Loading

Ubytování v Olbramovicích (okres Znojmo)

(0 objektů + 9 objektů v okolí 25 km)

Hotel Vinum Coeli

Dolní Kounice (Olbramovice (okres Znojmo) 10,5 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Komfortní pokoje za přijatelné ceny

Ubytování Paso

Pasohlávky (Olbramovice (okres Znojmo) 13,4 km vzdušně), v o...
Krásné moderní ubytování u vody

Apartmány Gorčák

Ivaň (okres Brno-venkov) (Olbramovice (okres Znojmo) 14,0 km vzdušně), v obci / ve...
Komfortné apartmány na Jižní Moravě

Apartmán Matyáš

Drnholec (Olbramovice (okres Znojmo) 15,2 km vzdušně), na okraji obce / města
Vhodný i pro menší školení a degustace

Kemp u Jezera

Pasohlávky (Olbramovice (okres Znojmo) 15,3 km vzdušně), v r...
Pohodlné a vybavené nové mobilní domky

Rezidence Brod nad Dyjí

Brod nad Dyjí (Olbramovice (okres Znojmo) 15,6 km vzdušně),...
Chalupa s velkou zahradou a bazénem

Penzion Schwarzava

Uherčice (okres Břeclav) (Olbramovice (okres Znojmo) 19,0 km...
Penzion s degustačním vinným sklípkem

Penzion Hazdrovi

Strachotín (Olbramovice (okres Znojmo) 19,7 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
Nový penzion,vstřícný přístup,na Pálavě

Penzion pod Vinohrady

Popice (Olbramovice (okres Znojmo) 19,8 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru mě...
Při týdením pobytu dugustace vína ZDARMA
1 - 9 / 9

Olbramovice (okres Znojmo)

Olbramovice (okres Znojmo) 1

Na Znojemsko s plnou parádou

Většina turistů, kteří přijedou objevovat krásy Jihomoravského kraje zamíří do okresu Znojmo. Jeho blízkost státní hranici s Rakouskem, ale i velké množství památek z něj dělají jedno z nejoblíbenějších míst u nás. Abyste si mohli tento kousek jižní Moravy maximálně užít, pro začátek svého putování si zvolte městys Olbramovice.

Olbramovice jsou hlavně zemědělská obec. V celkem rovinatém terénu se ale začínají pomalu objevovat i lesy, které se pozvolna mění v Krumlovsko-rokytenské slepence. Za Vaši pozornost stojí i Miroslavské kopce, které jsou chráněné kvůli výskytu několika vzácných druhů rostlin.

Z Olbramovic budete mít i velmi pěkný výhled na Chráněnou krajinnou oblast Pálava. Ta je tak výraznou přírodní dominantou, že ji uvidíte takřka odevšad. V případě, že byste ji chtěli poznat trochu blíž, doporučíme Vám pěší túru na Růžový vrch a Kočičí kámen. Trochu náročnější, zato neméně krásná je i trasa Děvína-Kotle-Soutěsky, ze které si prohlédnete takřka celý kraj. Po dlouhé cestě si můžete odpočinout na březích Novomlýnské nádrže. Dobrá dopravní infrastruktura Vám pak umožní rychlý přesun do Moravského Krumlova, Miroslavi a do Pohořelic.

Olbramovice  odkaz prastarých kultur

Území okolo Pálavy bylo osídleno už před několika tisíci lety. Ani Olbramovice nebyly v tomto ohledu žádnou výjimkou. Podle archeologických nálezů lze soudit, že první společenstva se tu zdržovala už šest tisíc let před začátkem našeho letopočtu. Novodobé Olbramovice byly nicméně založené až ve 13. století.

Protože měly vlastní tvrz a žilo zde poměrně hodně lidí, získaly status městečka. Díky tomu se v nich mohly pořádat i trhy. To naznačuje, že se v nich kromě zemědělství uchytila i nejrůznější řemesla a obchod. Za zmínku ale rozhodně stojí i vinařství, které tu má dlouholetou tradici. V tomto duchu Olbramovice pokračují dodnes.

Olbramovice (okres Znojmo) 2

Zajímavé tipy na výlet v Olbramovicích

Olbramovice jsou historicky velmi bohaté. Jejich rozpoznávacím prvkem je gotický kostel sv. Jakuba staršího. Hodně cenná je i budova radnice a fara. Na území obce je i několik menších sakrálních památek. Mezi ně se řadí boží muka, socha Panny Marie s dítětem, socha sv. Jana Nepomuckého, kalvárie a také obnovený kamenný kříž.

Dále si můžete udělat zastávku v zámku Moravský Krumlov, který je dlouhodobě spojován s velkoformátovými plátny Slovanské epopeje. Jestli Vám jde o kratší rodinný nebo partnerský výlet, zvolte si město Ivančice. V nich se ukrývá pamětní deska českého herce Vladimíra Menšíka, který byl jejich nejslavnějším rodákem. Nesmíme ale opomenout ani rodný dům Huga Weisgalla a pozůstatek staré vodárny.

Příjemné zastavení představuje i rozhledna Alfonse Muchy a Stromokruh Evropy, jehož dřeviny představují jednotlivé státy Evropské unie. Dále pokračujte do Dolních Kounic, které skrývají hrad se zámkem, křížovou cestu a monumentální ruiny Kláštera Rosa coeli. Neopomenutelná je pro Vás i návštěva Lednicko-valtického areálu, hradu Cornštejn, hradu Bítov a zámku Vranov nad Dyjí.

Sportovní vyžití v obci i okolí

V Olbramovicích je fotbalové hřiště a nechybí tu ani tenisový kurt. Zajímavostí je, že je tady i menší venkovní bazén, který je otevřený během hlavní letní sezóny. V Miroslavi je fotbalový pažit a multifunkční hřiště. Nejvíce sportovního vyžití ale nabízejí Nové Mlýny. Ty jsou vhodné jak k plavání, tak k rybaření a k projížďkám na lodi. Také tu můžete jezdit na kole, běhat nebo provozovat pěší turistiku. Kempy mají i vlastní trampolíny, paintball a školy vodních sportů. V případě, že se udělá chladněji se pouze přesunete do moderně vybaveného Aqualandu Moravia.

Perfektní zimní lyžovačku si ale budete muset v Olbramovicích tak trochu odpustit. Je to proto, že kvůli celoročně teplému počasí a rozlehlým nížinám je jižní část Jihomoravského kraje pod sněhem jen velmi výjimečně.

Olbramovice (okres Znojmo) 3

Naštěstí se zakrátko přesunete do Zlínského kraje, na jehož hranici jsou lyžařská střediska Osvětimany, Stupava a Mendl Ski. V pohraničí s Rakouskem je nicméně hustá síť udržovaných běžkařských stop.

Kam složit hlavu v Olbramovicích?

Před svým příjezdem do Olbramovic si zarezervujte cenově dostupný privát nebo apartmán. Pro romantický pobyt se hodí některá z chalup nebo plně vybavených chat. Vzhledem k rozšířené vinařské turistice si tu pronajmete i pokoj v příjemně zařízeném penzionu. Pod Pálavou jsou pak v provozu kvalitní kempy, které Vám nabídnou jak místo pro stany, tak karavanové stání.

Olbramovice jsou pomyslná vstupní brána do regionu Znojemska. Zároveň to z nich budete mít blízko do dalších zajímavých destinací v širším okolí. S touto volbou tedy zaručeně nešlápnete vedle.