Loading

Ubytování v Pohořelicích (okres Brno-venkov)

(0 objektů + 37 objektů v okolí 25 km)

Apartmány Gorčák

Ivaň (okres Brno-venkov) (Pohořelice (okres Brno-venkov) 6,7 km vzdušně), v obci...
Komfortné apartmány na Jižní Moravě

Ubytování Paso

Pasohlávky (Pohořelice (okres Brno-venkov) 8,6 km vzdušně),...
Krásné moderní ubytování u vody

Kemp u Jezera

Pasohlávky (Pohořelice (okres Brno-venkov) 9,9 km vzdušně),...
Pohodlné, vybavené mobilní domky a chaty

Penzion Schwarzava

Uherčice (okres Břeclav) (Pohořelice (okres Brno-venkov) 10,...
Penzion s degustačním vinným sklípkem

Hotel Vinum Coeli

Dolní Kounice (Pohořelice (okres Brno-venkov) 10,8 km vzdušně), v obci / ve městě,...
Komfortní pokoje za přijatelné ceny

Penzion pod Vinohrady

Popice (Pohořelice (okres Brno-venkov) 11,5 km vzdušně), na okraji obce / města
Při týdením pobytu dugustace vína ZDARMA

Rezidence Brod nad Dyjí

Brod nad Dyjí (Pohořelice (okres Brno-venkov) 11,8 km vzdušn...
Chalupa s velkou zahradou a bazénem

Penzion Hazdrovi

Strachotín (Pohořelice (okres Brno-venkov) 12,0 km vzdušně), v rekreační oblasti, u...
Nový penzion,vstřícný přístup,na Pálavě

Moravský statek Strachotín

Strachotín (Pohořelice (okres Brno-venkov) 12,6 km vzdušně),...
Ubytování na statku v blízkosti přehrady

Penzion Vinářství Hanuš

Blučina (Pohořelice (okres Brno-venkov) 12,8 km vzdušně), mimo obce / města
Penzion s vinařskou tradicí a kvalitou
1 - 37 / 37

Pohořelice (okres Brno-venkov)

Pohořelice (okres Brno-venkov) 1

Pohořelice je město v okrese Brno-venkovJihomoravském kraji. Leží v údolí řeky Jihlavy nedaleko Pohořelických rybníků v rovinatém terénu s velmi úrodnou zemí. Ve vzdálenosti 28 km na sever se nachází krajské město Brno, 24 km na jih Mikulov, 21 km na jihovýchod Hustopeče.

Pohořelice patří mezi velmi stará sídla, první písemná zmínka o nich pochází z r. 1222. Osada tu však nepochybně existovala už dříve. Postupně se tu vzmáhalo zemědělství, byly i rušným obchodním centrem. V současnosti díky dobrému dopravnímu spojení, kdy město leží na rychlostní komunikaci Brno – Vídeň a je tu dobré spojení s jinými okolními městy, se staly přitažlivým místem k bydlení.

Úrodnost zdejší půdy předurčuje zemědělský ráz oblasti, tradici zde má chov sladkovodních ryb. Ve městě je i průmyslová zóna. Oblíbenými kulturními akcemi spojenými s Pohořelicemi jsou Slavnosti města Pohořelic, konající se každoročně v polovině června a v závěru října tradiční výlov rybníka Vrkoče.

Památky Pohořelic

Jádro města má neobvyklý půdorys téměř srdcovitého tvaru, v jeho cípech jsou tři náměstí. Funkci hlavního centra plnilo Horní náměstí s farním kostelem sv. Jakuba Staršího, který je architektonickou dominantou města. Je vybudován v raně gotickém slohu z konce 13. století, v interiéru můžete obdivovat fragmenty nástěnných gotických maleb z poloviny 14. století.

Dnešní barokně klasicistní budova fary patří k historicky významným památkám Pohořelic. Byla postavena v druhé polovině 18. století a uvidíte zde některé kusy nábytku z doby pobytu Napoleona při jeho tažení v bitvě tří císařů ke Slavkovu.

Jednou z nejstarších architektonicky cenných dochovaných světských staveb je budova bývalého hotelu Pfann z konce 16. století, přestavěna v 17. století.

Po četných přestavbách utrpěl historický ráz města. Zajímavé jsou pozůstatky židovské čtvrti nacházející se jižně od kostela, která až do r. 1919 byla samostatnou obcí, její součástí je i stará škola či hřbitov ze 17. století.

Po prohlídce města Vám jistě přijde vhod procházka Městským parkem, který zasahuje až k historickému jádru města. Park tvoří zajímavý kontrast mezi výškovými panelovými domy a jednopatrovými barokními domy na náměstí.

Pohořelice mají překrásné okolí - přesvědčte se o tom sami

Pohořelicemi prochází Brněnská vinařská stezka, která napojuje Brno na další dílčí trasy Moravských vinařských stezek. Vede směrem na Dolní Kounice úrodným údolím řeky Jihlavy k Pohořelicím. I Pohořelice kdysi sluly svými víny, a to zvláště v 17. století. Postupně tu však význam vinařství upadal, stále se ubíralo z plochy vinic, a o známost Pohořelic se zasloužilo spíše rybníkářství.

