Loading

Ubytování v Čejkovicích (okres Hodonín)

(1 objekt + 39 objektů v okolí 25 km)

Penzion U Fojtíků

Čejkovice (okres Hodonín), na okraji obce / města
Komfortné pokoje s výhledem na vinice

Ubytování u Kouřilů

Vrbice (okres Břeclav) (Čejkovice (okres Hodonín) 3,3 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortní ubytování s posezením u vínka!

Vinný sklípek u Ostřížků

Vrbice (okres Břeclav) (Čejkovice (okres Hodonín) 3,3 km vzdušně), v obci / ve městě
Útulné ubytování s vinotékou

Chaloupka pod kostelem 1

Vrbice (okres Břeclav) (Čejkovice (okres Hodonín) 3,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Nově zrekonstruované apartmány v chalupě

Chaloupka pod kostelem 2

Vrbice (okres Břeclav) (Čejkovice (okres Hodonín) 3,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Hezká chaloupka s vinným sklepem

Ubytování u Míši

Velké Bílovice (Čejkovice (okres Hodonín) 5,8 km vzdušně), na okraji obce / města
Chata s vinným sklípkem

Chata Daniela

Velké Bílovice (Čejkovice (okres Hodonín) 5,9 km vzdušně), v obci / ve městě, v cha...
Apartmánová chata s terasou a saunou

Vinný sklep Monty Velké Bílovice

Velké Bílovice (Čejkovice (okres Hodonín) 6,0 km vzdušně), mimo obce / města
Vinný sklep s neomezenou konzumací vína

Chalupa Sklípek pod Dubňanskou horou

Mutěnice (okres Hodonín) (Čejkovice (okres Hodonín) 6,7 km vzdušně), mimo obce / mě...
Stylový sklípek pod Dubňanskou horou

Penzion U Hroznu

Velké Bílovice (Čejkovice (okres Hodonín) 7,3 km vzdušně), v obci / ve městě, v cen...
Ubytování v rodinném penzionu s wellness
1 - 40 / 40

Čejkovice (okres Hodonín)

Čejkovice (okres Hodonín) 1

Obec Čejkovice je velmi významná vinařská obec Jihomoravského kraje. Čejkovice na mapě najdete v těsné blízkosti města Hodonín (15 km), do jehož okresu spadají. Nedaleko Čejkovic je město Hustopeče, které je známé především pro své mandloňové sady. Jižně od obce pak leží město Břeclav, které je velmi bohaté na kulturní památky.

Čejkovice - místo tajemných Templářů

Na počátku 13. století do oblasti, kterou dnes nazýváme Čejkovice, začali přicházet první templáři, kteří se zasadili o budování tvrze, jejíž součástí byly i Templářské sklepy, které mnoho z Vás zná i dnes, jelikož se jedná o tradičního výrobce vína. První zmínka o obci jako takové ale přišla až v roce 1248. Pod rukama rytířů obec i její okolí vzkvétalo, ale jen do roku 1312, kdy byl tento rytířský řád rozpuštěn (pravděpodobně kvůli obvinění z kacířství). V 18. století byly v obci vybudovány nové vinné sklepy o celkové rozloze 650 metrů.

V období 1. světové války se mnoho občanů Čejkovic přihlásilo do služby cizineckých legií. Nejčastěji se jednalo o členy francouzské, italské a ruské legie. Během 2. světové války byla velká část obyvatelstva zabita v bojích do doby, než obec v půlce dubna 1945 neosvobodila sovětská armáda.

Zajímavostí je, že v Čejkovicích nějaký čas (během mládí) pobýval i prezident T. G. Masaryk. V 90. letech byl jeho dům opraven a zpřístupněn pro veřejnost. V tomto období byla také odhalena prezidentova socha, která má za úkol připomínat život a činy tohoto velkého muže.

Folklór je významnou součástí života v obci

Ačkoliv by se mohlo zdát, že život v obci nebude příliš pestrý, opak je pravdou. Každoročně se zde konají krojované hody, které krom dobrého vína, nabízí hlubší pohled do regionálních tradic, jakými jsou například stavění máje nebo krojovaný průvod.

Čejkovice (okres Hodonín) 2

V prostorách zámku se pravidelně konají vinné trhy, kde se návštěvníkům představují místní vinaři. Stejně jako v případě hodů, i při těchto trzích se velmi dbá na program, který je silně ovlivněn místním folklórem. Velmi vyhledávanou akcí je také Den otevřených sklepů, kdy zájemci postupně obchází vinné sklepy na území Čejkovic. Tato akce je spojena s koštováním vín.

Co by Vám nemělo uniknout?

Významnou kulturní památkou na území obce je nepochybně zámek, který byl v dávných dobách komendou (opevněným klášterem). Teprve až ve druhé polovině 16. století byl tento objekt prohlášen za zámek. V 17. století, kdy byl zámek v držení jesuitů, byl objekt zrekonstruován a doplněn o kapli. Ve druhé polovině 20. století byl zámek v tak dezolátním stavu, že se uvažovalo o jeho zbourání. Místní obyvatelé to ale odmítli a zámek pracně zrekonstruovali do nynější podoby.

Památka, kterou byste si určitě neměli nechat ujít, jsou Templářské sklepy, které mají opravdu dlouhou tradici. Nikdo nedokáže přesně určit, jak je tento podzemní systém chodeb a sklepení rozsáhlý. Původně se jednalo o chodby, kterými procházela jantarová stezka, což znamená, že jimi mohl projet i plně naložený vůz. Později ale tyto prostory začaly sloužit jako sklepy pro skladování vín.

Mezi důležité památky také patří dům T. G. Masaryka, ve kterém návštěvníci mohou zhlédnout trvalou expozici o jeho životě. Na dětství v Čejkovicích prezident často vzpomínal i v pozdějších letech. Dokonce prohlásil, že toto místo bylo jeho domovem (ačkoliv se narodil v nedalekém Hodoníně).

Čejkovice (okres Hodonín) 3

V obci jsou k dispozici tenisové kurty, které lze během Vaší návštěvy využít. Ve všedních dnech je tu i možnost soukromého pronájmu plaveckého bazénu. V areálu místní školy se nachází dvě tělocvičny, fitness a posilovna.

Tato oblast není významná z hlediska provozování zimních sportů. Během zimní dovolené Vám tedy doporučujeme navštívit vzdálenější lyžařská střediska, jakými jsou Osvětimany (41 km), nebo Mendl Ski Břestek (62 km). Obě střediska se nachází ve Zlínském kraji.

Ubytování v Čejkovicích - vyberou si skromní i nároční

Čejkovice nabízí celou škálu nejrůznějších ubytovacích zařízení. Vybrat si můžete z celé řady cenově dostupných penzionů, aparmánů a hotelů. Během dovolené můžete také vyzkoušet ubytování v soukromí. Romantickou dovolenou pak zcela určitě prožijete, pokud se rozhodnete ubytovat na místním zámku. Milovníci vína jistě využijí nabídky ubytování přímo v areálu vinařství a vinných sklepů. V obci lze strávit dovolenou i se skupinou přátel v některé z místních chat.

Čejkovice jsou jednou z nejvýznamnějších vinařských oblastí na území celého Česka. Tradice, památky i přívětivost místních lidí Vás jistě pohodově naladí a budete se sem rádi vracet.

Názory a doporučení

Taťána Fojtíková (ubytovatel) 14.3.2019
Jedná se o krásnou, vinařsky založenou vesnici.