Loading

Ubytování na Východní Moravě

(36 objektů)

Chaty Alpina

Malá Bystřice, na okraji obce / města, v lese
Útulné dřevěné chaty s krbem, v lese

Chaty Pohoda na Soláni

Velké Karlovice, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Pohoda uprostřed valašské přírody

Chata Lentilka

Rožnov pod Radhoštěm, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Rekreační chata pro rodinky, s krbem

Chata Pulčiny 43

Francova Lhota, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
S vířivkou, saunou a výhledy do údolí

Penzion na Jurém

Zlín, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Moderné pokoje u biofarmy a lesoparku

Apartmány Hážovský Dvůr

Rožnov pod Radhoštěm, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Ideální apartmány pro rodiny s dětmi

Chata Rajnochovice

Rajnochovice, na samotě, v lese
Chata v příjemném prostředí na samotě

Ubytování u Hořeliců

Velké Karlovice, v obci / ve městě, u řeky
Apartmán v podhoří Beskyd a Javorníků

Chalupa pod Kohútkou

Nový Hrozenkov, na okraji obce / města, u potoka
Chalupa v blízkosti Ski centra Kohútka

Chata West Spazio

Prostřední Bečva, v rekreační oblasti, u řeky
Komfortní chata s vířivkou v Beskydech
1 - 36 / 36

Východní Morava

Východní Morava 1

Východní Morava Vás prostě okouzlí

Východní Morava - region, který zahrnuje čtyři podoblasti, z nichž každá je jiná a jedinečná, a dohromady tak vytváří velice zajímavou kombinaci. Kroměřížsko, Valašsko, Slovácko, Zlínsko a Luhačovicko. Východní Moravu lze vymezit zhruba od města Kroměříž na západě, přes Valašské Meziříčí na severu a Uherské Hradiště na jihu, po hranice se Slovenskem na východní straně.

Čekají tu na Vás hned čtyři památky zapsané na seznamu UNESCO - Arcibiskupský zámek a zahrady v Kroměříži, biosférická rezervace Bílé Karpaty, Slovácká Jízda králů a tanec verbuňk. Pokud sem zavítáte v létě, uvidíte tolik tradic a pestrost lidových krojů, jako nikde jinde v republice.

Co dělá Východní Moravu tak výjimečnou

Slovácko je region, který se rozkládá kolem města Uherské Hradiště. V létě i v zimě tu pěší turisty, cyklisty i běžkaře potěší hustá síť naučných tras a stezek. Slovácko si také spousta lidí ihned spojí s vínem. Máte-li chuť na ochutnávání zdejších vín, můžete k tomu využít Moravské vinařské stezky, které Vás provedou vinicemi. Ideální je vinařskou turistiku spojit také se slavnou Jízdou králů. Okoštovat vína můžete také v rámci některé z vinařských slavností.

Poutní místo Velehrad a nedaleká Modrá láká každoročně tisíce návštěvníků. Ikonou Velehradu se stal barokní komplex kláštera s bazilikou Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje. Prohlédnout si můžete i podzemí baziliky. V nedaleké obci Modrá se můžete přenést do časů Velké Moravy a ve zdejším Archeoskanzenu Modrá se podívat, jak se žilo ve slovanském opevnění v raném středověku.

Za návštěvu stojí také obec Buchlovice, kde najdete jak stejnojmenný zámek, tak i hrad Buchlov. Ten se stal dominantou Chřibů, což je vrchovina mezi Kyjovem a Kvasicemi. A své návštěvníky láká na egyptologickou sbírku či pokoj s mumií.

Východní Morava 2

Jízda králů je lidový zvyk, který se dostal až na seznam UNESCO. Ve Vlčnově se jezdí každý rok, konkrétně poslední květnový víkend. Tato tradice již má přes dvě stě let. A vidět průvod ve vlčnovských krojích, krále (malého chlapce) na koni a nakoupit si něco typického na zdejším jarmarku, to opravdu stojí za to. V Hluku se Jízda králů koná jednou za tři roky.

Zlínsko a Luhačovicko nabízejí svým návštěvníkům spoustu lákadel a zábavy. Mezi největší a velmi oblíbené zejména pro rodiny s dětmi patří bezesporu zoologická zahrada ve Zlíně a zámek Lešná. Úplně jiný zážitek pro změnu nabízejí lázně v Luhačovicích, které jsou vyhlášené léčivými prameny. Určitě znáte ten nejznámější z nich - Vincentku. Pokud si chcete užít relax a klid, lázeňský pobyt je dobrá volba.

