrovice. V její blízkosti je kemp, který zajišťuje i další kulturní vyžití. K odpočinku je jako stvořená ne příliš frekventovaná pláž. Při nepřízni počasí se jeďte vykoupat do Aqualandu Moravia v Pasohlávkách.

Během zimních měsíců si v této oblasti lyžování příliš neužijete. Nejen z důvodu mírných zim, ale i kvůli absenci vyvýšeného terénu. Proto Vám doporučujeme návštěvu Ski parku Filipov či Ski areálu Osvětimany ve Zlínském kraji.

Cenově dostupné ubytování ve Výrovicích

Jestli-že se rozhodnete, že jsou pro Vás Výrovice to pravé, vybrat si lze ze široké škály ubytovacích kapacit. Ty největší nabízí kemp u přehrady. Najdete tu ale i možnost cenově dostupného ubytování v penzionu, apartmánu či v soukromí. Ničím nerušenou romantiku si taktéž užijete v některé z chat nebo chalup.

Výrovice jsou skvělým místem pro všechny, kteří chtějí strávit kvalitní dovolenou v neokoukané jihomoravské přírodě.