Loading

Ubytování v Lednicko-valtickém areálu

(51 objektů)

Chalupa Dolní Bojanovice

Dolní Bojanovice, v obci / ve městě
Chalupa se zahradou na Jižní Moravě

Rezidence Brod nad Dyjí

Brod nad Dyjí, v obci / ve městě, u vody
Chalupa s velkou zahradou a bazénem

Penzion pod Kopcem

Týnec (okres Břeclav), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Penzion s rodinnou atmosférou a bazénem.

Wellness rodinný hotel U Langrů

Dolní Věstonice, v rekreační oblasti, u vody
Dokonalý odpočinek ve wellnes centru

Ubytování na Podluží

Lanžhot, na okraji obce / města
Pěkné rodinné apartmány na Jižní Moravě

Ubytování na Výminku

Týnec (okres Břeclav), na okraji obce / města, u řeky
Cenově dostupné ubytování u řeky

Moravský statek Strachotín

Strachotín, na okraji obce / města, u vody
Ubytování na statku v blízkosti přehrady

Pension Baltazar

Mikulov (okres Břeclav), v obci / ve městě, v centru města
Stylové ubytování v historické čtvrti

Penzion Marcela

Lednice, na okraji obce / města
Blízko zámku, skvělé pokoje, super cena

Penzion Irena

Valtice, v obci / ve městě, v centru města
Komfortné pokoje v blízkosti centra
1 - 51 / 51

Lednicko-valtický areál

Lednicko-valtický areál 1

Lednicko-valtický areál propojuje přírodu s řadou památek

Lednicko-valitický areál je oblast, která se rozkládá mezi Lednicí a Valticemi. Náleží okresu Břeclav v Jihomoravském kraji. A právě v této oblasti se nachází velké množství památek, krásná příroda a vinohrady. Pokud chcete zažít tu pravou idylku na jižní Moravě, je Lednicko-valtický areál pro Vás jako stvořený.

Cyklisté a milovníci vína jsou vítáni

Lednicko-valtický areál je od roku 1992 vyhlášen jako krajinná památková zóna a o 4 roky později se zapsal také na seznam světového dědictví UNESCO.

Příroda v okolí areálu je opravdu krásná. Rozsáhlá síť cyklostezek láká turisty hlavně na jaře a v létě. Na kole se dá projet celým areálem, ve kterém uvidíte lesy, rybníky, zámecké zahrady i pole a nedaleko je obrovské množství vinohradů, národní přírodní památka Pastvisko, kde se nachází mokřady a tůně.

Kromě toho jsou v areálu velkolepé a zajímavé stavby jako např. zámek Lednice s přilehlým Minaretem, Janovým hradem a empírovým Loveckým zámečkem. Po cestě z Lednice do Valtic se můžete kochat rozlehlými rybníky a vyhlídkami, ale určitě byste neměli zapomenout na empírový zámeček Apollonův chrám, Chrám Tří Grácií, nebo klasicistní Hraniční zámeček v obci Hlohovec.

Lednicko-valtický areál 2

Na okraji Valtic stojí klasicistní zámeček Belvedere, který ale zatím není přístupný veřejnosti. Je to však pěkná procházka. Za zastávku také stojí zámeček Rendez-vous (Dianin chrám), který je postaven v romantickém empírovém stylu.

Valticím dominuje velký barokní zámek se zámeckým parkem. Nedaleko Valtic se nachází také Kolonáda na Reistně, z jejíhož ochozu lze pozorovat Malé Karpaty, Rakousko i Lednicko-valtický areál.

Navštívit také můžete Valtické podzemí, což je labyrint 13 vinných sklípků, ve kterých se často pořádají i různé akce spojené s ochutnávkou místních vín.

Oblast Lednicko-valtického areálu a okolí je plná zajímavých akcí

Pokud hledáte vhodnou dobu, kdy tuto oblast navštívit, můžete se inspirovat řadou zajímavých akcí. Od května do září se v okolí koná Festival otevřených sklepů, kdy vinaři otevírají své sklepy pro návštěvníky i bez předchozího ohlášení. A tak můžete vyrazit po vinných sklepech, ochutnat různé druhy vín od mnoha vinařů a zažít tu pravou jihomoravskou kulturu.

