Loading

Ubytování ve Vlkoši

(2 objekty + 20 objektů v okolí 25 km)

Vinný sklep s ubytováním u Štipčáků

Vlkoš (okres Hodonín), v rekreační oblasti, v chatové osadě
Ubytování nad vinným sklípkem

Penzion Vinařství Holakovský

Vlkoš (okres Hodonín), mimo obce / města, v chatové osadě
Rodinné vinařství s tradicí

Penzion U Kulky

Kyjov (okres Hodonín) (Vlkoš (okres Hodonín) 3,7 km vzdušně)...
Moderní apartmány v srdci Slovácka

DJ-Penzion

Vracov (Vlkoš (okres Hodonín) 4,3 km vzdušně), v obci / ve m...
Cyklopenzion v centru městečka Vracov.

Penzion U Tomáše

Ratíškovice (Vlkoš (okres Hodonín) 7,0 km vzdušně), mimo obce / města, u potoka
Ubytováni vedle Vinařství sv. Barbora!

Ubytování U Jezérka

Ratíškovice (Vlkoš (okres Hodonín) 7,2 km vzdušně), v obci / ve městě, u jezera
Útulné ubytování v domě u rybníka

Ubytování U Zbrodku

Ratíškovice (Vlkoš (okres Hodonín) 7,6 km vzdušně), na okraj...
Vůně lesa – aktivni dovolená na Moravě

Vila Vlasta Ratíškovice

Ratíškovice (Vlkoš (okres Hodonín) 7,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Výhodné ubytování v pokojném prostředí!

Penzion Hostějov

Hostějov (Vlkoš (okres Hodonín) 8,8 km vzdušně), na okraji obce / města
Luxusní penzion v srdci Slovácka

Penzion U Hujňáků

Rohatec (Vlkoš (okres Hodonín) 11,9 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Penzión U Hujňáků
1 - 22 / 22

Vlkoš

Vlkoš 1

Cestujte za klidem do kraje vína

Hledáte-li místo pro víkendový odpočinek, nebo pro kvalitní dovolenou, určitě byste se měli zaměřit na oblast jižní Moravy. Zvláště pak na obce, které jsou proslavené svou dlouholetou vinařskou tradicí. Jednou z těchto obcí je Vlkoš v okrese Hodonín v prosluněném Jihomoravském kraji.

Krajina v okolí Vlkoše je úrodná a vhodná pro plánování delších procházek. Velmi blízko z centra je to i do lesa. Přesto si myslíme, že Vás nejvíc zaujme pobyt v tradičních vinných sklípcích, které jsou pro tuto oblast velmi typické.

Pokud Vás popíjení vína a poznávání místních krás omrzí, určitě Vás potěší dobrá dostupnost několika zajímavých měst. Nejblíže je to do Kyjova. Během chvíle se ale dostanete i do Bzence, Hodonína či do Veselí nad Moravou.

Poprvé se o Vlkoši dozvídáme ve 13. století. Po stránce administrativy část obce spadala pod bzenecké panství. Ta druhá byla pod vlivem svobodných šlechticů. Během celé historie Vlkoš vystřídala nesčetné množství majitelů. Tento fakt však nijak zásadně nenarušil vývoj dnes tolik proslulé vinařské tradice.

Pěstování vína nahrávala jak úrodná půda, tak vhodné klimatické podmínky. Vinařství zde bylo tak ceněné a chráněné, že kdokoliv se dopustil nezákonné manipulace s révou, bylo možné jej potrestat useknutím končetin.

Zvyk pěstování vína byl doprovázen konáním mnoha kulturních a společenských akcí. Mnohé z nich se zachovaly až do dneška.

Turistické zajímavosti Vlkoše

Vlkoš 2

I přes rozlohu Vlkoše Vám toto místo poskytne široké množství zajímavostí a památek. Přímo v obci je několik sakrálních staveb. Mezi ty nejvýznamnější patří farní kostel Nanebevzetí Panny Marie a kaplička sv. Jana Nepomuckého.

Také tu najdete několik soch svatých a krucifix. Setkáte se tu i s renovovaným historickým lisem.

Velmi oblíbené jsou již zmíněné vinné sklepy. Těm se tu lidově přezdívá “búdy”. Určitě si udělejte čas a projděte si sklepní uličku se sklepními lochy.

Kdo se zajímá o vojenskou historii, tomu určitě doporučíme návštěvu Military muzea generála Sergěje Jana Ingra. Ten byl exilovým ministrem národní obrany během 2. světové války.

Tipů na výlet je kolem Vlkoše mnohem víc. Na celý den Vás zabaví návštěva sousedního Kyjova. Ve městě je zámek i malebná sklepní ulička. Jednou za čtyři roky se ve městě koná akce Slovácký rok. Ta během několika dnů návštěvníkům přiblíží místní folklór a tradice. Zdejší život, historii a kulturu Vám představí i skanzen v nedaleké Strážnici.

V případě, že s Vámi cestují i děti si udělejte zastávku na zámku Milotice. Dobře dostupný je i zámek Strážnice a zámek Hodonín, ve kterém sídlí pobočka hodonínského muzea.

Během několika málo minut dojedete i k hradu Buchlov, do zámku Lednice či do Kroměříže. Jak zámek Lednice, tak zámek v Kroměříži mají velmi krásné zámecké zahrady. Celý Lednicko-valtický areál a Květná zahrada v Kroměříži jsou pak zapsány na světovém seznamu UNESCO.

Další tipy, jak se zabavit

Vlkoš 3

Přímo ve Vlkoši není dostupné žádné sportovní zařízení. To ale ničemu nevadí. Celý region jihu Moravy je protkán hustou sítí cyklotras, které jsou vhodné pro provozování vinařské turistiky. Kyjov má možnost koupání na místním koupališti.

Ve městě si zahrajete i squash. Vodní hrátky Vám umožní i Hodonín. Náročnější klienty jistě uspokojí nabídka Aquaparku Vyškov či služby Aquaparku v Uherském Brodě.

Po stránce provozování zimních sportů není tato lokalita nijak zvlášť významná. To ale neznamená, že byste museli lyžování oželet úplně. Vzhledem k tomu, že se Vlkoš nachází poměrně blízko hranice se Zlínským krajem, během krátkého času dorazíte hned do dvou větších lyžařských středisek. Těmi jsou Ski Park Osvětimany a lyžařské středisko Stupava.

Nabídka ubytování ve Vlkoši

Ve Vlkoši je možné ubytovat se v některém penzionu či vinařství. Šíře nabídek ubytování v apartmánu či v soukromí je spíše skromnější.

Jestli preferujete přenocování v hotelu, v tomto ohledu Vaši poptávku uspokojí Kyjov. V okolí Vlkoše je Vám pak k dispozici vcelku široké množství rekreačních chalup a chat.

Jižní Morava má své osobité kouzlo, které si Vás zaručeně získá. Přijeďte si odpočinout do kraje slunce, dobrých lidí a lahodného vína. Uvidíte, že se Vám nebude chtít vracet.

Názory a doporučení

Jitka Sarkoziova (starší pár - návštěvník) 18.10.2019
Krásná obec a okoli