Pohořelice (okres Brno-venkov) 2

Dolních Kounicích zastavte u hradu a zámku Dolní Kounice. Původně gotický klášterní hrad kastelového typu ze 14. století byl v 16. století renesančně přestavěn. Dnes si tuto významnou kulturní památku můžete projít v rámci moderované prohlídky.

Další historická stavba na Vás čeká asi 16 km na západ od Pohořelic, je to zámek Miroslav vévodící malému městečku stejného jména ze skály vypínajícím se nad ním. Tato nejstarší památka města bývala kdysi vodní tvrzí, později byla přestavěna na goticko-renesanční zámek. Na tomto zámku si užije celá rodina, uvidíte zde stálou expozici architektonických modelů, velkoformátové puzzle Slovanské epopeje, modely lego, žalářníkův byt, děti se zabaví v atrakci „strašidelné peklo“.

Mezi Brnem a Břeclaví, asi 20 km od Pohořelic jihovýchodním směrem zavítejte do města Hustopeče. Vede tudy turistická trasa a cyklotrasa známé vinné stezky, v okolí se nacházejí četné vinné sklípky. Samotné Hustopeče se mohou pochlubit středoevropským unikátem - dvěma mandloňovými sadyrozhlednou a naučnou stezkou. Příjemnou procházku tu můžete podniknout k lesoparku Křížový vrchkaplí sv. Rocha či k Hustopečským rybníkům.

Na jih od Pohořelic se nachází i další zajímavé město spojené s vinařstvím – Mikulov. Nejen ochutnávky vína, ale i nádherné okolí s množstvím turisticky zajímavých míst činí toto město atraktivním, určitě se zalíbí i Vám. Vyšlápněte si teda např. k jedné ze skalnatých dominant Mikulova – Kozímu hrádku anebo do přírodní rezervace Svatý kopeček. Hodnými ochrany je tu mnoho vzácných druhů rostlin a živočichů. S historií i současností této zajímavé lokality Vás obeznámí naučná stezka Svatý kopeček u Mikulova. Křížovou cestou se dostanete k poutní kapli sv. Šebestiána, zvonici a Božímu hrobu.

Na další z výletů se vydejte například do blízké obce Pasohlávky. Je vzdálená jen 10 km jižním směrem od Pohořelic, takže pokud nemáte k dispozici auto, není problém vydat se na cestu i pěšky. V katastru Pasohlávek je turisticky zajímavý hlavně vrch Hradisko, známý především nálezem starých mincí ze 17. a 18. století jako pozůstatky pobytu římského vojska.

Další zajímavý bod je kostel sv. Linharta na ostrově v Novomlýnské nádrži. Tato původně románská stavba z přelomu 12. a 13. století, později goticky přestavěna, má velkou historickou hodnotu. Je to vlastně jediné, co zůstalo ze starobylé obce Mušov.

Dostupné aktivity v blízkosti Pohořelic

Příjemné osvěžení během letních dní najdete u četných vodních ploch v okolí Pohořelic, např. blízké vodní nádrže Nové mlýny. Je vhodná jak ke koupání, tak různým vodním sportům. Výborné koupání i s mnohými vodními atrakcemi Vám nabízejí Koupaliště Mikulov a Koupaliště Hustopeče. Aqualand Moravia Pasohlávky je nejmodernějším krytým aquaparkem s největším počtem vodních atrakcí v ČR.

Ve vzdálenosti 30 km východně od Pohořelic se u Velkých Pavlovic nachází nejníže položený lyžařský areál ve střední Evropě – Ski areál Němčičky. Hlavní sjezdovka areálu je pokryta umělým povrchem, takže užít si můžete i v období, kdy sněhové podmínky nejsou právě příznivé. Zhruba 35 km na sever od Pohořelic najdete další místo, kde si užijete jak běžecké tak sjezdové lyžování, a to Ski areál Zbraslav u Brna.

Pohořelice (okres Brno-venkov) 3

K příjemnému strávení dovolené příznivců lyžování ale i těch, kteří lyžím právě neholdují, přispěje pobyt v Aqualandě MoraviaPasohlávkách. Zábavu a adrenalin si užijete na četných vodních atrakcích a zrelaxujete se v geotermálním bazénu s romantickým výhledem na zasněžené okolí.

Zajistěte si ubytování v Pohořelicích

Jestliže chcete, aby Vaše dovolená v Pohořelicích proběhla co nejklidněji a v pohodě, zajistěte si tu už předem ubytování. Své služby Vám při tom nabízejí místní hotely, hostely, penziony a soukromí ubytovatelé v příjemných privátech.

Rozšířte hledání ubytování i na okolité obce a města a určitě najdete i apartmány či chalupy, pravděpodobně natrefíte i na ubytování s vinným sklípkem. U přehrady Vás rádi přivítají v kempu.

Sami zjistíte, že návštěva Pohořelic byla správným rozhodnutím, a budete se sem i rádi vracet. S největší pravděpodobností si zamilujete toto městečko v rovinaté krajině jižní Moravy, obdařené přírodními krásami, kulturními památkami, výbornými víny a milými lidmi.