Loading

Ubytování v Hustopečích

(0 objektů + 42 objektů v okolí 25 km)

Penzion Schwarzava

Uherčice (okres Břeclav) (Hustopeče 6,3 km vzdušně), na okraji obce / města
Penzion s degustačním vinným sklípkem

Kemp Strachotín

Strachotín (Hustopeče 6,6 km vzdušně), na samotě, u vody
Ubytování v kempu na břehu přehrady

Apartmány JitRo

Velké Pavlovice (Hustopeče 7,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Moderní apartmány vhodné pro páry,rodiny

Ubytování v soukromí Kanika

Zaječí (Hustopeče 7,6 km vzdušně), na okraji obce / města
Komfortné ubytování v soukromí

Penzion u Palečků

Zaječí (Hustopeče 7,6 km vzdušně), na okraji obce / města
I vínný sklep - zastavte se na pohárek!

Apartmán Natálie

Zaječí (Hustopeče 7,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Klimatizovaný apartmán s bazénem

Moravský statek Strachotín

Strachotín (Hustopeče 7,6 km vzdušně), na okraji obce / města, u vody
Ubytování na statku v blízkosti přehrady

Ubytování V Zaječskej věži

Zaječí (Hustopeče 8,1 km vzdušně), na okraji obce / města
Romantika s vůní vinných hroznů

Ubytování u Stehlíků

Zaječí (Hustopeče 8,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortní apartmány v chalupě s bazénem!

Wellness rodinný hotel U Langrů

Dolní Věstonice (Hustopeče 8,5 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
Dokonalý odpočinek ve wellnes centru
1 - 42 / 42

Hustopeče

Hustopeče 1

Poznejte město kuriozit a folkloru na jihu Moravy

V srdci Hanáckého Slovácka, v okrese Břeclav, se rozkládají Hustopeče, krásné město plné památek. A navíc se může pochlubit hned několika kuriozitami např. sochou kvasinky vinné.

Za návštěvu však stojí i jejich okolí, pyšnící se mnoha zajímavými místy. Navíc, vinné sklípky, levné ubytování i romantická zákoutí, to vše na Vás čeká, pokud na dovolenou do Jihomoravského kraje zamíříte.

Hustopeče, malebné město nedaleko Brna, by měl navštívit každý, kdo si chce vychutnat dobré víno a hezké památky. První písemná zmínka sice pochází již z poloviny 13. století, nicméně na město byly Hustopeče povýšeny až v roce 1572. V průběhu renesance také dosáhly své největší slávy a rozkvětu. Svědčí o tom zejména mnoho krásných staveb, které může obdivovat každý, koho výhodné ubytování, folklor a romantika na jih Moravy přiláká.

Proč se Hustopeče vyplatí navštívit?

Prohlídku města můžete začít na hlavním náměstí, jež tvoří dominantu celého města. Za zmínku stojí například kamenná roubená kašna Žumberák z konce 16. století či morový sloup.

Dovolená v Hustopečích však nadchne také milovníky moderní architektury, na které zde čeká třeba novorenesanční budova radnice z roku 1906. Další netradiční památkou je pak také kostel sv. Václava a sv. Anežky České, postavený až na samém konci minulého století.

Máte-li chuť dozvědět se o historii města více, nic Vám nebrání zarezervovat si ubytování a zdržet se v Hustopečích na delší čas. V průběhu svého pobytu můžete navštívit místní muzeum, situované v renesančním domě U Synků. Čekají zde na Vás nejen tradiční prohlídkové okruhy, ale také oblíbená expozice vinařství situovaná v autentickém prostředí historických sklepů. Nechybí samozřejmě ani ochutnávka a prodej těch nejlepších druhů vín.

Do Hustopečí za evropskými skvosty

Tradiční jihomoravské město se však může pochlubit i dalšími raritami. Na nádvoří muzea máte možnost spatřit již zmíněnou sochu kvasinky vinné, v současné době největší českou zvětšeninu živého organismu.

Hustopeče 2

Letní dovolená v Hustopečích potěší také všechny milovníky přírody. Ti si mohou vychutnat třeba procházku k rozhledně v největším mandloňovém sadu ve střední Evropě. Navíc, kromě památných skvostů a skvělé atmosféry, si užijete také spousty zábavy.

Vždy v březnu se v Hustopečích konají Slavnosti mandloní a vína, které si nesmí nechat ujít žádný milovník líbezné hudby a dobrého jídla. Na návštěvníky zde čeká tradiční jarmark, kuchařská show a samozřejmě také ochutnávka mandloňových dobrot. Chcete-li si však dopřát spíše aktivní dovolenou v srdci Moravy, taktéž nebudete litovat. K dispozici je Vám letní aquapark s mnoha atrakcemi. Zkrátka, stačí si pouze zarezervovat ubytování a vyrazit.

Okolí Hustopečí si nesmíte nechat ujít

Kdo si chce užít dovolenou plnou zábavy, nemusí přitom zůstávat jen v Hustopečích. Naopak, za prohlídku stojí jak celé Hanácké Slovácko, tak i Pálava a Lednicko-valtický areál.

Milovníci cykloturistiky si mohou vychutnat pohodovou jízdu po 16 kilometrů dlouhé naučné stezce Věstonická nádrž, kde se dozví něco více o zaniklé obci Mušov. Dnes ji připomíná již jen kostel svatého Linharta, stojící na malém ostrůvku uprostřed nádrže.

Míříte-li na jižní Moravu za dobrodružstvím, vydejte se objevovat skrytá tajemství jeskyně Na Turoldu s více než dvoukilometrovým systémem tunelů a chodeb. Vyznavači zimních sportů a rodiny s dětmi si naopak přijdou na své ve Ski parku Filipov, kde nechybí ani lyžařská a snowboardová škola. Pakliže si chcete spíše odpočinout a vychutnat relax na Moravě, nezapomeňte navštívit termální lázně v Mikulově spojené s ochutnávkou vína.

Hustopeče 3

Mnoho variant ubytování v Hustopečích

Stále více oblíbené centrum Hanáckého Slovácka nabízí svým návštěvníkům nejen tradice a folklor, ale také výhodné ubytování za příznivé ceny. Záleží přitom jen na Vás, zda dáte přednost luxusnímu pobytu v některém z hotelů či apartmánů, anebo raději zvolíte levnější ubytování v soukromí. Stejně tak máte jedinečnou příležitost vyzkoušet si život místních před sto a více lety a složit hlavu v jedné ze stylových chalup, jež se v okolí Hustopečí nachází.

Máte chuť užít si příjemnou dovolenou v srdci Hanáckého Slovácka spojenou s návštěvou starobylých památek, kulturních akcí i přírodních skvostů? Potom neváhejte, sjednejte si to nejvýhodnější ubytování a vydejte se za dobrodružstvím do Hustopečí ještě dnes.