Loading

Ubytování v Milovicích

(0 objektů + 45 objektů v okolí 25 km)

Penzion U Moravců

Klentnice (Milovice (okres Břeclav) 3,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Skvělý výhled na okolí + vinný sklípek!

Penzion jako víno

Bulhary (Milovice (okres Břeclav) 4,6 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
NEJLPEŠÍ MÍSTO PRO DOVOLENOU NA PÁLAVĚ!

Wellness rodinný hotel U Langrů

Dolní Věstonice (Milovice (okres Břeclav) 5,0 km vzdušně), v rekreační oblasti, u v...
Dokonalý odpočinek ve wellnes centru

Ubytování U nás

Perná (Milovice (okres Břeclav) 5,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Ubytování v prostředí Pálavských vrchů

Apartmán Natálie

Zaječí (Milovice (okres Břeclav) 5,3 km vzdušně), v obci / ve městě
Klimatizovaný apartmán s bazénem

Ubytování v soukromí Kanika

Zaječí (Milovice (okres Břeclav) 5,3 km vzdušně), na okraji...
Komfortné ubytování v soukromí

Ubytování V Zaječskej věži

Zaječí (Milovice (okres Břeclav) 5,4 km vzdušně), na okraji obce / města
Romantika s vůní vinných hroznů

Vinařský penzion Kořenek

Bavory (Milovice (okres Břeclav) 5,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Příjemné ubytování přímo pod Pálavou

Ubytování u Stehlíků

Zaječí (Milovice (okres Břeclav) 5,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortní apartmány v chalupě s bazénem!

Penzion u Palečků

Zaječí (Milovice (okres Břeclav) 5,7 km vzdušně), na okraji obce / města
I vínný sklep - zastavte se na pohárek!
1 - 45 / 45

Milovice

Milovice 1Relax v Milovicích pod vrcholy Pálavy 

Milovice jsou menší obec v okrese Břeclav v Jihomoravském kraji. Obec obklopuje nádherná příroda, která každoročně přiláká tisíce turistů jak z Česka, tak ze zahraničí. Jen několik málo minut chůze cestovatele dělí od Novomlýnských nádrží, které jsou vhodné jak k rekreaci, tak k provozování nejrůznějších sportů. Kousek je to i do všech vinařsky významných středisek. Mezi těmi je sousední Pavlov i nedaleká Klentnice. Nádhernou přírodu si budete moci maximálně vychutnat, jestli-že se rozhodnete zdolat vrchol Pálavy, z kterého se Vám naskytne dokonalý výhled do dalekého okolí.

Pokud by se Vám ale zastesklo po městské kultuře, během chvilky stanete uprostřed centra Mikulova či Břeclavi.

Starý život v nové obci Milovice

I když by se mohlo zdát, že Milovice stojí na svém místě odjakživa, není tomu tak. Ve 13. století byla původní vesnice vydrancována nájezdníky z východu. Z toho důvodu byly Milovice posunuty o necelé 2 kilometry od jejich původního vzniku. Co se týče jejich složení, jednalo se o obec veskrze německou.

I přes usilovnou práci místních na rozvoji obce se dílu příliš nedařilo. A to především proto, že Milovice stály na hlavní trase mnoha vojenských tažení. Největší ránu pro obec představovalo období třicetileté války, kdy utrpěla značné devastační škody.

Největší rozmach Milovice zažívají až na přelomu 20. a 21. století. V obci je velmi rozvinuté zemědělství, včetně vinařství a také menší průmyslová výroba. Obec je taktéž otevřena příležitostem cestovního ruchu. Milovice 2

Kultura a památky v Milovicích i okolí

Nejvýznamnější a patrně i nejstarší památkou v obci je Kostel sv. Osvalda. Jedná se o menší kostelík z 15. století, který byl značně poničen během vojenského vpádu během třicetileté války. Dalšími památkami jsou Boží muka a kaplička.

Pokud si potrpíte na tajemno, zkuste se vydat do sousední Klentnice. Kousek od jejího centra vede cesta k Sirotčímu hrádku. Z něj se Vám naskytne výhled jak na vrcholy Pálavy, tak na zříceninu hradu Děvičky, která stojí na opačné straně pohoří. Pěší túra z Klentnice k Děvičkám po modré turistické značce Vám zabere zhruba hodinu.

Jestliže dáváte přednost spíše objevování městských památek, pak si určitě udělejte cestu do Mikulova. Stojí zde nejen krásný zámek, ale také řada architektonicky cenných domů. A až půjdete ze Svatého kopečku, ze kterého je nádherný výhled do okolí, udělejte si zastávku v některé z místních vináren.

Kam za sportem v Milovicích?

Nejlepší nabídku v rámci letních sportů Vám nabízí blízká nádrž Nové Mlýny. Lze se v ní vykoupat, rybařit či se projíždět na lodi. Mimo vodní plochu Vám přilehlý kemp nabídne i výuku některých vodních sportů, řadu sportovišť a kulturních akcí. Milovice 3V zimě je pro Vás nejlepší volbou návštěva nedalekého Aqualandu Moravia v Pasohlávkách.

V rámci zimních sportů je nutné, abyste se poohlédli po jiné destinaci. Jižní Morava není pro jejich provozování vybavena. Nejbližší lyžařská střediska najdete ve Zlínském kraji. Mezi jedny z bližších areálů patří Ski areál Stupava a Ski areál Osvětimany.

Klasické i netradiční ubytování v Milovicích

Přímo v Milovicích je Vám k dispozici celá řada ubytovacích zařízení. Náročnějším cestovatelům lze doporučit ubytování v penzionu či komfortně vybaveném apartmánovém domě. Velmi oblíbené je tu i ubytování v soukromí. Tu správnou dovolenou ve dvou, či více lidech zažijete v některé z cenově dostupných chalup a chat, které Vám poskytnou dokonalý klid.

Milovníkům vína pak nelze než doporučit možnost ubytování v některém z místních vinařstvíMilovice jsou atraktivní destinací na jihu Moravy. Přijeďte i Vy na návštěvu kraje vína a krásného počasí. Uvidíte, že se Vám nebude chtít pryč.