Loading

Ubytování v Moravském Krumlově

(0 objektů + 8 objektů v okolí 25 km)

Casa de Kubant

Olbramovice (okres Znojmo) (Moravský Krumlov 8,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Ubytování s vinným sklípkem

Hotel Vinum Coeli

Dolní Kounice (Moravský Krumlov 11,4 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Komfortní pokoje za přijatelné ceny

Chata Kramolín

Kramolín (okres Třebíč) (Moravský Krumlov 16,5 km vzdušně),...
Útulná chata, 250m od Dalešické přehrady

Chata Anička

Kramolín (okres Třebíč) (Moravský Krumlov 16,7 km vzdušně), v rekreační oblasti, u...
Prostorná chata v blízkosti vody

Chata Rodinka

Kramolín (okres Třebíč) (Moravský Krumlov 16,7 km vzdušně), v rekreační oblasti, u...
Chata v krásném prostředí u přehrady

Chata Roubenka

Kramolín (okres Třebíč) (Moravský Krumlov 16,7 km vzdušně),...
Útulná roubenka u lesa v blízkosti vody

Penzion Vinařství Lintner

Tvořihráz (Moravský Krumlov 19,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Rodinný penzion s vinným sklípkem

GRID Hotel

Brno - Žebětín (Moravský Krumlov 19,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Stylové ubytování na Masarykově okruhu!
1 - 8 / 8

Moravský Krumlov

Moravský Krumlov 1

Za esencí jižní Moravy

Dovolená v Jihomoravském kraji se řadí k zážitkům, na které budete celý život vzpomínat. Proto neváhejte a přijeďte objevovat jeho krásy ještě dnes. Říkáte, že si nejste jistí, které místo byste si měli vybrat? V tom případě si nechte poradit a zajeďte si do Moravského Krumlova, který je součástí okresu Znojmo.

Moravským Krumlovem protéká řeka Rokytná, která se, podobně jako v případě Českého Krumlova, romanticky vine okolo jeho historického jádra. Krajina u města je úrodná. Velký podíl v ní však mají i lesní porosty, které přecházejí v Národní přírodní rezervaci Krumlovsko-rokytenské slepence. Kdo ví? Možná budete mít štěstí a během své procházky narazíte na koniklec, kudlanku nábožnou nebo na vzácnou sovu pálenou. Nedaleko je i vodopád, který je skvělým cílem delších procházek. Jen kousek za Moravským Krumlovem jsou pak Ivančice, Oslavany, Dukovany a Dolní Kounice.

První informace o Moravském Krumlově pocházejí ze 13. století. Už v tu dobu tu stál hrad, který byl důležitým sídlem místních šlechticů. Nedlouho poté byl ve městě založen klášter, ke kterému náležela i nemocnice pro bohaté i chudé. Díky strategickému myšlení byl Moravský Krumlov ušetřen neblahých událostí v době, kdy krajem táhli husité. Než aby s nimi obyvatelé Krumlova bojovali a riskovali tak škody na majetku a životech, raději se sami nabídli, že jim poskytnou útočiště pro jejich vpády do blízkého okolí.

V 16. století došlo k přestavbě hradu na zámek a Moravský Krumlov získal i několik práv. Už v té době se tu pěstovala réva a provozovalo zemědělství a řemeslo. I přes všeobecný rozkvět však Krumlov trpěl na časté požáry a povodně. Temnou kapitolou historie byla i Třicetiletá válka, před kterou se už město uchránit nepodařilo. Na druhou stranu, zámek během jeho existence navštívila spousta významných osobností. Mezi nimi byl například sám císař Napoleon.

S Moravským Krumlovem se pojí i expozice Muchovy Slovanské epopeje. Ta byla i přes značné protesty převezena do Prahy a o jejím dalším osudu se stále ještě jedná. Moravský Krumlov je i přesto oblíbeným cílem lokálních turistů.

Co tu můžete vidět?

Moravský Krumlov 2

Nejdůležitější památkou je nepochybně zámek Moravský Krumlov. Ten v sobě po několika desetiletí ukrýval Slovanskou epopej, kterou každoročně shlédlo několik tisíc turistů. Dnes jsou v zámku výstavní prostory. Za Vaši pozornost nepochybně stojí i zámecký park.

Další dominantou Moravského Krumlova je kostel Všech svatých, který má kořeny už ve 13. století. V případě, že u církevních památek ještě chvíli zůstaneme, neprohloupíte, když si prohlédnete kostel sv. Bartoloměje, nebo poutní kapli sv. Floriána, která je kousek za městem.

Je tu i kostel sv. Vavřince, kostel sv. Leopolda nebo zbytky městských hradeb. V Moravském Krumlově žila i vcelku početná komunita židů. Z toho důvodu je tu i dobře zachovaný židovský hřbitov.

Jestli plánujete Moravský Krumlov navštívit spolu s dětmi, měli byste se zaměřit na objevování hradů a zámků. A že je jich tu dost. Co by kamenem dohodil je zřícenina hradu Templštejn.

Velmi dobře dostupný je i zámek v Dolních Kounicích. Při jejich návštěvě ale nijak nespěchejte. Určitě by Vám neměla ujít zřícenina kláštera Rosa Coeli, o které se traduje, že v ní načerpáte pozitivní energii.

Nezapomenutelná pro Vás bude i prohlídka zámku Vranov nad Dyjí. Zámek mají také nedaleké Dukovany. Kdo preferuje trochu akčnější způsoby zábavy, toho vyšleme do zábavního parku Permonium, jehož sídlem jsou Oslavany.

Sportovní možnosti Moravského Krumlova

V Moravském Krumlově je Vám k dispozici několik tělocvičen a multifunkčních hal. Nechybí tu ale ani fitness studio, atletické a fotbalové hřiště a také prostor pro disc golf.

Pokud ale fandíte klasickým sportům, určitě oceníte veřejnosti přístupné tenisové kurty. Během léta se s dětmi a přáteli vyřádíte v areálu letního koupaliště. Velkou škálu možností nabízí i vodní nádrž Nové Mlýny, která je vhodná k rybaření a k plavbě na lodi. Při nepřízni počasí se pak lze kdykoliv uchýlit do Aqualandu Moravia.

Moravský Krumlov 3

Když se podíváme na možnosti zimních sportů, ty jsou v Moravském Krumlově nevalné. Nejbližší sjezdovka je ve skoro hodinu vzdálených Němčičkách. Možná se proto vyplatí přemýšlet o tom, zda raději nenavštívíte kraj Vysočina, kde na Vás čeká Ski areál Fajtův kopec.

Ubytování ve městě

Co se týče ubytovacích kapacit, v Moravském Krumlově funguje několik komfortně zařízených hotelů. Za hranicí města si lze pronajmout i chatu, nebo chalupu.

Jestli však hledáte ubytování v cenově dostupném penzionu, apartmánu nebo byste se rádi poohlédli po nabídce ubytování v soukromí, doporučíme Vám zaměřit svou pozornost na jiné cíle v okolí.

Moravský Krumlov měl v minulosti na mále. Dnes však dělá všechno pro to, aby se v něm turistům maximálně líbilo. Zároveň si tu vychutnáte všechny možnosti, které Vám jih Moravy nabízí.