Kromě toho k vínu a vinným sklípkům patří cimbálová muzika, která většinou nechybí na žádné akci a dotváří tak jedinečnou atmosféru. Kromě tohoto festivalu můžete zavítat do Lednicko-valtického areálu na Svatomartinské slavnosti, slavnosti vína, vinobraní, hodové slavnosti apod.

Pokud si dovolenou na jižní Moravě nedokážete představit bez koupání, můžete využít v blízkém okolí několika rybníků, popřípadě si zajet užít nejen vody, ale i masáží, tobogánů a saun do Aqualandu Moravia.

Lednicko-valtický areál 3

Vyzkoušejte netradiční ubytování

Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi žádanou vinařskou oblast, která láká vinaře i cyklisty, nabízí Lednicko-Valtický areál a jeho okolí nespočet ubytování od hotelů, apartmánůpenzionů, možností ubytování přímo ve vinných sklípcích nebo například ve vinných sudech. Pokud vyhledáváte spíše přírodu a soukromí, je k dispozici i množství kempů, chalupubytování v soukromí.

Na druhou stranu je Lednicko-Valtický areál jednou z nejnavštěvovanějších oblastí České republiky, a proto se zamluvením ubytování příliš neváhejte. 

Ať už vyrazíte v jakoukoliv roční dobu, Lednicko-valtický areál je nádherná oblast, která kdykoliv předčí Vaše očekávání. Stačí si jen říct, na co zrovna máte chuť, zda je to ochutnávka vín, cyklistika, pěší procházky v přírodě, objevování památek, nebo jen lenošení u vody. Nejlepší bude, když se o krásách této perly Jihomoravského kraje přesvědčíte sami

Názory a doporučení

Kateřina Uhlířová (ubytovatel) 25.3.2019
Cyklistický ráj lužních lesů a vinařských oblastí. Cyklostezky: Pohansko, soutok Moravy a Dyje, lužní lesy, Mikulčice, Lednicko- valtický areál. Zámek Lednice, Janův hrad, Kolonáda Reistna, Dianin chrám, Hubertus, Tři grácie a další.
Marie Večeřová (ubytovatel) 20.3.2019
Oblast je zapsána v UNESCO.
Karel Chmelina (starší pár - návštěvník) 20.3.2019
v podstatě cokoli, je to tak na měsíční pobyt
Hana Kučerová (ubytovatel) 12.3.2019
Cykloturistika, památky, vinařství.
Milan Bauman (ubytovatel) 15.2.2019
Návšteva unikátního Lednicko-valtického areálu.
Michaela U. (ubytovatel) 12.2.2019
Lednicko - Valtický areál, Zámek Lednice s rozsáhlým parkem, Janov Hrad. Valtice - státní zámek, Rendez-vous - lovecký zámeček, též zvaný Dianin chrám, Novomlýnské nádrže, Slovanské hradiště Mikulčice - naleznete 7 km od Nechor. Zámek Milotice - se nachází 24 km daleko. Baťův kanál, Skanzen ve Strážnici, Zámek Strážnice, Vinné sklepy Petrov - Plže - historické sklípky.
Ludmila Machová (ubytovatel) 5.2.2019
Velmi oblíbená je cykloturistika po celém okolí. Návštěva Valtického zámku a města Mikulov. Na koupání je vhodná Novomlýnská nádrž u Pálavy a Aquapark Pasohlávky. Oblíbebé je i lanové centrum Břeclav-Poštorná.
Marcela Vepřeková (ubytovatel) 4.2.2019
Lednicko-valtický areál v našem regionu je území se spoustou historických památek a krásné přírody.Protkán vinicemi a vinnými sklípky už od dob našich předků. Region zalitý sluncem,který byl roku 1996 zapsán do Seznamu světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO.
Bc. Iveta Ondrouchová (ubytovatel) 20.1.2019
Lednicko-valtický areál je oblíbený díky množství Lichtenštejnských památek, ale také díky krásné přírodě.