Loading

Ubytování v Buchlovicích

(1 objekt + 16 objektů v okolí 25 km)

Chata Zdenka

Buchlovice, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Stylová chata u lesa s krbem a saunou

Pohádkový srub Salaš

Salaš (Buchlovice 6,0 km vzdušně), na samotě, u lesa / na ok...
Srub u lesa s vlastním rybníkem!

Penzion Chřiby

Staré Hutě (Buchlovice 6,7 km vzdušně), na okraji obce / měs...
Pokoje a apartmány v penzionu v Chřibech

Penzion Hostějov

Hostějov (Buchlovice 7,9 km vzdušně), na okraji obce / města
Luxusní penzion v srdci Slovácka

Hostel Eduha - Uherské Hradiště

Uherské Hradiště (Buchlovice 9,8 km vzdušně), v obci / ve mě...
Ubytování v centru za příznivou cenu

Rekreační areál Skleníky Spytihněv

Spytihněv (Buchlovice 13,3 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Sportovní vyžití všeho druhu

Chaty Petr a Luboš u Moravy

Veselí nad Moravou (Buchlovice 14,3 km vzdušně), mimo obce...
Rybaření, odpočinek, koně, restaurace..

Chalupa Veselí nad Moravou

Veselí nad Moravou (Buchlovice 14,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Dva apartmány v domě se zahradou

DJ-Penzion

Vracov (Buchlovice 14,6 km vzdušně), v obci / ve městě, v ce...
Cyklopenzion v centru městečka Vracov.

Ranč Milovice

Soběsuky (Buchlovice 15,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji l...
Koně, klid, wellness, delikatesy...
1 - 17 / 17

Buchlovice

Buchlovice 1

Buchlovice – barokní skvost na Slovácku

Městys Buchlovice patří k tomu nejzajímavějšímu, co Slovácko nabízí, a právem je v této oblasti nejnavštěvovanějším místem. Hlavní lákadlem je barokní zámek se zahradou, dále pak středověký hrad Buchlov, lázeňský resort Leopoldov a krásná příroda Chřibů. Je to místo mystických hradišť a tajuplných legend, které můžete objevovat po značených trasách pěšky nebo na kole.

Kam na výlet v Buchlovicích a okolí?

Městys Buchlovice se nachází ve Zlínském kraji, v okrese Uherské Hradiště, zhruba 9 kilometrů na západ od okresního města, na úpatí Chřibské vrchoviny. Buchlovicemi protéká stejnojmenný potok a Dlouhá řeka. Městys se řadí k 14 obcím tvořícím mikroregion Buchlov, který je známý především svým specifickým folklórem. První písemná zmínka pochází z počátku 13. století z listin Přemysla Otakara I. Podle archeologických nálezů zde byla hradiště už ve starší i mladší době kamenné.

V centru městyse stojí původně gotický a dnes barokní kostel svatého Martina a kaple svaté Alžběty. Největší atrakcí je barokní zámecký komplex Buchlovice s rozsáhlým parkem, který patří k nejvýznamnějším památkám tzv. historické zeleně.

Buchlovice 2

Organizace zahrady je inspirovaná pravidelností francouzských barokních zahrad, s řadou teras, krajinných prvků a anglickým parkem. V něm najdete expozici fuchsií a záchrannou stanici pro volně žijící zvířata.

V létě po zámku provádějí průvodci v historických kostýmech, převlečeni za postavy z místních legend. Nejvýznamnější je černá paní Buchlovská, která podle mýtů uměla předpovídat smrt. V průběhu roku se tu koná řada kulturních, společenských a hlavně folklórních akcí.

Patří mezi ně, Buchlovské hudební léto, Buchlovská svíca, Den vína, Festival česneku, Kuličkiáda a mnoho dalších. V okolí láká k výletům především gotická pevnost Buchlovský hrad s kaplí sv. Barbory, ke kterému vede naučná stezka. Za teplých dnů se můžete vykoupat ve vodní nádrži Sovín, na jejímž břehu je lanové centrum.

Historii místního kraje objevíte v Muzeu Podhradí nebo v archeologickém skanzenu Modrá, kde je největší atrakce prosklený vodní tunel. V nedaleké vsi Tupesy se vyrábí tradiční keramika. Buchlovicemi prochází žlutá turistická trasa a dálková cyklotrasa Moravská viniční stezka. K obci patří také rekreační oblast Smraďavka, jejíž název je odvozený od sirovodíkových pramenů. V loveckém zámečku lázně Leopoldov najdete wellness a spa. V zimě je v okolí otevřeno několik sjezdovek, z nich nenavštěvovanější je sjezdovka na Stupavě nebo Mendl Ski.

Buchlovice 3

Ubytování v kempu i na zámečku v okolí Buchlovic

Buchlovice nabízejí celou škálu nejrůznějších druhů ubytování. V obci je celá řada soukromých apartmánů, penzionů a hotelů. Pro méně náročné je možné se ubytovat v rekreačním středisku, u osady Smraďavka je kemp a v okolí Buchlovic najdete řadu chalup, chat a chatek na pronájem.

Luxusní ubytování pak nabízí zrekonstruovaný lovecký zámeček bývalých pánů z Buchlovic. Městys Buchlovice je jednou z nejzajímavějších a nejnavštěvovanějších obcí na Slovácku. Mezi největší perly patří barokní zámek Buchlovice se zahradami a parkem.

Buchlovicemi prochází turistická trasa i cyklostezka, poblíž jsou lázně a vodní nádrž. Proto je nejvhodnější čas na návštěvu od jara do podzimu. Nudit se tu nebudete ani v zimě, díky několika nedalekým sjezdovkám. Řadu atrakcí nabízí Uherské Hradiště, vzdálené jen pár kilometrů. Pro rodiny s dětmi je tu možnost zajít do aquaparku nebo do Kovozoo, kde jsou sochy zvířat z kovového šrotu.

Tak neváhejte a rezervujte si ubytování co nejdříve. Dovolená v Buchlovicích se Vám určitě bude líbit!