Loading

Ubytování v Brumově-Bylnici

(1 objekt + 19 objektů v okolí 25 km)

Hotel Arena

Brumov-Bylnice, v obci / ve městě, v centru města
Vlastní stadion, perfektní ubytování

Rekreační středisko Královec

Valašské Klobouky (Brumov-Bylnice 5,2 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Krásná příroda Bílých Karpat

Penzion Nivy Alice a Petra Jandových

Jestřabí (Brumov-Bylnice 6,0 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Penzion na samotě, moderní apartmány

Chata Dúžavy

Pruské (Brumov-Bylnice 12,4 km vzdušně), mimo obce / města,...
Dřevěnice v prostředí Bílých Karpat

Chata Pulčiny 43

Francova Lhota (Brumov-Bylnice 15,1 km vzdušně), na okraji o...
S vířivkou, saunou a výhledy do údolí

Turistická ubytovňa Belavý

Bolešov (Brumov-Bylnice 15,2 km vzdušně), v obci / ve městě,...
Levné a útulné ubytování se saunou

Chata Dešná

Lysá pod Makytou (Brumov-Bylnice 17,2 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na o...

Chalupa v Klecenci

Záriečie (Brumov-Bylnice 17,4 km vzdušně), v rekreační oblas...
V krásném, tichém prostředí s bazénem

Ubytování Púchov

Dolná Breznica (Brumov-Bylnice 17,6 km vzdušně), v obci / ve...
Cena od 12 €, nová ubytovna u Púchově!

Penzion u Koudelků

Podhradí (okres Zlín) (Brumov-Bylnice 18,6 km vzdušně), na s...
Čisté pokoje penzionu s dom. zvířaty
1 - 20 / 20

Brumov-Bylnice

Brumov-Bylnice 1

Brumov-Bylnice – město s hradem Brumov v Bílých Karpatech

Přijeďte navštívit kouzelné malé městečko u Zlína, které se pyšní mnoha turistickými zajímavostmi. Krásná příroda nedaleko hranic se Slovenskem nabízí zajímavé zážitky. Najdete tu také historické zajímavosti a památky, které se v blízkém i širším okolí obce Brumov-Bylnice nacházejí. Užijete si zde spoustu zábavy a na své si přijdou sportovci i rodiny s dětmi.

Město Brumov-Bylnice najdete v okrese Zlín ve Zlínském kraji. Nachází se přibližně 6 km od Valašských Klobouk a 30 km od Zlína. Leží v údolí říčky Brumovky v Bílých Karpatech. Právě Bílé Karpaty jsou jedním z velice atraktivních turistických cílů, které zde najdete. Ať už jsou to vrcholy Velká Javořina, Vršatecká bradla a Červený Kameň, či květnaté louky a pralesy nebo řada jeskyní, všechny krásy místní přírody stojí za vidění.

Bílých Karpatech leží i starobylý Lednický hrad, který se nachází na slovenské straně hranic. Také přímo v obci Brumov-Bylnice stojí zajímavý gotický hrad Brumov založený již v první polovině 13. století. Jeho zbytky jsou považovány za nejvýznamnější a také nejstarší památku obce, ačkoliv první důkazy o osídlení oblasti Brumova-Bylnice pocházejí již z doby kamenné.

Druhou velmi významnou památkou je kostel svatého Václava. Jeho stáří může být dle odhadů přibližně stejné jako hradu. Kromě těchto dvou unikátních památek na Vás čeká celá řada dalších architektonických a historických zajímavostí. Uvidíte zde například městskou radnici z druhé poloviny 18. století, která se nachází na náměstí. Tam se nachází i kašna z roku 1868. Mezi početnými sochami Vás zase určitě osloví socha svatého Floriána, sousoší Nejsvětější Trojice nebo socha svatého Gottharda. Často navštěvovanými místy je pak i místní pivovar nebo židovský hřbitov.

Brumov-Bylnice 2

Tipy na výlety a aktivity, které Vám Brumov-Bylnice přináší

Když navštívíte během dovolené obec Brumov-Bylnice, nemusíte zůstat jen ve městě. Za vidění rozhodně stojí i nejbližší okolí. Můžete tu podnikat různé pěší i cyklistické výlety na místa, jako je nedaleká dřevěná rozhledna Královec (Finiš), rozhledna Čubův kopec, či dřevěná kaple sv. Huberta u Valašských Klobouk v lese.

V blízkosti obce se nachází řada unikátních historických staveb. Krásný příkladem je zámek Nový Světlov v tudorovském stylu. V nedaleké vzdálenosti leží technická památka přehrada Bojkovice.

V dojezdové vzdálenosti se nachází veřejnosti přístupná a k rekreaci určená přehrada Luhačovice, která je skvělá k plavání, rybaření i k projížďce na šlapadlech a loďkách.

Pokud do města Brumov-Bylnice zavítáte v zimním období, můžete si užít radovánek na sněhu a lyžování například ve skiareálu Pechancovy lůky nebo navštívit lyžařský areál Újezd u Valašských Klobouk. V obou najdete sjezdovky pro začátečníky i pokročilé, běžkařské trasy nebo možnost večerního lyžování.

Ubytování poblíž Brumov-Bylnice je možné v Česku i na Slovensku

Pokud si chcete udělat během volných dnů výlet do města Brumov-Bylnice, můžete se ubytovat na české i slovenské straně hranic. Pokaždé to máte do obce jen kousek.

Brumov-Bylnice 3

Na výběr je z celé řady hezky zařízených hotelů a penzionů a to jak ve městech a vesnicích, tak i v přírodě. Samozřejmě nechybí ani soukromé apartmány.

Pokud chcete ušetřit, je tu pro Vás nabídka laciných motorestů a ubytoven. Hledáte-li naopak předně něco originálního, využijte například ubytování na farmě nebo v hezkém kempu či v chatce.

Pokud chcete poznat jedinečné kouzlo Bílých Karpat a jejich okolí, místní historii a užít si dovolenou buď aktivně, nebo odpočinkově, město Brumov-Bylnice je ideální pro každého turistu.

Půvabné okolí městečka určitě osloví i Vás. Díky široké nabídce zajímavostí i ubytování na Vás čeká nezapomenutelný výlet.

Obec má co nabídnout bez ohledu na roční období. Brumov-Bylnice je město, které určitě stojí za návštěvu.