Loading

Ubytování v Lipově

(1 objekt + 21 objektů v okolí 25 km)

Penzion Ekovinice Kostelanský

Lipov, na okraji obce / města
Rodinný penzion, výhodná cena, naše víno

Resort Rybníček

Blatnice pod Svatým Antonínkem (Lipov 4,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u le...
WELLNESS AREÁL kde Vám bude fajn :-)

Penzion Vinařství Minařík

Blatnička (Lipov 5,7 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfort, bazén, výborné víno

Chalupa Veselí nad Moravou

Veselí nad Moravou (Lipov 8,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Dva apartmány v domě se zahradou

Chata 4925

Vrbovce (Lipov 8,8 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraj...
Chata s bazénem a kamenným krbem!

Turistická ubytovna Nová Lhota

Nová Lhota (Lipov 10,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Turistická ubytovňa Nová Lhota sa nachád

Penzion U Veličky

Strážnice (Lipov 10,6 km vzdušně), na okraji obce / města, u...
Penzion s bistrem u Baťova kanálu

Apartmány Vinařství Svoboda

Petrov (okres Hodonín) (Lipov 13,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u vody
Krásné apartmány přímo ve vinařství

Chata Kolečko

Stará Myjava (Lipov 14,3 km vzdušně), v rekreační oblasti, u...
Chata přímo u lesa, přehrady a vleku

Chata Adam

Stará Myjava (Lipov 14,4 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
Chata s krbem v krásném prostředí
1 - 22 / 22

Lipov

Lipov 1

Za esencí jižní Moravy

Dovolenou v Jihomoravském kraji by měl alespoň jednou zažít každý. Jen málokde totiž existuje taková souhra mezi památkami, tradicemi a přírodou. To vše je ještě doplněno pohostinností lidí a hluboko sahající vinařskou tradicí. Nemusíte ale jezdit do těch největších měst. Hodně výhod skýtá i samotný venkov.

I když je krásných obcí v tomto regionu nespočet, my se dnes zaměříme na Lipov. Ten byste našli v těsné blízkosti státní hranice se sousedním Slovenskem. Už to napovídá, že po stránce administrativy spadá do prosluněného okresu Hodonín. Lipov je zemědělská obec, která je zasazená do značně rovinatého terénu. Ten čas od času protne osamělý kopeček nebo menší les.

Vzhledem k jeho poloze v sousedství Zlínského kraje objevíte i několik malebných zákoutí. Co by kamenem dohodil je Přírodní rezervace Háj u Louky. Ta je chráněná kvůli několika druhům volně rostoucích rostlin. Úžasná je i rezervace Zahrady pod Hájem. Těsně za Blatnicí pod Svatým Antonínkem na Vás čekají Chřiby vhodné jak pro turisty, tak pro cyklisty. V případě, že byste chtěli poznávat kulturní zajímavosti dalších obcí a měst v blízkém okolí, doporučíme Vám návštěvu Veselí nad Moravou, Uherského Ostrohu a Strážnice.

Lipov složitý život rolníků

První jasně dochovaná zmínka o Lipově pochází ze 2. poloviny 14. století. Někteří historikové se domnívají, že samotná obec bude starší. Vycházejí při tom z dat založení okolních obcí, jejichž kořeny mnohdy sahají až do 11. století. Tato skutečnost se ale nijak nepotvrdila. Větší úsilí bylo vynaloženo ke zmapování předchozího osídlení, které začalo už v době kamenné.

Lipov 2

Co se týče zaměstnání místních, živila je hlavně půda. Klíčové bylo především zemědělství a vinařství. Nechybělo tu ani několik mlýnů, které byly známé jak v Lipově, tak v jeho blízkém okolí. Ideální podmínky pro život dost narušovaly vojenské vpády a nestabilní politická situace.

Kvůli ní Lipov hodně často měnil majitele. Ani během 2. světové války se v Lipově nic zvláštního nezměnilo. Postoj obyvatel k novému režimu se dost výrazně lišil. Podstatná část lidí se ale angažovala v odboji, který zásadně přispěl k osvobození.

Co v Lipově podniknout?

Jedinou výraznou památkou v Lipově je kostel Všech svatých. Ten je následován pomníkem, který připomíná padlé v období 1. světové války. V sousední Louce uvidíte bývalou tvrz. Určitě si udělejte celodenní výlet do nedaleké Strážnice. Historické centrum zdobí několik původních bran jako například Skalická brána a Veselská brána. V centru Strážnice narazíte i na Městské muzeum a na cestovateli oblíbený skanzen Strážnice. Těsně na dohled od něj je zámek, který je lemovaný velmi hezkým parkem.

Jestli Vám ani tento výčet nestačí, rozhodně zamiřte do zámku Milotice. Pro děti i dospělé bude hodně zajímavá i dobrodružná výprava ke zřícenině hradu Cimburk. Do půl hodiny stanete i u hradu Buchlov a zámku Buchlovice. Hodně zážitků Vám nabídne i Hodonín, ve kterém je Masarykovo muzeum, smírčí kámen a vyhlášená Zoologická zahrada Hodonín. Dáváte-li přednost přírodním vědám a technice, bavit Vás bude i Muzeum naftového dobývání a geologie.

Tipy, kam se vydat za rekreací a sportem

V Lipově je rekreační areál, jehož součástí je letní koupaliště s volejbalovým hřištěm. Ve Strážnici objevíte fotbalový pažit a atletický ovál. V Hodoníně si s přáteli zahrajete bowling nebo vyladíte svou formu v některém z fitness studií. Využijete tady také koupaliště a tenisový kurt. Terén okolo Baťova kanálu umožňuje i plánování několikahodinových cyklovýletů. Kdo touží po koupání s větším množstvím atrakcí, tomu poradíme Aquapark Uherské Hradiště.

Lipov 3

Ani v zimě nemusíte přijít úplně zkrátka. I když Jihomoravský kraj není lyžařům příliš nakloněn, celkem blízko je několik lyžařských středisek, která spadají na území Zlínského kraje. Za pár minut stanete ve Ski Park Osvětimany, lyžařském středisku Stupava nebo na sjezdovce Mendl Ski. V Hodoníně je možné využít lední plochu zimního stadionu k hokeji a k veřejnému bruslení.

Kde se ubytujete v Lipově?

V Lipově je nabídka ubytování spíše skromnější. Proto Vám poradíme, abyste se orientovali na nabídky cenově dostupných privátů. Mimo obec jsou Vám však plně k dispozici penziony, apartmány a prázdninové domy. Hodně žádané jsou i pronájmy volně stojících chalup a rekreačních chat. Kdo cestuje na lehko, tomu bude vyhovovat i některý z moderně vybavených kempů.

Výhodou Lipova je jeho strategická pozice na pomezí dvou cestovatelsky atraktivních krajů. Dobré dopravní spojení navíc umožňuje rychlé přesuny, což je výhodné pro vyznavače spontánních nápadů. To vše dělá z Lipova místo, do kterého se budete velmi rádi vracet.

Názory a doporučení

Eva (rodina s malými dětmi - návštěvník) 6.9.2019
Mila dedinka s krasnym novym kupaliskom s nerezovymi bazenmi v krasnom prostredi