A další atrakce, které musíte vidět na Východní Moravě

Valašsko je kraj s bohatou historií, kde jsou tradice stále živé. Lidová architektura a neporušená příroda ještě více umocňují pocit, že se najednou ocitáte v kraji, nad kterým stres a shon dnešní doby ještě nevyhrál. V zimě lyžaři a běžkaři ocení dobré podmínky pro zimní sporty. Mezi známá lyžařská střediska patří Pustevny, Soláň či Velké Karlovice. V létě pro změnu zdejší hory nabízí několik kilometrů naučných stezek v Beskydech a Javorníkách.

Mezi turisticky nejnavštěvovanější místa patří Valašské muzeum v přírodě, které se nachází v Rožnově pod Radhoštěm. Po celý rok tu probíhají akce spojené s tradicemi na Valašsku. Rodiny s dětmi v Rožnově také uvítají adrenalinový park, kde je spousta atrakcí pro děti i dospělé.

V létě ani v zimě Vás nezklamou Pustevny, křižovatka turistických cest a známé lyžařské středisko. Vydat se odtud můžete na známou horu Radhošť. Cestou se nezapomeňte vyfotit u sochy pohanského boha Radegasta. Pustevny jsou známé také díky svým dvěma chatám - Libušín a Maměnka. Obě jsou dílem slovenského architekta Dušana Jurkoviče.

Východní Morava 3

Do Valašského Meziříčí by měli zavítat ti, které okouzluje nejen noční obloha. Ve zdejší hvězdárně pořádají každý pracovní den astronomická pozorování. Horní Lideč láká na netradiční betlém, Vsetín zase na renesanční zámek.

Ubytování na Východní Moravě

K vidění je toho na Východní Moravě opravdu hodně a zdaleka není možné zmínit zde vše, co tu lze navštívit. Proto je určitě dobré vyčlenit si na dovolenou v tomto regionu alespoň týden.

Rodiny s dětmi nebo parta přátel určitě uvítají možnost pronájmu chat a chalup, kde jsou blízko přírodě a mají své soukromí. Pro náročnější návštěvníky jsou tu hotely s wellness. Využít můžete také penziony, apartmány, ubytovny nebo ubytování v soukromí.

Nejvíce možností ubytování najdete ve městech - Kroměříž, Zlín, Luhačovice, Rožnov pod Radhoštěm, Vsetín a Valašské Meziříčí. Dále můžete vybírat z ubytování ve Velkých Karlovicích, Horní Bečvě a mnoha dalších menších obcí.

Východní Morava je ideálním místem pro rodinnou dovolenou. Na své si přijdou také milovníci letních i zimních sportů. Zdejší klid přijde vhod také těm, kdo si chtějí odpočinout a nabrat síly. Každý si tu prostě najde to své, proto je tento region tolik turisticky oblíbený.

Názory a doporučení

Daniel Hruška (ubytovatel) 19.3.2019
Blízká lyžařská střediska: Pustevny, Soláň, Karolínka, Velké Karlovice - Razula. Bumbálka - Třeštík, Bílá, Kohůtka, Kyčerka a spousta dalších. V zimní sezóně, jsou upravované běžkařské tratě. V Rožnově pod Radhoštěm, je také známý Gibon park (2 km), spousta tenisových kurtů (nejbližší 100 m od objektu), golfové hřiště a další. V Hážovicích se nachází kozí farmy, kde je možnost nakoupit produkty. Možnosti koupání: přehrada Bystřička, přehrada Horní Bečva, vodní nádrž Šance, přehrada Větřkovice, koupaliště Vigantice, koupaliště Rožnov pod Radhoštěm, bazén Rožnov pod Radhoštěm, koupaliště Hutisko-Solanec, koupaliště Zubří, bazén Frenštát pod Radhoštěm, aquapark Frenštát pod Radhoštěm, koupaliště Mořkov, koupaliště Balaton, koupaliště Velké Karlovice, bazén Valašské Meziŕíčí. Blízká lyžařská střediska: Bůřov, Radhošť - Pod kaplí, Pustevny, Pod Soláněm, Soláň sedlo, Soláň, Veřovice, Soláň - Bzové, Vsacký Cáb, Dětský vlek u Vily Anna, Frenštát pod Radhoštěm.
Stanislava Šamánková (ubytovatel) 6.3.2019
Největším lákadlem našeho regionu je jistě Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, centrum letní i zimní turistiky Pustevny a bájná hora Radhošť. Ke krásným výletům láká vrchol Soláně nebo hřebenové trasy na moravsko - slovenském pomezí.
Věra (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 6.3.2019
Koupaliště, Sv.Hostýn.
Apartmány Velké Karlovice (ubytovatel) 4.2.2019
Valašško, krásná příroda, čistý vzduch. Pohoda a klídek.