Loading

Ubytování v Moravské Nové Vsi

(0 objektů + 40 objektů v okolí 25 km)

Penzion pod Kopcem

Týnec (okres Břeclav) (Moravská Nová Ves 2,6 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa...
Penzion s rodinnou atmosférou a bazénem.

Ubytování na Výminku

Týnec (okres Břeclav) (Moravská Nová Ves 2,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u...
Cenově dostupné ubytování u řeky

Apartmány Kateřina

Mikulčice (Moravská Nová Ves 2,9 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Nově zrekonstruované apartmány

Penzion ve Vinařství Maláník-Osička

Mikulčice (Moravská Nová Ves 3,7 km vzdušně), na okraji obce / města
Moderně zařízené pokoje v penzionu

Apartmány Vinný sklep

Prušánky (Moravská Nová Ves 4,8 km vzdušně), v rekreační oblasti
Ideální místo pro rodinnou dovolenou

Chalupa Dolní Bojanovice

Dolní Bojanovice (Moravská Nová Ves 6,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Chalupa se zahradou na Jižní Moravě

Ubytování Lanžhot

Lanžhot (Moravská Nová Ves 9,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Prostorný dům pro více skupin

Ubytování na Podluží

Lanžhot (Moravská Nová Ves 9,6 km vzdušně), na okraji obce / města
Pěkné rodinné apartmány na Jižní Moravě

Ubytování u Míši

Velké Bílovice (Moravská Nová Ves 9,9 km vzdušně), na okraji obce / města
Chata s vinným sklípkem

Chata Daniela

Velké Bílovice (Moravská Nová Ves 9,9 km vzdušně), v obci / ve městě, v chatové osadě
Apartmánová chata s terasou a saunou
1 - 40 / 40

Moravská Nová Ves

Podlehněte kouzlu největší vinařské obce v srdci Slovácka

Ve středu Jihomoravského kraje, v okrese Břeclav, se rozkládá Moravská Nová Ves, nádherné místo plné památek. Svým návštěvníkům se může pochlubit nejen mnoha vinařskými tradicemi, ale i romantickou atmosférou. Za zmínku však stojí i hezké okolí obklopené lužními lesy, jež jsou jako stvořené k procházkám. Navíc, levné ubytování a klidné prostředí bez turistů, už jen to je důvod, proč na dovolenou na Slovácko zamířit.

Moravská Nová Ves 1

Moravská Nová Ves, jedna z největších obcí Moravského Slovácka, se pyšní dlouhou a zajímavou historií. První písemná zmínka pochází již ze 13. století a mluví o vesničce Waltesdort. O tři staletí později zde působili novokřtěnci a v roce 1807 byla původní ves povýšena na městys. Ten se dnes může pochlubit nádhernou vinařskou architekturou, jež má možnost obdivovat každý, koho výhodné ubytování a tradiční folklor na Moravu přiláká.

Proč Moravskou Novou Ves navštívit?

Dovolená v srdci Slovácka je jako stvořená pro všechny milovníky dobrého vína a lidových staveb, kteří si právě v Moravské Nové Vsi přijdou na své. Dnes se zde nachází více než 170 vinných sklípků a celý městys je vínem doslova obsypán. Za zmínku stojí i fakt, že slavná odrůda Cabernet Moravia pochází právě odtud a od roku 2007 má ve zdejší obci taktéž svůj památník. Zdaleka to však není vše, čím Vás toto jedinečné místo již na první pohled zaujme.

Na své si tady totiž přijdou i všichni milovníci starobylých památek. Prohlédnout si mohou třeba barokní kostel svatého Jakuba Staršího či slavné sklepní uličky, jako je Lipová, Zátiší či U Myslivny.

Kdo se chce dozvědět o Moravské Nové Vsi trochu více, nechť zamíří na procházku po Vinařské stezce Podluží. Navíc, máte-li chuť nasát zdejší atmosféru opravdu všemi smysly, nic Vám nebrání zarezervovat si zde výhodné ubytování a zdržet se delší čas.

Moravská Nová Ves 2

Do Moravské Nové Vsi za vínem a tradicemi

Můžete si být přitom jisti, že v největší obci Moravského Slovácka se rozhodně nudit nebudete, naopak. Každoročně v září se zde koná tradiční vinobraní, u kterého nesmí chybět žádný milovník příjemné hudby, dobrého jídla i pití. V jarních měsících se zase vyplatí zamířit na Svatojakubské hody, bez kterých se pravá dovolená na jihu Moravy zkrátka neobejde. Stejně tak si nenechte ujít ani mužský lidový tanec verbuňk, jež ocenilo i UNESCO.

Pokud Vás však láká spíše aktivní dovolená v srdci Moravy, taktéž nebudete litovat. Přímo v obci naleznete moderní víceúčelový areál pro nejrůznější druhy sportů. Stejně tak nechybí ani hřiště pro plážový volejbal či tenisové kurty. V průběhu letních měsíců si zase můžete vychutnat parádní koupání a relax u jezera Neoveské jámy. Na své si tady samozřejmě přijdou také rybáři, kteří zde najdou nejen skvělé podmínky pro chytání, ale navíc i levné ubytování.

V okolí Moravské Nové Vsi se nudit nebudete

Máte-li chuť užít si příjemnou dovolenou na Slovácku, nemusíte však zůstávat jen na jednom místě. Za prohlídku naopak stojí i blízké okolí, jemuž dominují hluboké lužní lesy, které celý městys obklopují. Zamířit sem mohou nejen ti, kdo si chtějí dopřát příjemnou procházku ve stínu prastarých stromů, ale na své si přijdou i milovníci cykloturistiky. Připraveny jsou pro ně desítky kilometrů stezek, jež je dovedou třeba až do Velkých Bílovic.

Právě tuto tradiční moravskou obec mohou, podobně jako nedaleké Hustopeče, navštívit všichni, kdo si chtějí užít dobrého vína a hezkých památek skutečně do sytosti. V zimních měsících se pak vyplatí zamířit do Ski parku Filipov. Najdete tady nejen krásné sjezdovky určené pro noční lyžování, ale i snowboardové školy pro rodiny s dětmi.

Moravská Nová Ves 3

Chcete-li si po náročném dni spíše odpočinout, určitě navštivte lázně Mikulov, kde načerpáte novou energii.

Jak na nejvýhodnější ubytování v Moravské Nové Vsi?

Největší vinařská obec Moravského Slovácka nabízí svým návštěvníkům nejen zajímavé tradice a krásné památky, ale také levné ubytování. Můžete si přitom vybírat z pestré nabídky pensionů a chalup, kde si vyzkoušíte život místních před sto lety. Nic Vám také nebrání, najít si výhodné ubytování v soukromí, anebo vyzkoušet turistické ubytovny. Samozřejmostí jsou pak i luxusní hotely a apartmány, kterých naleznete v srdci Jižní Moravy skutečně bezpočet.

Chcete si užít hezkou dovolenou v jedné z nejkrásnějších lokalit České republiky spojenou s poznáváním tradic, návštěvou památek i dobrou zábavou? Potom neváhejte, vyberte si to nejlepší ubytování v jednom z místních hotelů, pensionů či apartmánů a vydejte se za vínem a dobrodružstvím do Moravské Nové Vsi ještě dnes.