Loading

Ubytování v Břeclavi

(0 objektů + 43 objektů v okolí 25 km)

Apartmány Apollon Resort

Lednice (Břeclav 6,4 km vzdušně), na okraji obce / města
Ubytování ve stylových apartmánech!

Apartmány U Jakuba

Lednice (Břeclav 6,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Stylové apartmány v prekrásném prostředí

Penzion Marcela

Lednice (Břeclav 6,6 km vzdušně), na okraji obce / města
Blízko zámku, skvělé pokoje, super cena

Apartmány Marco Polo

Lednice (Břeclav 6,7 km vzdušně), v obci / ve městě
Apartmány Marco Polo

Chata u rybníka

Lanžhot (Břeclav 6,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u vody
Klidné prostředí, chata blízko vody

Ubytování Lanžhot

Lanžhot (Břeclav 7,2 km vzdušně), v obci / ve městě
Prostorný dům pro více skupin

Penzion U Zámku

Lednice (Břeclav 7,4 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
50 m od vstupu do zámecké záhrady

Ubytování na Podluží

Lanžhot (Břeclav 7,6 km vzdušně), na okraji obce / města
Pěkné rodinné apartmány na Jižní Moravě

Apartmán U Šilhanů

Podivín (Břeclav 8,3 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Útulné ubytování v srdci Jižní Moravy

Rezidence Adalbert

Valtice (Břeclav 8,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Romantické ubytování s vinným sklípkem
1 - 43 / 43

Břeclav

Břeclav 1

Město Břeclav se nachází v Jihomoravském kraji v těsné blízkosti slovenských a rakouských hranic.

Městem protéká řeka Dyje, která pokračuje dále ke státní hranici. Kolem města se nachází množství lužních lesů a slepých říčních ramen, které jsou domovem mnoha divokých zvířat a chráněných rostlin. Směrem na západ od Břeclavi se pak nachází přírodní rezervace Lednické rybníky. Pokud se vydáte směrem na jihozápad, stane před Vámi světově proslulý Lednicko-valtický areál.

Břeclav - kraj vinic i okouzlujících památek

Břeclav je, stejně jako jiná města v oblasti jižní Moravy, městem se silnou vinařskou tradicí. Kolem města vede hned několik vinařských stezek, které každý rok navštíví několik tisíc lidí. Vydat se lze hned do tří významných vinařských podoblastí, kterými jsou Mikulov, Velké Pavlovice nebo Slovácko.

Když milujete památky, v Břeclavi si je dosyta užijete. Navštivte kapli sv. Cyrila a Metoděje, kterou nechal v roce 1856 postavit Alois z Lichtenštejna jako dík poté, co se zotavil z vážné nemoci. Vaší pozornosti by neměl uniknout ani břeclavský zámek, jehož historie sahá až do 11. století a svoji nynější podobu získal při budování Lednicko-valtického areálu. Za návštěu jistě stojí jeho vyhlídková věž, která skýtá krásný pohled do okolí.

Když se rozhodnete pro procházku městem, nezapomeňte navštívit městskou část Poštorná, kde stojí soubor staveb s dochovanou secesní výzdobou. Dominantou tohoto místa je především fara a kostel Navštívení Panny Marie.

Pokud dáváte přednost aktivní dovolené, pak rozhodně neváhejte navštívit již zmíněné Lednické rybníky. Jedná se o soustavu tvořenou pěti rybníky (Nesyt, Hlohovec, Prostřední rybník, Mlýnský rybník a Zámecký rybník), z nichž největší je rybník Nesyt, který je zároveň největším rybníkem v oblasti celé Moravy.

Břeclav 2

Přímo v Břeclavi pak můžete navštívit třeba Kančí oboru. Dnes již toto místo neslouží svému původnímu účelu, zato však přímo svádí k romantickým procházkám napříč lužním lesem.

Co by Vám v Břeclavi nemělo uniknout

Pokud se rozhodnete pro pěší túru, pak byste určitě měli během svého pobytu zvážit návštěvu Pálavských vrchů. Nejen, že skýtají nádherný pohled na vodní nádrž Nové Mlýny a do blízkého okolí, ale také se zde nachází hned dvě hradní zříceniny.

Začnete například v městečku Pavlov, nad kterým se tyčí zřícenina hradu Děvičky. Dále pak můžete pokračovat skrz rezervaci Děvín-Kotel-Soutěska až do městečka Klentnice, nad nímž se vypíná zřícenina Sirotčího hrádku. Zpět do Pavlova se vrátíte po turistické značce.

Za Vaši návštěvu pak zajisté stojí i již několikrát zmíněný Lednicko-valtický areál, který byl v roce 1996 zapsán na seznam UNESCO a který je pokládán za nejrozsáhlejší člověkem komponovanou krajinu na území Evropy (někteří dokonce udávají, že se jedná o největší zahradní dílo na celém světě).

Zámek Valtice původně sloužil jako hlavní sídlo rodu Lichtenštejnů. Nedaleký zámek Lednice pak tomuto rodu sloužil jako letní domek. V okolí obou zámků můžete navštívit například romantickou zříceninu Janův hrad, Apollonův chrám, Hraniční zámeček, minaret nebo Belvedér.

A když Vás prohlídka památek vyčerpá, odpočinete si třeba v některých lázních v okolí. Mezi nejznámější patří Lázeňský dům Perla, který stojí hned vedle zámku Lednice a nabízí ošetření třetihorní mořskou vodou. Odpočinout si můžete také v Lázních Hodonín, které se taktéž specializují na ošetření třetihorní mořskou vodou, jinak také nazývanou solanka.

Břeclav 3

Děti jistě ocení návštěvu ZOO Brno či ZOO Hodonín. ZOO Park Vyškov se pak zaměřuje na chov exotických i domácích druhů hospodářských zvířat. Ve vyhrazených prostorách parku si děti mohou zvířata pohladit či je nakrmit, což pro ně bude jistě obrovským zážitkem. K zahradě také patří rozsáhlý DinoPark Vyškov.

Milovníci zimních sportů mohou během zimních měsíců navštívit sportovní areál Němčičky u Břeclavi, který je zároveň nejníže položeným lyžařským svahem v Evropě.

Ubytování v Břeclavi

Nabídka ubytování v Břeclavi je opravdu bohatá. Na výběr je množství cenově dostupných apartmánů a hotelů, které se nachází převážně ve větších městech. Ubytovat se můžete také v některém z penzionů, v soukromí nebo ubytovně. Tato oblast také nabízí možnost ubytování ve venkovských chatách a srubech v okolí. Přírodnější variantou je i několik kempů.

Ať už cestujete za přírodou, kulturou, s dětmi nebo jen ve dvou, Břeclav a okolí má tedy svým návštěvníkům vždy co nabídnout. Přijeďte se sami přesvědčit o malebnosti toho města na jihu Moravy.