Loading

Ubytování v Hvozdné

(2 objekty + 18 objektů v okolí 25 km)

Chata Hvozdná

Hvozdná, v rekreační oblasti, u vody
Jedinečná chata s rybníkem, krbem

Restaurace a penzion ELKO

Hvozdná, v obci / ve městě
Pohodlné pokoje v penzionu s restaurací

Penzion na Jurém

Zlín (Hvozdná 2,3 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Moderné pokoje u biofarmy a lesoparku

Chalupa Slušovice

Slušovice (Hvozdná 4,0 km vzdušně), v obci / ve městě
Dokonalá rodinná rekreace s bazénem

Penzion 66

Fryšták (Hvozdná 6,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Výhodné ubytování nedaleko Zlína!

Penzion Regina

Kašava (Hvozdná 6,7 km vzdušně), v obci / ve městě
Rodinný penzion s bazénem

Ubytování Zlín - Apartmány Vlčková

Vlčková (Hvozdná 6,9 km vzdušně), v obci / ve městě, u potoka
Luxusně vybavené apartmány s infrasaunou

Penzion Kopná

Podkopná Lhota (Hvozdná 8,6 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji...
Rodinný penzion s vynikajícími službami

Penzion u Koudelků

Podhradí (okres Zlín) (Hvozdná 11,5 km vzdušně), na samotě,...
Čisté pokoje penzionu s dom. zvířaty

Chalupa Barunka

Rusava (Hvozdná 12,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u...
Rodinná chalupa-pro děti hřiště a herna
1 - 20 / 20

Hvozdná

Hvozdná 1

Co tak dovolená v Hvozdné?

Obec Hvozdnou najdete na Moravě, přesněji 12 km severovýchodně od okresního a krajského města Zlín ve Zlínském kraji. Historicky se začleňuje do regionu Valašsko. Rozprostírá se v malebném údolí na úpatí Hostýnských vrchů okolo rybníka Argalaška a Hvozdenského potoka.

První zmínky o obci pocházejí z r. 1446, některé prameny připouštějí osídlení už okolo r. 1425.

Nakolik Hvězdná vždy byla i je poměrně malá obec, čítající necelých 1500 obyvatel, oplývá spíše bohatstvím přírodních zajímavostí, než kulturních památek. Z těch stojí za zmínku především kostel Všech svatých z r. 1748.

Při procházce obcí se dostanete ke kapličce Sedmibolestné Panny Marie z r. 1870 a poblíž silniční křižovatky Vás jistě upoutá kamenný smírčí kříž bez horní části. Údajný zlomek je uložen na obecním úřadě, nakolik není dokázána jeho autentičnost.

Mezi historická místa a objekty obce patří i Pomník svobody z r. 1918 a tři památné lípy vysazené okolo něho. Pomník dali postavit místní jako dík a připomínku historické události budoucím generacím.

Máte-li rádi výtvarné umění, určitě se zastavte na obecním úřadě a navštivte zde Galerii Jozefa Hvozdenského, místního rodáka a známého českého akademického malíře a medailéra. Velkou tradici v obci má ochotnické divadlo, do kterého se místní aktivně zapájejí.

V obci máte k dispozici poměrně nový sportovní areál s tenisovými a squashovými kurty a koupaliště.

Okolí Hvozdné přímo láká k výletům

Poblíž obce v malebném prostředí u rybníka Argalaška se nachází rekreační oblast, na svahu u lesa jsou vystavěny chaty, kde můžete složit hlavu během své návštěvy Hvozdné a podnikat odsud výlety do okolí. Dáváte-li spíš přednost lenošení u vody a rybaření, i k tomuto máte dobré podmínky u tohoto rybníka.

Už samotný název obce vypovídá o poloze obce v objetí lesních hvozdů. Tím je dané i využití této oblasti hlavně k turistice, ať už pěší nebo na kole, v sezóně se zde daří i houbaření.

Projděte se i po naučné stezce Poznejte Hvozdnou, kde se seznámíte s historií i současností obce a přilehlých lokalit – Kříž u Větráku, Osmek, U Hrušky, U Cyrilka, Amerika. Pohančisko a Paseky.

6 km vzdušnou čarou od Hvozdné přijdete k zřícenině hradu Lukov. Je zasazen do malebné přírody Hostýnských hor nad stejnojmennou obcí.

