Loading

Ubytování ve Valašských Kloboukách

(1 objekt + 27 objektů v okolí 25 km)

Rekreační středisko Královec

Valašské Klobouky, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Krásná příroda Bílých Karpat

Hotel Arena

Brumov-Bylnice (Valašské Klobouky 6,5 km vzdušně), v obci...
Vlastní stadion, perfektní ubytování

Penzion Nivy Alice a Petra Jandových

Jestřabí (Valašské Klobouky 9,9 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Penzion na samotě, moderní apartmány

Chata Pulčiny 43

Francova Lhota (Valašské Klobouky 10,4 km vzdušně), na okraj...
S vířivkou, saunou a výhledy do údolí

Chata Dešná

Lysá pod Makytou (Valašské Klobouky 15,0 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / n...

Chalupa Leskovec

Leskovec (Valašské Klobouky 15,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u potoka
Valašská dřevěná chalupa s krbem

Chata Dúžavy

Pruské (Valašské Klobouky 16,2 km vzdušně), mimo obce / měst...
Dřevěnice v prostředí Bílých Karpat

Penzion u Koudelků

Podhradí (okres Zlín) (Valašské Klobouky 16,4 km vzdušně), n...
Čisté pokoje penzionu s dom. zvířaty

Chalupa v Klecenci

Záriečie (Valašské Klobouky 16,5 km vzdušně), v rekreační ob...
V krásném, tichém prostředí s bazénem

Chaty na Kozom hríbe

Lazy pod Makytou (Valašské Klobouky 16,8 km vzdušně), v rekr...
V krásném tichém prostředí u lesa
1 - 28 / 28

Valašské Klobouky

Valašské Klobouky 1

Valašské Klobouky – rázovitý kraj na pomezí Čech a Slovenska

Přijeďte do města Valašské Klobouky poznat krásy chráněné krajinné oblasti v Bílých Karpatech. Vedle přírodních památek najdete v obci i ty historické. Vedle klasických staveb tu najdete i jednu z nejstarších dochovaných šibenic v České republice. Není zde nouze ani o zajímavé zážitky a turisticky atraktivní místa v okolí.

Krásná příroda i zajímavé historické památky Valašských Klobouk

Město Valašské Klobouky leží v okrese Zlín ve Zlínském kraji. Od samotného krajského města je vzdálené asi 27 km jihovýchodním směrem. Ještě kratší je cesta na hranice se Slovenskem. Obcí protéká říčka Brumovka (místně zvaná též Klobučka). Valašské Klobouky se nacházejí na pomezí Bílých Karpat a Vizovických vrchů v severním cípu chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty. V ní při troše štěstí uvidíte velké množství chráněných druhů fauny i flory. Mezi přírodními krásami si můžete v Bílých Karpatech prohlédnout zajímavosti, jako jsou například nedaleká a turisticky oblíbená Vršatské bradlá, Sokolí kámen, Červený kámen nebo kopec Krasín.

Úchvatná příroda ale není jediným lákadlem této lokality. Zajisté Vás osloví i historie města a památky jako farní kostel Povýšení svatého Kříže s gotickým jádrem ze 13. století nebo budova Staré radnice, jejíž nejstarší část je ze 16. století. Dnes najdete v její budově muzeum a před ní renesanční pranýř, který je jeden z nejstarších dochovaných v České republice. Určitě Vás zaujme i sloup se sochou Panny Marie, socha svatého Jana Nepomuckého, kašna na náměstí nebo Brattmanova vila. Ve Valašských Kloboukách narazíte během své dovolené na množství architektonicky zajímavých roubených usedlostí.

Valašské Klobouky 2

Tipy na zajímavosti a aktivity v okolí Vlašských Klobouk

Ačkoliv nejsou Vlašské Klobouky velkým městem, nabízí mnoho aktivit, kterým se můžete během svého volna věnovat. Nabízí se návštěva plaveckého bazénu, jedné z několika dobrých restaurací nebo ekoparku Trhovisko. Překrásná okolní příroda a blízké památky doslova vybízí vyrazit i kousek za město. Valašské Klobouky mají ideální podmínky pro turistiku a cyklistiku.

Krásy přírody můžete pozorovat z dřevěné rozhledny Čubův kopec a rozhledny Královec. Z míst, kam byste se měli určitě vydat, je třeba zmínit především hrady a zámky. V přijatelné vzdálenosti od obce se nachází bílý zámek Nový Světlov v tudorovském stylu. Zajímavá je také dobře dostupná zřícenina hradu Lukov, který je jedním z nerozsáhlejších moravských hradních komplexů.

Pro milovníky přírody i historie je tu dřevěná kaple sv. Huberta, která leží jen nedaleko od Valašských Klobouk. Můžete se zajet podívat také na vyřezávané betlémy v Horní Lidči, které Vám přiblíží tradice a původní řemesla česko-slovenského pomezí. Za vidění stojí i zhruba 20 minut jízdy vzdálená přehrada Bojkovice, která je hezkou technickou památkou. V podobné vzdálenosti je také přehrada Luhačovice, ve které si během letní dovolené užijete i koupání. V zimě na Vás zase čeká několik sjezdovek vhodných pro lyžování, jako je skiareál Pechancovy lůky a lyžařský areál Újezd u Valašských Klobouk. Jedná se o menší střediska, která si užijí především rodiny s dětmi.

Valašské Klobouky 3

Valašské Klobouky a jejich široká nabídka ubytování po okolí

Díky tomu, že se Valašské Klobouky nacházejí nedaleko hranic, můžete se během dovolené ubytovat jak v Čechách, tak na Slovensku. Na výběr máte z velkého množství hotelů. Levné ubytování nabízejí ubytovny a komfortnější zase menší penziony, apartmány a soukromé priváty. Mnohé mají hezký venkovský ráz. Nechybí ani chaty ke krátkodobému i dlouhodobému pronájmu nebo prostory v kempech vhodné i pro letní stanování.

Nezáleží na tom, zda je Vaším cílem poznat přírodní nebo historické památky. Jestli si chcete jen odpočinout během dovolené nebo zda hledáte zážitky jako sportovec či rodina s dětmi. Ve městě Valašské Klobouky si na své přijde každý. Čeká tu na Vás opravdu bohatá nabídka ubytování a jedinečné příležitosti pro aktivity na zimní i letní období. Můžete si zde užít dovolenou či pojmout návštěvu města jen jako jednodenní výlet. Město Valašské Klobouky si zamiluje každý.

Názory a doporučení

Karina Kaczynská (ubytovatel) 5.2.2020
Nejbližším cílem je rozhledna Královec, asi 500 m od střediska. Po hřebeni krásnou procházkou, naučnou stezkou přez Požár až do Nedašovy Lhoty. Náměstí ve Valašských Kloboukách, hrad Brumov v Brumově.