Pěkný výlet si můžete udělat i k hradu Malenovice, který se vypíná na skalnatém výběžku asi 16 km od Hvozdné. Mohutný gotický hrad se vyvinul stavebními úpravami do sídla zámeckého typu. V rámci prohlídkového okruhu zde můžete obdivovat nádhernou výzdobu interiérů z poloviny 16. století a zajímavé expozice historických hodin, nábytku a zbraní.

K lepším výhledům a možnosti zvolení výletních cílů Vám poslouží nedaleké rozhledny. Z dřevěné rozhledny Na Strážné na okraji obce Hostišová a rozhledny Doubrava nedaleko Vizovic, budete mít čarokrásnou přírodu jako na dlani.

Hvozdná 2

V nedalekém Zlíně budete mít na výběr, ať už je to ZOO Zlín – Lešná, patřící k  nejoblíbenějším zoologickým zahradám v ČR, zámek Lešná – jedno z nejnavštěvovanějších míst na Moravě, Obuvnické muzeum – které zajímavou formou podá svědectví o tradice českého obuvnictví.

Nejen milovníkům vína se bude líbit návštěva Vizovic, známých nejen tím, že jsou rodištěm „valašského krále“ Bolka Polívky. Jsou především proslulé svými vinařskými sklípky a pálením slivovice, různými kulturními tradicemi, ale i překrásným zámkem.

Po namáhavém dni stráveném pěší či cykloturistikou nebo putováním za kulturními památkami, Vám jistě padne vhod odpočinek u vody. Jestliže patříte mezi příznivce sportovního rybolovu, můžete si zajistit možnost lovného místa u provozovatele soukromého rybářského revíru s bohatou osádkou ryb ve vodní nádrži Ostrata, nedaleko Hvozdné. Můžete zde strávit skutečně pěkný den v krásném udržovaném prostředí, v případě domluvy je možno posezení u ohně.

Možnosti koupání Vám potom nabízí rybník Argalaška u Hvozdné. Přehrada Luhačovice je propojená s lázeňským městem Luhačovice pěší stezkou Jurkovičova alej. Přehrada má ideální podmínky pro aktivní rekreaci, ať už ve formě koupání, vodních sportů, in-line bruslení, turistiky a rybolovu.

Ke koupání a vodní rekreaci v nepříznivém počasí jsou vhodné aquaparky – najdete je v Uherském Brodě a Uherském Hradišti. 13 km od Hvozdné se nachází přehrada Všemina, kde v letních měsících naleznete výborné podmínky ke koupání. Samozřejmě i krajské město Zlín, které je opravdu nedaleko, Vám nabízí možnosti koupání v letních koupalištích i krytých bazénech, takže můžete spojit pohyb ve vodě s následnou prohlídkou města.

Hostýnské vrchy se řadí mezi frekventované oblasti sjezdového i běžeckého lyžování, takže na své si přijdete i během zimní dovolené.

11 km vzdušnou čarou možnosti zimní rekreace nabízí Lyžařský areál Trnava – Luhy. Leží na úpatí Hostýnsko-vizovických vrchů ve vesnici Trnava nedaleko Zlína. Kromě sjezdovek a vleků si zde můžete zadovádět v snowparku s různými překážkami, a máte-li s sebou děti, jistě jim udělá radost „pohádková“ slalomová trasa.

Ski areál Rusavaobci Rusava i Ski areály Tesák a Troják u obce Rajnochovice Vám nabídnou upravené běžecké tratě a sjezdovky.

Hvozdná 3

Kde se v okolí Hvozdné ubytovat?

Ubytování v této malé obci Vám nabídne příjemný penzion s vlastní restaurací a rekreační chata u rybníka Argalaška.

Další možnosti ubytování kromě Zlína, kde je ho dostatek všech druhů a kategorií, naleznete i v okolních obcích, např. v Kostelci, Lukově, Fryštáku, Přílukách ale i ve známějších místech, jako jsou vinařské město Vizovice a Slušovice, výstavní skříň socialistického hospodářství v době ČSSR.

Ne každý touží po dovolené ve víru zábavy a městského ruchu. Jestliže i Vy patříte k těm, kteří po celoročním pracovním shonu touží se zregenerovat a nabrat sil do dalšího pracovního a životního kolotoče, neváhejte a zamiřte do Hvozdné.

Tu skutečně najdete klid, když zatoužíte po odpočinku a až na Vás přijde chuť a potřeba fyzické aktivity, můžete se ze své základny v obci vydat kterýmkoliv směrem. Okolí plné přírodních krás i kulturních památek, jako i pověstná místní pohostinnost naplní jistě Vaše představy o příjemně strávené dovolené.